Що говорить про вас домашній одяг?

Ми серйозно підходимо до вибору одягу для роботи або урочистих подій, але вдома іноді дозволяємо собі носити відверто неохайні речі. Між тим ставлення до себе проявляється саме за зачиненими дверима. Про що свідчать речі, в яких ми ходимо вдома?

В що ви одягнуті, коли сторонні вас не бачать? Розтягнута футболка? Халат з невідіпраною плямою? Рвані джинси? Красивий і комфортний домашній одяг – це питання поваги до себе і високої самооцінки. Якщо, проходячи повз дзеркало, ви помічаєте безформну фігуру в старому банному халаті, а опустивши очі вниз, «милуєтеся» на стоптані капці, це точно не додасть вам впевненості.

Те, в чому ви ходите вдома, може дуже багато чого про вас розповісти.

ХАЛАТ

Добротний, об’ємний (махровий або велюровий) халат дарує відчуття комфорту, теплоти, захищеності і передає в мозок сигнал «Я вдома». Людина в халаті розслаблена і спокійна, вона нікуди не біжить і не поспішає. Змінити діловий костюм на халат, прийшовши додому, – чудовий спосіб перемкнутися з робочого настрою на розслаблення.

У цьому сенсі правильніше вибирати однотонний халат приємних спокійних кольорів – ніжно-бузкового або ніжно-рожевого, бежевого, бордового. Білий колір не дуже правильний, оскільки такі халати можуть асоціюватися з лікарнею або готелем.

А ось гарний шовковий халат, прикрашений мереживом, не тільки налаштовує на романтичний лад, але і підвищує самооцінку жінки. Таке вбрання відображає її любов до себе і бажання бути коханою.

При цьому межа між халатом для розслаблення і халатом, який став частиною сімейного життя жінки, дуже тонка. За часів радянського минулого халати будь-яких забарвлень (як правило, з ситцю з барвистими квіточками) були невід’ємним предметом гардеробу. Вони носилися роками, а радість від покупки нового халату була іноді така сама, як радість від покупки сукні. Звичайно, в ті часи іншого домашнього одягу не було, тому жінки в спортивних костюмах (як правило, привезених з-за кордону) вважалися модницями або піддавалися критиці, тому що могли дозволити собі показати фігуру.

Важливий момент: проводити серйозну розмову з чоловіком або займатися вихованням вередливої дитини краще не в халаті. Він не буде сприйнятий домочадцями серйозно, оскільки асоціюється у них з «доброю мамою», але не з людиною, налаштованою на рішучі дії.

СПОРТИВНИЙ ОДЯГ

Це активність і тонус, можливість підкреслити гарну форму або нагадати собі, що потрібно зайнятися фігурою. Футболка і легінси яскравого кольору піднімуть настрій в похмурий день і дадуть заряд енергії.

При виборі спортивних речей для дому потрібно орієнтуватися на зручність, матеріал і фасон, а не на спортивні характеристики, важливі для занять фітнесом. Домашній одяг в спортивному стилі перш за все повинний бути більш легким, комфортним і приємним до тіла.

ДЖИНСИ

Це не тільки комфорт і звичний повсякденний одяг, але і спосіб висловити активну позицію: «Я готова прямо зараз зірватися і побігти у справах».

ФУТБОЛКА І ДОМАШНІ ШТАНИ АБО ПІЖАМА

Сьогодні це основний вид домашнього жіночого одягу. Він дозволяє виразити себе максимально можливою кількістю способів. Це може бути:

 • романтичний комплект з рюшами ніжних пастельних кольорів;
 • комплект для настрою яскравого кольору з гумористичними написами або героями мультфільмів;
 • комплект в спортивному стилі, який максимально вигідно підкреслює фігуру;
 • буйство фарб і принтів, що відображають ваш внутрішній стан;
 • літній комплект з легкими шортами або затишний комплект з теплими брюками для зими;
 • однакові комплекти для матері і дочки (family look).

ПРАВИЛА ДОМАШНЬОГО ГАРДЕРОБА

Домашній одяг повинен відповідати стану душі або створювати певний настрій. Якщо хочеться зайнятися спортом і немає внутрішнього мотиватора, купіть спортивний костюм. Апатія через погану погоду і міжсезоння? Одягніть яскраву футболку і штани з принтом. Хочеться сказати «я сама»? Носіть джинси. Втомилися бути «залізною леді» на роботі? Одягніть вдома м’який халат.

Що неприпустимо в домашньому образі? Перш за все, неохайний і сильно зношений одяг. У всіх є улюблені речі, які ми готові носити роками. Але у них всіх є термін носіння. Потрібно вміти вчасно розпрощатися з улюбленим халатом, щоб одного разу не перетворитися в «потворну королеву». Якщо з якимось домашнім нарядом у вас була любов з першого погляду, краще відразу купити два або три комплекти, які ви будете носити кілька років. Ці витрати окупляться вашим доглянутим домашнім образом.

Необхідно регулярно перебирати домашній гардероб, щоб позбуватися порваного, поношеного і розтягнутого одягу. Критично розгляньте кожну річ і дайте відповідь на питання:

 • Чи залишилося в ньому щось, крім зручності? Чи радує він вас?
 • І головне – як ви виглядаєте в очах домочадців? Чи викликаєте ви повагу і захоплення?
 • Який приклад ви подаєте своїй дочці? Який зразок жінки створюється у вашого сина?
 • Хто ви для чоловіка – красуня-дружина чи домашня працівниця?
 • Якщо раптом нагрянуть гості, чи буде вам соромно за свій вигляд?

Позбуватися улюблених речей і звичок – це вихід із зони комфорту. Але без прощання зі старим не буде нового. Недарма психологи завжди рекомендують починати нове життя, позбувшись старих речей. Нехай мова і йде тільки про домашній одяг. Подумайте, який саме стан ви хочете підкреслити або викликати домашніми речами і сміливо втілюйте свої бажання. Майже третину свого життя ми проводимо вдома, і нехай це життя буде яскравим, стильним і красивим.

Фото заголовку
За матеріалами