Обирайте людину так, начебто ви незрячі

© wallpapermania.eu

Це конспект аудіо-книги на англійській мові доктора Клариси Пінколи Естес «Як любити жінку». Книга в цілому дуже цікава, але ця глава мені здалась особливо актуальною і для багатьох вона буде дуже корисною. Я сама перекладала, тобто це не дослівний, і не зовсім літературний переклад, та він досить близький до першоджерела. Отже, розділ про чесноти людей, які здатні на створення довготермінових взаємин. Цих чеснот дванадцять, але вони не мають ієрархії і кожна з них є важливою.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

1. Обирайте людину так, начебто ви незрячі

Закрийте очі і відчуйте, що видумаєте про цю людину. Про її доброту, вірність, проникливість, відданість, про її здатність турбуватися про вас і про себе, як про незалежну істоту. Хоч особливості нашої культури впливають на багато речей і те що ми бачимо нашим зовнішнім поглядом не є настільки важливим, ніж те, що ми сприймаємо нашим внутрішнім зором, коли очі наші закриті.

2. Існує одна головна відмінність між людиною, котра здатна стати партнером для довгих взаємин і тими, хто здатен бути партнером на короткий час.

І ця відмінна риса — здатність вчитися. Існує іспанське висловлювання про те, що «той, хто не здатен навчатись – найбільш нетерплячий». Той, хто не здатний навчатись новому погляду на речі, хто не здатен бачити звичні речі по-новому, хто не є допитливим по відношенню до світу і до того, як він влаштований, до того, як влаштовані люди, дуже часто закривається і говорить «ні, все може бути тільки так або так». Для довготривалих взаємин краще обирати того, хто здатен бути відкритим. Звісно, не завжди відкритим. Але з тим, хто може відкритись і закритись, ще раз відкритись і закритись, поступово навчаючись і розвиваючись.

3. Вибирайте того, хто хоче бути такою ж людиною, як і ви: одночасно сильною і чутливою (ніжною)

Чесноти, котрі інколи характерні для жінок – це сила та тендітність. Сила, якою володіє дерево. Його може вдарити сильний вітер, але завдяки своїй гнучкості воно рухатиметься разом з вітром. Якщо воно не буде гнутися, то зламається. Під чутливістю розуміємо здатність бути живим і сприймати те, що відбувається навколо. Деяким людям потрібно трохи з цим допомогти. Але найчастіше в розумі чи можливо в глибині душі – люди вже є такими – пробудженними і живими, просто в них труднощі з тим, щоб це показати. І тому так важливий пункт другий – здатність навчатись. Можна володіти величезним потенціалом для того, щоб бути добрим, і люблячим, і вірним, і взагалі бути найкращим коханцем в історії людства, але якщо не навчатись і не розвивати цей потенціал, то нічого не буде.

4. Обирайте ту людину, котра показує, що їй боляче, якщо ви спричинили їй біль

А також навпаки. Обирайте того, хто спричинивши вам біль, також бачить ваш біль і жаліє про це. Це дуже важливо. Існує багато способів, завдяки яким люди виражають свій біль – хтось закривається в собі при незначній проблемі. Особливо екстравертів дуже дратує, коли їх партнер закривається, але потрібно розуміти, що це просто спосіб вираження болю і допоки людина готова щось робити і готова поступово виходити із цього стану впродовж розумних термінів – то все буде добре.

По-справжньому викликати тривогу має відсутність реакції, якщо ви вчинили недобре чи якось неправильно по відношенню до партнера. Це означає, у цієї людини неправильно працюють почуття чи те, що вона вже відмовилась від вас і поставила хрест на ваших взаєминах; те, що вона більше не дозволить собі бути живою і справжньою у вашій присутності. Через те, що багато людей проходять через різні взаємини до того, як знаходять єдиного супутника життя, вони вже травмовані попередніми взаєминами, які починаються з великих очікувань і закінчуються розчаруванням. Дуже висока вірогідність зустріти того, хто вже травмований попереднім негативом і досвідом взаємин в тій чи іншій степені. Через це важливою є здатність показувати свій біль і здатність відчувати чужий біль. В природі взаємин не обійтися без періодів, коли люди створюють напруження чи навіть порівнюють одне одного. Цього неможливо повністю уникнути. Але в свою чергу це не повинно бути постійними ударами по одному тому самому хворому місцю. В попередніх взаєминах люди інколи назбирують багато злості, яка не мала можливості проявити себе, і інколи їхня потреба поранити чи завдати болю новому партнеру може бути підвищеною. Але вони повинні бути здатними зупинитись, коли бачать, що це завдає болю іншій людині.

5. Обирайте людину, котра володіє своїм особистим внутрішнім життям

Не важливо чи це – різьба по дереву, гербарій, творчість, релігія, медитація або те, що вони люблять робити. Обирайте тих, хто йде власним шляхом та сприймає вас, як партнера та супутника в цій подорожі. Такі люди вміють з’єднуватися з іншими, залишаючись при цьому собою і це дуже важливо. Стосунки мають свої цикли та ритми: приходить час, коли треба об’єднуватися в одне ціле з іншою людиною, а є моменти, коли треба залишатися на відстані, про те зв’язок між вами може розтягуватися в часі на будь-які відстані, він не повинен повністю зруйнуватися. Такі взаємини найкращі. А ті взаємини, за яких зв’язок розпадається у будь-якому випадку і в яких не існує взаємодоповнення та з’єднання ритмів — це не те, до чого потрібно прагнути.

6. Обирайте ту людину, що поділяє ваші захоплення

Взаємини для створення спільних спогадів — це ощадкнижка. Ви робите щось разом, це зберігається у вас в пам`яті та перетворюється на клей, який вас з’єднує. Ви піднімаєте ці спогади, щоб пригадати щасливі моменти, якщо приємних спогадів немає — вам буде дуже важко пережити важкі часи. Звісно, будь-які стосунки будуються на взаємні підтримці, однак, кожна людина при цьому має свої завдання на світі, тому дуже важливо мати спільні заняття — важливіші, ніж чистити зуби разом вранці.

7. Обирайте ту людину, котра поділяє ваші цінності

У питаннях, що стосуються дітей, кількості членів сім’ї, гендерних ролей, грошей, релігії і так далі. Тобто – у ідеальному випадку, а в реальності люди рідко коли можуть повністю співпрацювати за абсолютно усіма напрямками. Не завжди, не в усьому і стовідсотково не на початку стосунків. Проте завжди можна спостерігати, в якому напрямку стосунки розвиваються і бажано питання спільних цінностей обговорити до того, як розпочинати довготривалі стосунки. Крім того, що ми хочемо емоційних, романтичних та еротичних стосунків, необхідно врахувати ще і їх прагматичний бік, адже з ним стає набагато простіше пережити всі складні моменти.

8. Обирайте ту людину, котра здатна поспівчувати

Ту, котра хоче і може вислухати, що готова витратити на вас свій час. Особливо тоді, коли ви є запальною людиною, а ваш партнер – ні, тоді до вас поступово перейде її спокійний ритм – вам це піде лише на користь. Як і повільний партнер при взаємодії із більш швидким буде дещо прискорюватися в деяких моментах і це породить гармонію та встановить спільний ритм. За спостереженнями автора, цей ритм між парою вибудовується після 9 років спільного життя – на все треба часу.

9. Обирайте ту людину, котра може посміятися над собою

Цінність ця полягає не лише в тому, щоб партнер міг посміятися над собою, але і в тому, щоб ви могли самі пожартувати над собою в момент найгарячішої сварки під час конфлікту. Вся важливість полягає у взаємодії і в тому, як ви почуваєтесь поряд з людиною навіть під час суперечки. Змогти пожартувати над собою навіть в такий момент – це справжній дар.

Навіть, якщо ваш партнер не дуже любить жартувати, зверніть увагу на те, чи він може зупинити палку перепалку в найважчий момент. Цю рису треба практикувати, адже в кожному з нас живе такий черв’ячок, який хоче звести нанівець всі наші старання і треба вміти цьому протидіяти. Ця навичка дуже важлива і дуже добре, якщо вона є у вашого партнера. Якщо ж ні – повертаємося до пункту 2 (можливість навчатися). Ви також мусите навчитися зупинитися в найпалкіший момент сварки, вибачитися або сказати собі «ну гаразд, припустімо я помилилася, вибачусь, коли заспокоюсь». Ви теж мусите вміти так робити.

10.  Вміння закривати очі на звички та недоліки

Певні якості (дрібні недоліки), котрі привабили нас в партнері пізніше стануть для нас найбільшим роздратуванням. Доктор Естес згадує, що у її колишнього чоловіка була звичка перебирати копійками в кишені, яка їй спочатку дуже подобалась, але через два роки такі дії втратили всю свою привабливість і почали асоціюватися для неї зі звуком дзвіночка на шиї у корови.

Вам треба знати наперед, з чим ви можете змиритися, а з чим ні. Нехай вас не звабить думка про те, що його або її звичка може бути чудовою для всіх.

Якщо ця звичка є великою і дуже дратівливою, це серйозний недолік – марно не сподівайтеся, вона ніколи не стане прийнятною. Наприклад, повністю нестерпними для будь-яких взаємин, шлюбних чи партнерських, є алкоголізм, зловживання наркотиками, азартні ігри, нелегальна діяльність і усе, що відволікає людину від себе самої, від духовного життя. Людина, котра не вміє казати правду, каятися, визнавати свою провину, а замість цього намагається замаскувати її чи приховати – будує стосунки на дуже неміцній основі.

11. Ви повинні не тільки любити одне одного, але бути друзями

Це проявляється в тому, чи ви хочете зробити для свого партнера те, що бажали би вчинити для свого друга – тобто, чи можете ви сісти та вислухати його, чи готові ви розмовляти про те, про що він хоче порозмовляти, робити те, що він хоче робити. Це зовсім неозначає, що ви повинні задовільнити всі його вимоги та потреби, ви звісно не мусите цього робити.

12. Мабуть, найважливіша якість, яка логічно випливає з попередніх. Переконайтеся в тому, що той, кого ви обрали, робить ваше життя кращим, а не гіршим. Це скаже Вам про все, що ви повинні знати

Фото заголовку
Переклад Тутка за матеріалами

 

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close