Психосоматика: Плечі — Хочу чи Треба

Шлюб – це важке ярмо на плечах жінки”, “Не опускати руки”, “Тримай спину рівно, погляд впевненим”, “Титани тримають небо на плечах”, “Лягають на плечі проблеми”, “Звідки у тебе руки ростуть?”, “Обійму себе за плечі”.

Хто з нас не чув подібних висловлювань! І зауважте, мало хто говорить, що плечі болять від браку фізичних вправ.

Правильний спосіб життя нікому не шкодить, але стрес, знищення свого Его веде до захворювань частіше, ніж будь-що інше.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Плечі, з точки зору психосоматики, відповідають за одвічне запитання “Хочу чи Треба?

Це у Гамлета була основна дилема “Бути чи не бути”.

  • Якщо з плечима проблеми, то людина живе як потрібно соціуму, близьким, абсолютно забуваючи і принижуючи свої власні бажання.
  • Якщо ж осанка рівна, а плечі прагнуть перетворитися на крила, то людина живе за своєю істинною природою – живе за принципом “хочу”.

Плечі – це перехід від початку, зачаття і витоків до втілення та до дій. На плечах людина “несе” тягар буття, обов’язки і свою не реалізацію.

Рівночасно саме плечі відповідають за потік емоційної енергії серця, тому що за допомогою рук ми здатні обіймати, гладити і пестити.

Саме в плечах розвиваються бажання творити, здійснювати, самостверджуватися і бачити. Якщо людина йде наперекір своїм бажанням, то її плечі стають напруженими і скутими. Вона мовби кладе на свої плечі тягар зради самої себе.

Слово “треба” має з’являтися в лексиконі разом з іншими словами і виглядати приблизно так “а чи воно мені треба?”

Людина в першу чергу повинна любити саму себе, навіть Біблія цьому навчає. А потім вже полюбити ближнього, як самого себе. Ланцюжок один – спочатку людина та її власні бажання, а потім вже бажання оточення.

Коли людина йде проти свого “хочу”, але при цьому стримує себе і терпить, то напруження в плечах стає ще сильнішим. Адже людина відчуває свою провину за те, що всередині почався бунт, який вона придушила і почуття страху – а раптом це хтось помітив. Якщо людина живе так з року в рік, то м’язи пристосовуються до таких емоцій і внаслідок цього деформуються плечі. Згадайте сутулих жінок з сумочками. Навіть, якщо відібрати у них сумки, то плечі все одно будуть дивитися донизу.

 • Іноді люди навпаки тримають плечі напруженими і піднімають їх високо. Це свідчить про те, що людина часто хвилюється і не знає відповіді на життєві запитання. Саме тому людина під час дискусій, коли не знає що відповісти, піднімає плечі вгору.
 • Якщо ж людина навмисно відводить плечі назад і випинає груди, вона хоче показати тільки свою зовнішню оболонку і не впустити співрозмовника в душу. А закрита для всіх душа обов’язково призведе до слабкої і кривої спини.

Часто життєва енергія “застрягає” саме в районі плечей, тому що вона тут зароджується, але не отримує виходу внаслідок незадоволення власних бажань.

Напружені плечі з лівого боку відповідають за жіночу енергію 

 • Якщо ліва частина у жінки напружена, це означає, що вона “забила” на свою жіночність, відмовила собі в сексуальному задоволенні, живе не з тим, кого любить і т.д.
 • Якщо ж у чоловіка – у нього явно проблеми з жіночою статтю, можливо, він “мамин синочок” або “підкаблучник”. Напружені плечі з правого боку відповідають за чоловічу енергію, тобто за силу, владу і агресію.

Якщо права частина напружена у жінки – вона стала іграшкою в руках тирана, нею користуються сильніші. Якщо ж у чоловіка – він узяв на себе занадто багато відповідальності і не може з цим впоратися.

Плечі чудово працюють в системі жестикуляцій і вираженні своїх почуттів та емоцій. 

 • Людина знизує плечима, якщо їй важко відповісти, вона відвертається від поганої ситуації або неприємної людини, веде плечем на знак запрошення.
 • “Замерзле” плече або плечі можуть символізувати холодність, байдужість і спустошення, адже емоції “застигають”, так і не встигнувши сформуватися.
 • А ось якщо людина ламає плече, то це очевидний сигнал до того, що вона наполегливо, роками живе неправильно, знищуючи в зародку свої бажання і повністю живе для соціуму. У той момент, коли “внутрішнє Я” цієї людини вже не може витримувати те, що його знищують – ламається плече.

Не йдіть проти Бога та проти себе і збережіть свої плечі здоровими.

Фото з відкритих джерел
Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close