Розмова з тими, з ким вона є неможливою – потужна практика звільнення

© gelgeliselim.com

Я думаю, практично кожному знайома ситуація, коли з людиною стосунки закінчились, проте залишається багато почуттів, думок і слів, адресованих їй.

Стосунки можуть закінчуватись по-різному. Іноді вони самі по собі сходять нанівець і не залишається недомовленості, оскільки енергія в них згасла. Але буває по-іншому, стосунки обриваються незалежно від того, чи Ви до цього готові.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Прикладом може бути раптове, на Ваш погляд, рішення партнера (друга) припинити стосунки, несподіване рішення шефа звільнити вас, або смерть близької людини. У деяких випадках можна сказати, що припинена взаємодія, тоді як стосунки усе ж таки ще живі.

Саме несподіванка може залишати велику кількість “завислих” реакцій. З одного боку, не очікуючи розриву, людина могла висловити далеко не все, що накопичилося за довгий період, а з іншого – у неї залишається не пережитою реакція на цей розрив. Буває і так, що до розлучення людина була готова, але через переживання цієї втрати виникають усе нові і нові почуття.

Ситуація, коли діалог неможливий з різних причин, може роками стримувати людину. Більшість не раз репетирує всередині себе десятки варіантів розмови, що так і не відбулась в реальності. Що ж робити, коли важлива для Вас розмова не може відбутись через різні причини. Одним із способів впоратись із цим може стати написання листів.

Ціль написання листа зовсім не у відправці, а в тому, щоб допомогти собі звільнитись від циклічних діалогів (точніше монологів) в голові, від сильних переживань, які залишають відбиток у вашому житті. Листи допомагають також в ситуаціях, де діалог можливий, але Ви з певних причин не готові, не можете або не хочете говорити про свої переживання прямо. Можливо, почуття надто складні, а, можливо, Вас лякає реакція партнера.

Одним із плюсів “листа без відправки” є те, що немає потреби “Стежити за базаром”. Ви можете написати все, що побажаєте, у зручній для Вас формі. Можна вибачитись, поставити претензії, висловити гнів або зізнатись у коханні. Загалом, виразити усі почуття, які у Вас є.

© happytravelling.org

Розмовляючи з близькими або з психологом, можна поступово розібрати увесь внутрішній хаос, що залишився після пережитого потрясіння. Але бувають ситуації, коли людині немає з ким поділитись своїми переживаннями, коли усі слова, почуття і думки крутяться у неї в голові, без послідовності, хаотично, а такий стан тільки погіршує ситуацію. Саме з цим пов’язаний інший плюс написання листів – впорядкованість. Поступово, виписуючи кожне слово, Ви складаєте на полички все, що відбувається у Вашому внутрішньому світі. Але для цього краще писати лист на папері від руки.

Отже, якщо цей спосіб Вас надихнув, виберіть відповідний час і місце, де ніхто не потурбує. Це важливо, оскільки при написанні листа можуть нахлинути почуття, з‘явитись сльози, наприклад. У Вас повинен бути простір для переживань. Ви можете писати про свій біль, злість, образу або жаль. Немає ніяких обмежень. Іноді листи бувають довгими, іноді короткими, в один рядок, вони можуть бути одноманітними або непослідовними.

Це вже не важливо, а головне, щоб вони Вам допомогли. Нагадую, лист не для відправки! Лист написаний. Що з ним зробити вирішуєте тільки Ви. Я не раджу зберігати листи, все-таки головний сенс методики в тому, щоб допомогти собі позбавитися від переживань, які з часом могли стати токсичними. Кожен може придумати свій спосіб, який підходить саме Вам. Можливий варіант спалювання, “ритуального спалювання”, якщо хочете.

По-перше, це своєрідний ритуал очищення і це не таємниця, що у багатьох культурах для цього використовують полум’я.

По-друге, коли близька Вам людина помирає і дуже хочеться, щоб вона почула Ваші думки, почуття це може прозвучати містично, але таким способом можна “надіслати” лист туди, куди листи “не надсилають”. У такому разі спалювання можна сприймати як спосіб “доставки”.

Сподіваюсь, що ця методика допоможе багатьом в ситуаціях, коли Ваші почуття і переживання не можуть бути почутими важливими для Вас людьми, або ж тими, кого з Вами більше немає, або ж, щоб звільнити Ваше життя від невисловлених фраз, думок і почуттів.

Фото заголовку
Автор: Днішева Таміла

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close