Як сказати «ні» твердо, але елегантно

© experimental-psychic.ru

Фрази, які дозволяють твердо сказати «ні»

Не багатьом з нас вдається відповісти «ні» на прохання різних людей. В першу чергу, тому що ми боїмося відчути себе ніяково. Думка про те, щоб вчинити не так, як від нас очікують оточуючі, викликає великий дискомфорт.

Насправді цей страх сильно перебільшений, і люди захоплюються тими, хто вміє говорити «ні». Розповімо, як навчитися робити це твердо, але елегантно.

Зазвичай ми говоримо «так» і потім мучимося днями і місяцями замість того, щоб сказати «ні» і відчути незручність всього кілька хвилин. Потрібно вчитися відповідати «ні» всьому, що для вас неважливо, але робити це витончено.

Щоб навчитися відмовлятися, дотримуйте кілька принципів

Принцип 1. Відокремте своє рішення від стосунків з людиною: кажучи «ні», ми не відмовляємо співрозмовнику, а його ідеї.

Принцип 2. Застосуйте красномовство: не обов’язково використовувати слово «ні» у відмові. Можна сказати, наприклад, так: «Боюся, справи не дозволяють мені цього зробити». Психологи вважають, що найкраща відмова – відмова по-японськи: «так, і тому….». Ви не говорите клієнтові або партнерові «ні», ви не говорите «але». Ви погоджуєтеся з його пропозицією та при цьому ставите умову – таку, яка зробить пропозицію опонента вигідною для вас. Якщо він на неї піде, ви залишитеся у виграші. Якщо ні – то це «ні» не скажете ви, а ваш опонент сам собі.

Принцип 3. Зосередьтеся на тому, щоб запропонувати компроміс. Не забувайте, що людина, яка зробила пропозицію, також тією чи іншою мірою в першу чергу переслідує свої інтереси, а не ваші.

Принцип 4. Пам’ятайте, що в будь-якому випадку рішуче «ні» ввічливіше, ніж ухильне «так».

Фрази, які дозволять гідно вийти з непотрібної вам суперечки

Бувають ситуації, коли з вами намагаються посперечатися на тему, яка для вас не важлива, не цікава, відніме час або просто марна. Відмовтеся від такої суперечки. Ми розповімо, які фрази використовувати, щоб витончено уникнути непотрібної вам розмови.

Щоб не здатися неввічливим і зберегти добрі стосунки з опонентом, автор книги «Мистецтво полеміки» Джонатан Херрінг пропонує використовувати такі фрази, які допоможуть завершити розмову: «Це можна обговорювати до ранку», «Це дійсно дуже складне питання для недовгого обговорення». І самий витончений варіант відходу від непотрібної суперечки – «Нещодавно прочитав по цій темі дуже цікаву статтю. Я перешлю її вам по електронній пошті».

Як сказати «ні» непотрібним зобов’язаннями

Багатьом з нас притаманне психологічне явище, яке називається – схильність до безповоротних витрат. Це такий тип поведінки, коли ми вкладаємо енергію і час в нерентабельний проект тільки з-за того, що початкові витрати на нього вже неможливо повернути. Так, наприклад, ми не йдемо з не цікавого фільму в кінотеатрі, тому що гроші за квиток нам ніхто не поверне, або вкладаємо все нові і нові гроші на тривалий ремонт. З такого замкнутого кола дуже складно вирватися.

Щоб не потрапити в пастку зобов’язань, не піддавайтеся ефекту володіння (тобто, схильності оцінювати дуже високо речі, що вже належать вам) і позбудьтеся від страху здатися марнотратним. Визнайте свою помилку. У майбутньому не намагайтеся догодить всім: не погоджуйтеся на що попало і робіть паузу, перш ніж щось сказати.

Відмова від зобов’язань – досить складне завдання, пов’язане з конфліктами інтересів. Набагато простіше спочатку нічого не обіцяти. Вчіться відмовлятися від зобов’язань таким чином, щоб оточуючі поважали вас за цілеспрямованість і дисципліну.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close