Яким чином я домігся найкращого стану тіла в своєму житті

© thechangeblog

Військо, яке має перемогти, спочатку перемагає, а потім шукає бою; військо, приречене на поразку, спочатку б’ється, а потім шукає перемоги.
  – Сунь-цзи «Мистецтво війни»

Мої амбіції заманили мене в пастку. Я знав про важливість фізичних вправ і про те, яку користь вони мені можуть принести. Я часто думав: «Я не буду робити сьогодні свою 30 хвилинну розминку, тому що зроблю її завтра».

Користь, яку ми отримуємо від фізичних навантажень колосальна. Коли ви займаєтеся спортом, ви покращуєте своє здоров’я, циркуляцію крові в організмі, тіло, психічний стан, підвищуєте настрій і своє лібідо, проявляєте силу волі, а також позбавляєтеся від стресу. Більш того, це чудове і, що більш важливо, даюче результат, проведення часу.

Мало просто знати, що це приносить користь

Чому багато людей, незважаючи на те, що знають і про згубну шкоду куріння, і про дивовижну користь спорту, все ж перше воліють другому? Мабуть, заборонений плід таки солодкий.

Парадоксально, але найбільш важливі речі в житті інколи можуть змусити нас відвернутися, бо «важливе», значить, «не зіпсуйте», а це нас лякає. Таким чином, ми вважаємо: «Якщо я не можу зробити це правильно, я зовсім не буду це робити». Можливо, ми до кінця не усвідомлюємо, що так вважаємо, але в основному саме ця думка є причиною нашої бездіяльності. Це комбінація перфекціонізму і страху.

Я знаю це, бо саме так звик жити

Саме так все відбувалося в будь-якій сфері моєго житті, яка мала насправді для мене якесь значення. Я вважав за краще уникати важливих речей в користь менш значимих; головний критерій був – «в цій справі я не зазнаю невдачі». Коли я це усвідомив, то моє життя в мить змінилося. Те ж відбудеться і з вашим.

Як змінити своє життя прямо зараз

Якщо у вас зараз складний період в житті, то вам допоможе спорт. Його користь, яку я описав вище, дійсно дивна, і ви самі в цьому переконаєтеся, як тільки почнете піклуватися про своє тіло. Завдяки спорту багато речей стануть на свої місця.

Тренування повинні стати для вас рівноцінні відеоігорам або телебаченню. Зрештою, це саме просте проведення часу.

Але як? Як можна займатися спортом так само легко, як і дивитися телевізор?

Насамперед, необхідно зробити переоцінку цінностей. Ставитеся до занять спортом як до звичайного явища, тоді це буде здаватися вам доступним. Спорт не краще, ніж ви самі. Завжди можна просто посіпатися. Якщо ваші руки або ноги порухаються протягом 2 хвилин, то це вже буде міні-тренуванням.

Не сприймайте фізичні вправи, як щасливий квиток, який врятує ваше життя (хоча таке теж ймовірно). Ведіть себе так, ніби це щось, що ви не сприймаєте серйозно, в тому сенсі, що ми робимо зарядку без усяких на те причин, точно так само як і дивимося на відео в YouTube.

Це насправді в якійсь мірі навіть схоже на розвагу. Це може виявитися досить смішним, якщо посеред замовлення в інтернет-магазині Walmart, ви зупинитеся і пару раз відіжметися. Хоча, це звичайно не всім може припасти до душі.

По-друге, позбавтеся від поняття «тренування». Тренування триває не півгодини. Тренування не тільки в спортзалі проходить. Тренування — це коли ви танцюєте під улюблену пісню, одночасно вживаючи пончик. Тренування — це коли вранці ви 3 рази відіжметись від підлоги. Відкиньте ідею, що активності недостатньо. Відкиньте також ідею, що якщо їсти пончик, значить, ви обрали «невірний шлях», і що їсти і одночасно займатися не можна.

Зараз підніміть вгору руки і порухайте ними трохи з боку в бік. Ось, це вже і є фізичні вправи. Якщо ви боретеся зі спортом, значить, ви спорудили йому п’єдестал. Ви зробили його недоступним і помилково вирішили, що займатися фізичними вправами занадто складно для вас.

По-третє, не варто надто серйозно сприймати всі ці вправи. Я маю на увазі, вам не потрібно бути героєм, а просто трохи рухатися кожен день. Все просто.

Це доступно і важливо

Зараз я в прекрасній формі. Я можу зробити 8 підтягувань з вагою в 4,5 кг. Перш мені під силу було лише 4 — 5 підтягувань і без усякого ваги. Хочете знати, в чому мій секрет? Хочете почути, як все починалося?

Кожен день я один раз підтягувався. Це було мій «дурний» і «позбавлений всякого сенсу» початок, яке перетворився на звичку ходити в спортзал, в те, про що я роками мріяв. Почалося моя пригода в кінці 2012 року, і зараз я зовсім інша людина. Через півроку після того, як я почав підтягуватися раз в день, я був шокований тим, як сильно змінилися мої думки. Тепер я був в змозі ходити в спортзал 3-5 разів на тиждень на повноцінні тренування. І ось вже протягом 11 місяців я продовжую в тому ж дусі.

Якщо ви зараз знаходитесь на півдорозі свого плану під назвою «зміни в житті», будь ласка, зупиніться. Відпустіть. Відкладіть свій «доленосний» план, який ніколи не змінить ваше життя, і прийміть цей, який дійсно принесе зміни.

Причина, чому люди не можуть з часом змінитися, тому, що зазвичай вони дуже сильно хочуть змінитися. Якщо ви себе відносите себе до таких людей, то моя вам порада – зробіть перепочинок і позбудьтеся цього комплексу. Ви самі по собі ніколи не були проблемою, а ось ваша стратегія – так. Як ви можете бути проблемою? Головне в тому, яку стратегію ви використовуєте.

Сильне бажання змушує нас ставити цілі, які виходять за межі нашої сили волі (яка обмежена, але може бути посилена). Це обмежує ваше просування в короткі терміни. Короткострокові зміни нічого не варті. Якщо зміни не триватимуть довго, значить, ваша стратегія була невірною.

Чим це може послужити вам

Мета складається з двох частин: зробити щось, що ви можете робити завжди, і що допоможе вам змінити ваш погляд на фізичні вправи.

Коли ви почнете дивитися на фізичні вправи як свого роду гру, як на щось, що «досить легко», то взаємозв’язок між вашим мозком і спортом зміниться. Тепер мій мозок воліє займатися фізичними навантаженнями. Раніше, щоб піти в спортзал, мені доводилося боротися з самим собою.

Я кажу це вам з величезним ентузіазмом і щирістю, тому що це дійсно так. Я написав книгу, яка називається «Міні звички». Її високо оцінили, і до того ж вона вже встигла змінити не одне життя. Головна ідея книги в тому, що ці маленькі, але послідовні дії з часом можуть зменшити опір і стати вашою звичкою.

У нас є прекрасна можливість вибирати завдання

А що якщо ви ніколи не зіб’єтеся з шляху? Якщо ви завжди будете перевершувати свої цілі?

Щоб займатися фізичними вправами систематично, змініть поняття «фізичні вправи» на прагнення до незначної мети, яку ви не можете втратити. Якщо ви насправді не задовольняєтеся малим, ви можете зробити більше. Я рідко роблю одне віджимання. Прагніть спочатку перемогти, а потім воювати. Таким чином, ви переконаєте свій мозок займатися спортом.

Фото заголовку thechangeblog
За матеріалами thechangeblog

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker