ЯК відучити дитину вживати “НЕ ТІ СЛОВА”

© inalkashejev.blogspot.com

У сина в початковій школі почали з’являтися матюки.

Стало зрозуміло: він звикає саме до такого висловлення думок, попри те, що у нас в сім’ї така мова була не прийнятна.
Усі складні питання завжди вирішувалися за столом переговорів. Ми просто домовилися, що удома не вживаємо матюки. Здавалося б, що це нечесна гра і дитина привчається брехати, роблячи вигляд, що удома він старанний хлопчик, а на вулиці його мова стає іншою.

Ні, це не так.

Сина ніколи не можна було назвати чемним хлопчиком, прикидатися він не умів з самого дитинства. Підібравши потрібні слова і аргументи, ми домовилися про нове правило, яке вкорінилося. З часом син перестав матюкатися не лише удома, але і в розмові з друзями цей стиль висловлювання не вживався.

У дітей хороше чуття і вони на інтуїтивному рівні розуміють переваги краще бути, ніж здаватися. Самі подумайте, коли у людини є два співтовариства людей, де вона повинна розмовляти по-різному, яка її міра контролю обдумування і вираження своїх думок – краща чи гірша?

Звичайно, краща.

Треба бути точним.

Дитина вчиться володіти собою, думками, емоціями (енергією, усвідомленістю, своїм тваринним началом).

Це прекрасна практика уміння говорити по-різному.

Це прекрасний привід надати вибір своїй дитині самій визначитися, як вона розмовлятиме з людьми і світом.

Така практика самоконтролю стане в пригоді  дитині, яка зростає і в майбутньому.

У моєму випадку в сина матюки зовсім зникли з лексикону. Вибір сином був зроблений на користь звичайної мови. Це сталося досить легко. Навіть іноді сумнівалася, що це так. Коли пройшов підлітковий вік запитувала сина, чи часто він матюкається.

Він дивувався і говорив: “Ти ж чуєш, як я розмовляю по телефону. Я що, лаюся? Ні. Так скрізь. А навіщо інакше, коли я і так можу сказати”.

Свобода вибору і контроль зробили свою справу.

Сумніваєтеся, що у вас дитиною вийде хороша розмова про домашні правила спілкування? Тоді це ще один аргумент для вашого спадкоємця. На мій погляд, він дуже хороший.

Нещодавно Світлана М. розповіла, що коли її середущий син раптом вимовляє “не ті слова”, вона йому нагадує: “Не забувай, погані слова відлякують ангелів”.

Для хлопчини 3-го класу це серйозний аргумент. У цьому віці діти ангелам довіряють більше, ніж іншим. Таку довіру можливо зберегти протягом усього життя…

Пам’ятайте, важливо не просто щось забороняти дитині. Важливо, щоб дитина бачила сенс (вигоду, користь) в обмеженні.

Спробуйте – вам вдасться. Хороші стосунки з дітьми складаються з дрібниць. Кожна дрібниця важлива. Не втратьте можливості зміцнити стосунки зі своїми дітьми.

Діти поважають не лише силу. Будьте мудрі. Від вас залежить, що вони передаватимуть далі у вашому роду, своїм дітям.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close