in , ,

Не потрібно тримати тих, хто хоче піти


Коли люди йдуть, потрібно сміливо відпускати і ні про що не шкодувати. Життя саме визначає і забирає зайвих персон. Це зовсім не означає, що вони погані, просто їх роль у твоєму житті вже зіграна.

Не варто зупиняти тих, хто вибрав піти. Вони все одно втечуть світ за очі, якщо не сьогодні, то завтра. А якщо не підуть, то зненавидять себе, нас і цілий світ за вимушену зупинку. Не потрібно затримувати тих, хто хоче піти.

Сільські весілля суттєво відрізняються від міських: розмахом, традиціями, кількістю випитого самогону. У нас одружуються з розкішшю. Будують палатки на триста осіб, коптять домашню шинку і наймають найкращу кухарку. Та, підперезана двома рушниками, керує, присолює, помішує, курсуючи між каструлями і дегустуючи то рибу, то голубці, то заливний язик.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Так виходила заміж моя однокласниця. Батько, готуючись до святкування, схуднув із п’ятдесят четвертого розміру до юнацького і навіть зміг влізти у свій «парубоцький» костюм. Палатку прикрасили килимами та іконами. Лавки накрили витканими доріжками. Тамаду запросили з Борисполя. Родичі летіли аж з Магадану. Над стокілограмовим тортом працювали в дві зміни кондитери хлібокомбінату №1. М’ясо смажилося, голубці кипіли і музиканти налаштовували інструменти.

Вдосвіта наречений зайшов до будинку і боязко оголосив:

– Я передумав одружуватися!

Теща заметушилась і заплакала:

– Як? Ось уже і візажист приїхав, і коровай привезли, і холодець застиг, любо глянути. Не показуй комедій! Люди засміють! Це просто нерви.

Наречена, почувши новину, втратила свідомість. Тесть мовчки випив чарку. Родичі з Магадану з пісними обличчями тулилися до дверей. Потім всім гуртом почали вмовляти, переконувати, благати і весілля відбулося. А через рік він все-таки пішов. Після скандалів, зрад і недитячих пристрастей. Свати насилу змирилися з розлученням і ще три роки віддавали весільні борги.

Моєму доброму знайомому батьки не дозволили вступити до духовної семінарії. Сказали: «Ось закінчиш сільськогосподарську академію, отримаєш нормальну професію і тоді іди світ за очі». Він академію закінчив і збожеволів.

Далека родичка в сімнадцять років зібралася заміж. Мама необачно заявила «тільки через мій труп», а та побоялася піти проти неньки. Зараз «слухняній» дочці сімдесят років. Заміж так і не вийшла, живе в маленькій двокімнатній квартирі разом із сотнею персидських котів.

Наш відчайдушний сусід спіймав в лісі лисеня і посадив до кролячої клітки. Бідолашне довго скиглило, відмовлялося від їжі, кидалося на залізні прути, а через два тижні загинуло.

  • Кожна людина, що підняла ногу над порогом, повинна його переступити.
  • Кожна людина, яка купила квиток, мусить поїхати, а не залишитися з жалю чи почуття провини.
  • Кожна людина, яка взяла курс на північ, не має права через чиюсь примху дрейфувати на південь.
  • Риба шукає, де глибше.
  • Жолуді були добрі, поки не спекли хліб.
  • Неможливо змусити пташину повзати по-пластунськи і танцювати твіст.
  • Нереально утримати вітер і законсервувати гарну погоду.
  • Не дати комусь народитися або померти.

Ми не маємо права когось утримувати, шантажувати, надягати кайдани, апелювати до совісті і здорового глузду. Вітер у вітрила тим, хто йдуть. А тим, які залишаються – якнайскоріше зустріти тих, з ким їм справді по дорозі.

Переклад Тутка за матеріалами

Сподобалось?

Що жінка регулярно повинна робити для свого чоловіка

12 неймовірних кімнатних рослин, про які ти ще не знаєш! Мрію про № 7