10 цитат Альфреда Ленгле те, що робить наше життя цінним

Альфред Ленгле – австрійський психолог і психотерапевт. Президент Організації екзистенційного аналізу і логотерапії у Відні. Учень Віктора Франкла. Автор декількох книг і великої кількості статей.

У цих цитатах він ділиться з нами любов’ю до життя:

Великою мірою від нас самих залежить, буде наше життя хорошим або ні. Життя вдається тільки у тому випадку, якщо ми його любимо. Нам потрібні позитивні стосунки з ним – інакше ми його втратимо.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Щоб змінив мільйон? Так, я міг би більше подорожувати, але всередині нічого б не змінилося. Я міг би купувати собі красивіший одяг, але чи покращились би мої стосунки з батьками? А нам потрібні ці стосунки, вони формують нас, впливають на нас. Без хороших стосунків у нас не буде хорошого життя.

Ми можемо купити ліжко, але не сон. Ми можемо купити секс, але не любов. І все те, що дійсно важливе в житті, купити не можна.

Бажання добрі доти, поки зберігається можливість відмовитися від них.

Цінності – це те, що посилює мої фундаментальні стосунки з життям, сприяє йому. Якщо я щось переживаю як цінність, мені легше сказати життю “так”.

Коли у мене з’являються почуття, це означає, що мене щось доторкнуло, моя життєва сила завдяки комусь або чомусь заворушилася. Мене торкає музика Чайковського або Моцарта, обличчя моєї дитини, її очі. Між нами щось відбувається, зароджується. Яким було б моє життя, якби нічого цього не було? Бідним, холодним, діловим. Саме тому, якщо ми закохані, ми почуваємо себе живими. Життя вирує, кипить в нас.

Причина агресії корениться у звуженні життєвого простору – агресивним є той, хто почуває себе загнаним в глухий кут.

Стосунки з іншими можуть бути хорошими, тільки якщо все гаразд в стосунках з самим собою.

Емоція – це полум’я свічки, яке живиться воском тіла.

Багато людей щасливі, але не всі про це знають.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close