Сімейні цінності або чим відрізняється батько від мами

© mama.md

Отже, татусі. Функція продовження роду виконана – в будинку з’явився крихітний, часом галасливий клубочок щастя. Син або дочка. З народженням дитини, чоловікам, татусям, дуже важливо усвідомити і – головне, прийняти той чудовий факт, що сім’я поповнилася, як мінімум, ще однією людиною і життя вже не буде таким, як раніше.

Давайте визначимося, яку Ви відіграєте роль у догляді за дитиною, її вихованні та розвитку. Як часто та скільки часу Ви приділяєте своєму синові або дочці? Яка ваша доля участі в житті маленької людини? Давайте разом розвіємо стереотипи, які склались, щоб уникнути прикрих помилок, на виправлення яких згодом можуть піти роки дорогоцінного часу – відрізку життя з моменту народження і до моменту з умовною назвою «Ось ти і вилетів / ла з гнізда …» .

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Найперше та найважливіше, що потрібно засвоїти очманілим від радості татусям: Ви приймаєте таку ж участь у догляді та вихованні, як і мама! Єдина фізіологічне відмінність – Ви позбавлені можливості грудного вигодовування. Усе! На цьому відмінності батько / мама починаються та закінчуються.

Ви не в змозі замінити підгузок або переповити дитину? Чи не зможете заспокоїти / заколисати на своїх сильних і одночасно таких ніжних чоловічих руках малюка !? Не прочитаєте разом з улюбленим чадом цікаву дитячу книжку? Чи не зумієте познайомити дитину з лабіринтами, таємницями і загадковими місцями парку в вашому районі? Запитайте в себе та чесно дайте відповіді. Скільки всього «ні» у вас вийшло? Жодного?

Я вже не кажу про спільну риболовлю, хатні турботи, чудову можливість провести час за ручною роботою, чи то із пластиліном, чи кольоровими олівцями, клаптиками тканини, деревом, залізякою, глиною …. Список майже безкінечний. Користуйтеся прекрасним даром, яким так щедро нагородило вас життя – можливістю прямої участі в житті вашої дитини! Не втрачайте ні хвилини дорогоцінного часу, адже кожен прожитий день обміну та поверненню не підлягає. Краще не вмикайте зайвий раз телевізор, відкладіть газету, скоротіть кількість часу, проведеного у соціальних мережах. І не слухайте нікого, що прерогатива догляду за дитиною і вихованням за мамами!

Багатозначно усміхніться у відповідь тому, хто буде розповідати, як функції батька обмежуються лише фінансовим забезпеченням сім’ї. Адже Ви ж знаєте, що це не так. Ви знаєте, що можете не гірше (а інколи навіть краще) за маму. Ви вже відчули ці чарівні хвилини, проведені в турботах про вашу дитину, пізнали неймовірні тактильні та емоційні відчуття. Вам вже знайоме відчуття втоми від дитячих турбот, настільки невимовно приємне, що межує з ейфорією від відмінно виконаної, улюбленої справи всього вашого життя.

Усміхніться і поспівчувайте тому, чия роль в житті дитини обмежилась лише зароблянням грошей, винесенням коляски на вулицю або рідкісними суворими і нудними нотаціями щодо питань виховання. Тому що Ви вже пізнали це велике таїнство батько – дитина, або готові його пізнати.

Але спочатку все ж таки розподіліть із мамою турботи для догляду за вашим малюком.

  • Якщо дитина на штучному вигодовуванні – готуйте суміші і годуйте. Давайте водичку. Стежте за часом годування і температурою харчування.
  • Змінюйте підгузки або пелюшки за необхідністю.
  • Пограйтесь із дитиною. Розмовляйте з нею. І знайте, вона Вас прекрасно розуміє. Заспівайте, розкажіть вірш. Дайте їй вхопитись за Ваш мізинець і підтягнутися на ньому дитячими ручками, що міцніють.
  • За необхідності вкладіть дитину спати, заколисуючи на руках. Нехай вона відчуває вашу спокійну, впевнену силу, відчуває захищеність і спокій. Це дуже корисно для нервової системи, яка формується.
  • Візьміть на себе нічні турботи. Перед сном продумайте і підготуйте все, що може знадобитися вночі: харчування, вода, змінні підгузки, хустку або серветки і т.д. Адже саме чоловіки вміють усе ретельно спланувати. Все повинно бути під рукою в потрібній кількості. А мама нехай поспить зайву годинку і вранці ви будете нагороджені посмішкою захоплення і поцілунком подяки.
  • Якщо дитина на грудному вигодовуванні, Ви передаєте її мамі тільки на момент годування. Далі знову ваші турботи. Мамі погодувати та відпочивати.
  • Ви боїтеся доторкнутись до дитини. Серйозно? Відкиньте сумніви! І повірте, ви будете нагороджені. Головне – почати!
    А ще обов’язково дізнайтеся про те, як потрібно правильно будувати стосунки в сім’ї.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close