Скарги руйнують розум і тіло — доведено наукою

Негатив погано впливає на наше психічне і фізичне здоров’я. Але чому тоді люди скаржаться? Безумовно, не для того, щоб дістати тих, хто їх оточує своїм невдоволенням. Коли в них наростає негатив, їм хочеться випустити його назовні. Нам здається, що випустивши пару, відразу стане легше.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Однак наука бачить в таких доказах кілька серйозних недоліків. Один з них полягає в тому, що висловлення негативних думок не тільки не приносить полегшення, але і погіршує самопочуття тих, хто нас слухає.

Психолог Джеффрі Лор, який займався вивченням емоцій, каже: «Вихлюпування роздратування схоже на емоційне випускання газів в замкнутому просторі. Так робити не годиться».

Скарги погано позначаються на вашому настрої, настрої ваших друзів і колег, але постійний негатив небезпечний не тільки цим. Скарги шкодять також вашій психіці та здоров’ю, і це науково доведено.

Дослідник природи людини Стівен Партон пояснює, що скарги не тільки погіршують роботу мозку, але і мають серйозні негативні наслідки для психічного здоров’я. Він упевнений, що скарги в прямому сенсі слова можуть довести людину до смерті.

Нижче він перераховує три способи, як це може відбуватися.

1. «Нервові клітини, що працюють разом, завжди пов’язані між собою».

Згідно Партона, це один із перших уроків нейронауки, які повинен засвоїти студент-новачок: «У нашому мозку існує безліч нервових клітин (синапсів), розділених між собою синаптичними щілинами. Варто вам тільки про щось подумати, як одна нервова клітина перекидає через цю щілину хімічні речовини іншій клітці, тим самим вибудовуючи міст, через який потім проходить нервовий імпульс, який несе в собі ту інформацію, про яку ви думаєте».

Але ось що найцікавіше – щоразу, коли виникає електричний імпульс, нервові клітини притягуються одне до одного, щоб скоротити відстань, яку цьому імпульсу потрібно буде подолати. Щоб спростити взаємодію між клітинами, мозок перебудовується і в прямому сенсі цього слова змінює свою фізичну структуру, тим самим спрощуючи формування нових думок.

Отже, давайте підсумуємо – виникнення однієї думки робить простішим виникнення наступної. Але це не дуже гарні новини для тих, у кого постійно немає настрою (хоча веселі люди можуть сказати за це тільки «дякую», тому що так їх позитивне мислення лише посилюється).

І з часом стає тільки гірше. Повторення негативних думок не тільки тягне за собою нові негативні думки. Вони можуть вас застати зненацька навіть під час звичайної прогулянки на вулиці. Іншими словами, це можна пояснити так: якщо ваш настрій весь час поганий, то ваші думки тільки погіршують ситуацію.

Партон говорить, що скорочення відстані між синапсами призводить до більш песимістичного світогляду: «Наступна одна за одною негативні думки зближують між собою пари нервових клітин, що відображають ваші нахили до песимізму. І коли приходить час сформувати якусь думку, то формується саме та, якій необхідно подолати найкоротшу відстань і яка, відповідно, зможе швидше за всіх інших вибудувати міст між синапсами».

Так, песимізм і зневіра починають переважати над оптимізмом.

2. Ви – той, з ким ви спілкуєтеся.

Ваш мозок перебудовується на негативне мислення не тільки через постійні погані думки, а й після спілкування з песимістичними людьми. Але чому так відбувається?

«Коли ми бачимо, як когось долають емоції (нехай це гнів, смуток, щастя і т.д.), наш мозок намагається «відтворити» цю емоцію, щоб уявити собі, що відчуває інша людина. Це відбувається за рахунок залучення аналогічних нервових синапсів в мозку, внаслідок чого ви можете випробувати те ж саме, що бачите перед собою. Цей процес називається емпатією. Так у людей з’являється «стадний інстинкт» і таку природу має масове задоволення, що виникає, наприклад, під час музичних фестивалів. Те ж стосується і нічних посиденьок з друзями в барі, які так люблять на все скаржитися», – пише Партон.

Звідси можна зробити такий висновок: якщо ви хочете позбутися від песимізму, оточіть себе щасливими людьми, які «налаштують» ваш мозок на любов.

3. Стрес руйнує ваше тіло.

Все сказане є чудовим аргументом на користь відмови від негативного мислення, щоб зберегти своє психічне здоров’я.

Однак Партон говорить, що відмова від скарг відіграє важливу роль у підтримці також фізичного здоров’я людини: «Коли ваш мозок посилає нервовим клітинам сигнали гніву, ваша імунна система стає вразливою. У вас підвищується кров’яний тиск, збільшується ризик серцево-судинних захворювань, з’являється зайва вага, може виникнути діабет і ще безліч настільки ж неприємних захворювань».

Винуватцем всього цього виступає гормон стресу кортизол. Коли ви сповнені негативних думок, ви випускаєте невдоволення назовні і тим самим шкодите своїй пам’яті та здатності до навчання, шкодите імунній системі, знижуєте міцність кісток, починаєте набирати вагу, у вас підвищується кров’яний тиск, проявляються серцеві захворювання і багато неприємностей.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close