in , ,

8 помилок у догляді за зубами, які робить кожен з нас

Навряд чи хтось із нас нехтує чищенням зубів. Але виявляється, що просто чистити зуби вранці і ввечері недостатньо для ідеальної посмішки.

Тутка перераховує необхідні правила для того, щоб зберегти зуби здоровими і красивими на довгі роки.

8. Занадто сильно тиснемо на зубну щітку під час чищення

Коли ми занадто натискаємо на зубну щітку, її щетинки згинаються і погано видаляють зубний наліт. До того ж це може призвести до пошкодження ясен

7. Не звертаємо уваги на харчування

Всі ми знаємо про зв’язок цукерок і карієсу, але мало хто замислюється над тим, що для здоров’я зубів необхідно регулярно їсти продукти, що містять кальцій, фосфор і фтор. Ось деякі з них.

Продукти, що містять кальцій:

 • молочні
 • шкірка овочів і фруктів
 • риба
 • бобові

Продукти, що містять фосфор:

 • риба
 • злаки
 • горіхи
 • сочевиця

Фтор ми отримуємо в основному з води, тому, якщо ви живете в регіоні, де вода містить мало фтору, вживайте фторовані продукти — молоко, сіль і т. д.

6. Не використовуємо додаткові засоби по догляду за зубами

Зубна щітка, незалежно від її якості і жорсткості, не може видалити весь зубний наліт, тому перед чищенням необхідно очистити міжзубний простір зубною ниткою. Якщо між зубами достатні проміжки, можна використовувати зубний йоржик. Щоб нейтралізувати дію бактерій, що залишилися там, куди не дістають зубна щітка та нитка, полощіть рот зубним еліксиром.

Можна також придбати іригатор — душ для зубів і ясен, яким можна користуватися кожен день після чищення зубною щіткою. Спрямований струмінь води з допомогою різних насадок очищає язик і простір між зубами і масажує ясна.

5. Не доглядаємо за яснами

Якщо ясна слабкі і недостатньо забезпечуються кров’ю, це може призвести до пародонтиту: вони починають кровоточити, запалюються, стають пухкими, відкривають шийку зуба, зуби поступово розхитуються і врешті-решт випадають.

Для зміцнення ясен і поліпшення кровопостачання масажуйте їх щіткою або легкими круговими рухами пальця. Їжте тверду їжу, ретельно пережовуючи її. Також можна полоскати рот на ніч відварами кори дуба, шавлії або соляним розчином. Якщо ясна схильні до кровоточивості, відвідайте лікаря-гігієніста — він пропише спеціальні препарати для їх зміцнення.

4. Не видаляємо зубний камінь

Зубний камінь — це тверде жорстке утворення на зубах, яке складається з мінеральних солей і харчового сміття. Він має жовтувато-коричневий колір і не зчищається зубною щіткою. Такі відкладення можуть утворитися і над десною, і під яснами. Зубний камінь обожнюють мікроби, до того ж він поглиблює «кишені» навколо кожного зуба і послаблює тканини, які утримують зуб в десні. Це може призвести до пародонтиту і подальшої втрати зубів.

Видалити зубний камінь може тільки стоматолог. Робіть професійну чистку як мінімум раз на рік. Більш точні терміни вам підкаже лікар.

3. Вважаємо, що носити брекети вже пізно

Багато хто думає, що вирівнювати зуби потрібно в підлітковому віці, а якщо час упущений, то носити брекети пізно. Але це не так. Можливо, процес займе більше часу, але рівний зубний ряд — це не тільки красиво, це дозволяє набагато довше зберегти здоров’я зубів, адже з-за їх скупченості і занадто щільного прилягання один до одного ви можете вчасно не помітити карієс.

Для тих, кого бентежить зовнішній вигляд з «дужками», існують невидимі (лінгвальні) брекети, які встановлюються з внутрішньої сторони зубів. Не сумнівайтеся — краще запишіться на консультацію до ортодонта.

2. Звикаємо жувати на одній стороні

Жування на одній стороні щелепи веде до перевантаження зубів, вони раніше починають стиратися і псуватися. А зуби з «неробочої» сторони послаблюються і не піддаються необхідній механічній очистці. До того ж змінюється робота щелепних суглобів, що з часом може викликати хворобливі відчуття і навіть проблеми зі слухом.

Якщо у вас є «улюблена» сторона, постарайтеся навчитися жувати рівномірно на обидві сторони. Не забувайте їсти тверду їжу — наприклад овочі і фрукти, — це зміцнює зуби.

1. Не вчимо дітей правильного догляду за зубами

Деякі батьки думають, що немає сенсу так вже ретельно доглядати за молочними зубами, адже вони тимчасові. Але вчити дитину цього потрібно з самого дитинства — зуби випадуть, а звичка залишиться. Чистити зуби потрібно не менше 3 хвилин, рухами вгору-вниз.

Емаль перших корінних зубів у дитини не така міцна, як у дорослого, а борозенки (фісури) на жувальних зубах більш звивисті і глибокі, тому частинки їжі погано вичищаються зубною щіткою. Навчіть дитину приділяти підвищену увагу чищенню жувальних зубів і по можливості зробіть герметизацію фісур (це заповнення борозенок спеціальним затвердіваючим розчином, який береже зуби від карієсу і з часом стирається сам по собі).

Бонус: Як використовувати стару зубну щітку

Лікарі рекомендують міняти щітку раз в 3-4 місяці. Але у відслуживших зубних щіток може бути більш цікава доля, ніж відро для сміття.

Ось як можна використовувати стару зубну щітку:

 • скрабування і масаж губ
 • чистка нігтів
 • розчісування та фарбування брів
 • очищення кукурудзи і молодої картоплі
 • чистка взуття, клавіатури, стиків між плитками в ванній та інших важкодоступних місць.

Щоб зручніше було користуватися щіткою, можна нагріти її ручку на вогні від запальнички і зігнути під потрібним кутом.

За матеріалами

Сподобалось?

24 сайти, які – обіцяємо – змінять ваше життя назавжди!

75 способів провести час разом з дитиною