8 українських музикантів, які відмовились від м’яса

Саша Кольцова, Анатолій Тапольський та інші музиканти розповідають про життя та творчість без м’яса.

У райдерах музикантів світового рівня стало нормою вказувати «веганське/вегетаріанське харчування»: Ентоні  Кідіс з RHCP, Moby, Джарет Лето і весь склад 30 seconds to Mars, Адель, Пол Маккартні, The Architects, Prodigy, Оззі Озборн, Стінг та багато інших.

Українські музиканти також розповіли, як відмова від м’яса та інших продуктів тваринного походження вплинуло на їхнє життя і творчість.

Олександр Положинський
Тартак / Був’є

ficbook.net

Лідер гурту «Тартак» і проекту «Був’є», народився і мешкає у Луцьку. У вільний час віддає перевагу активному відпочинку, займається сноубординґом та грає у футбол.

“Я завжди любив тварин. Мені важко було бачити їхні очі, коли їх везли на м’ясокомбінат повз наш будинок. У якийсь момент життя я зрозумів, що не хочу їсти м’ясо. Тоді ця тема не була модною і поширеною, тому я перебував у полоні певних стереотипів суспільства – таких, як «жити без м’яса неможливо» і «їсти без м’яса дорого». Та потім якось з’ясувалося, що жити без м’яса можна і це не так вже й дорого. Мені пощастило: так склалися обставини, що я потрапив у ситуацію, в якій не їв м’яса впродовж двох місяців. Це був  експеримент, який мені сподобався і, мабуть, тому затягнувся вже на понад 20 років. Здається, це був правильний вибір і поки я не мав жодного приводу пошкодувати про нього. Водночас я свого вибору не нав’язую іншим людям як єдино правильний. До цього кожен має прийти сам, але я не буду проти, якщо до цього надихне мій приклад”.

Олександра Кольцова
Вокалістка та авторка пісень гурту «Крихітка», член правління Суспільного мовлення

nv.ua/style

Фронтвумен гурту «Крихітка» Олександра Кольцова (псевдонім – Каша Сальцова), журналіст, ініціатор екологічної програми зі скорочення споживання пластику, відносить себе до послідовників straight edge.

“Тварин шкода, звісно, а людей ще більше шкода. Вироблене в індустріальних умовах м’ясо – це м’ясо тварин, яких годують кормом, що містить невідомо що та які утримуються в поганих умовах. Таке м’ясо не є тією їжею, яку можна вживати тричі на день, перед тим ще й засмаживши. Організм сам каже, що йому треба. Я не фанатик, тому вважаю, що раціон – це діалог. Треба будувати діалог з власним тілом, слухати його. Поки що років 15 обходжуся без м’яса – усі життєві показники в нормі. Планую далі вчиняти так само, якщо не буде інших рекомендацій від лікарів”.

АНАТОЛІЙ ТОПОЛЬСЬКИЙ
Dj Tapolsky

umoloda.kiev.ua

Український діджей, грає drum-n-bass. У 2015-2016 року служив в АТО мінометником.

Не їм м’яса вже вісім років. Ніколи особливо і раніше не любив, проте не задумувався про це. А потім задумався і припинив їсти. І почуваюсь чудово, бадьорість духу зашкалює”.

КАТЯ CHILLY
Katya Chilly Group

bit.ua

Українська співачка, музикантка і композиторка, випустила чотири альбоми. У 2017-му взяла участь в популярному вокальному шоу «Голос країни», де заспівала пісню «Світлиця». Під час 4-го фестивалю Kyiv Vegan Boom розповіла про свій шлях:

“Мій свідомий шлях розпочався з інструментів голодування. Після першого 7-денного голодування я позбавилася всіх хронічних захворювань. Швидкість думки підвищилась, чистота сприйняття покращилася. Ще декілька речей мали на мене великий вплив: потік Крішни просвітницькі лекціі на основі священних писань та принципів ненасилля (ахімса), зустріч з Голтісом( ортодоксальний православний, автор методики «Зцілюючий імпульс»), зустріч з йогіном, що має парампару на передачу знання вживання повітря як їжі (Сатьяван, потік Шиви), лекціі Марви Оганян та Дмитра Лапшинова, народження дитини.

Що я можу зробити? От наприклад, як побороти ракову клітину? Підвищувати імунітет. З огляду на це, можливо, моя єдина відповідальність – це бути здоровою клітиною в організмі. Це велика робота – бути здоровою клітиною в хворому організмі.”

ЛЕФТ
BRUTTO

volynpost.com

Гітарист BRUTTO Денис Мельник (Лефт) народився в Одесі, має диплом про вищу освіту з економічних дисциплін та вважає веганство частиною волелюбних і нон-конформістських ідей, які є невід’ємною частиною панк-рок культури

“Веганом я став у 2008 році. До того я був вегетаріанцем тонну років, намагався купувати косметику та побутову хімію, яку не тестували на тваринах, і завжди сприймав веганство як наступний крок, який я колись зроблю.

Одного дня я просто усвідомив, що стою на місці, викреслив залишки «невеганського» способу життя і пішов далі. Для мене це рішення ніколи не було пов’язано з раціоном. Це політичний вибір у світі злості, агресії та байдужості.

Веганство не відображається на моєму житті, адже воно є його частиною”.

ПАВЛО ВИШЕБАБА
One Planet Orchestra

twitter.com/vyshebaba

Веган-активіст, співзасновник зоозахисної ГО «Єдина Планета», лідер One Planet Orchestra, в арсеналі якого є композиції про захист довкілля й звільнення тварин.

“Такі зміни рідко відбуваються одномоментно, я став на шлях веганства 4 роки тому і це результат довгого усвідомлення власної ролі у світі. На планеті я лише гість, не господар. Я не маю влади над чужим життям і не маю права відбирати його через те, що у мене розігрався апетит. Я безмежно люблю свободу, та не лише свою власну – я щасливий, коли мене оточують вільні істоти. І водночас відчуваю глибокий сум, коли позбавляють життя і свободи істот, у яких так само як у людей,  б’ється серце, мигають очі, тепле дихання, які були дітьми і у яких могли з’явитися діти. Наше покоління має почати класти цьому край. І перший крок – власним прикладом демонструвати, що можна легко жити життям у повазі до планети і всіх її мешканців”.

АНАСТАСІЯ ОСИПЕНКО
НастяЗникає

bhub.com.ua

Вокалістка, гітаристка та авторка пісень Анастасія Осипенко. Є засновницею та лідеркою гурту НастяЗникає.

“Стала веганом 4 роки тому. Складно сказати, що стало конкретним поштовхом. Просто саме тоді всі причини випнулись назовні так, що більше не можна було їх ігнорувати. Відтоді живу з переконанням, що людині треба якомога менше втручатись у життєдіяльність тварин і треба потихеньку скидати із себе корону. Веганізм стосується не тільки їжі, звісно: якщо можна мінімізувати свій негативний вплив, то чому цього не зробити?”

МАРІ ЧЕБА
Mari Cheba

bestmusic.com.ua

Солістка і авторка пісень гурту Mari Cheba. Вокальні здібності українки оцінила світова музична індустрія: дівчина стала володаркою звання «кращий жіночий вокал» за версією Trip Hop Nation серед виконавиць з Америки і країн Європи.

“Я вже 1,5 роки не їм м’яса і не використовую речі та косметику, які тестували на тваринах. Взагалі це було внутрішнє бажання бути сучасною людиною, бути еко-свідомою. Це внутрішній потяг, адже я вже вивчала питання екологічного стану нашої планети.

Одного разу на фестивалі я спробувала веганську їжу і мені це сподобалося. Для мене перехід на інший раціон був легким, адже з дитинства не дуже м’ясоїдна була. Це просто була звичка, нав’язана суспільством.

Зараз я намагаюсь ні на кого не впливати, не нав’язувати та не принижувати. Я хочу проявляти себе як людина миролюбива. Щодо творчості, то скажу, що це дійсно вплинуло на мою музику. Я стала  більш позитивно мислити і намагаюсь вийти в позитивну музику”.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close