9 проблем зі здоров’ям, про які сигналізують наші руки

Поколювання й оніміння, набряки і тремтіння в руках можуть з’явитися від навантаження або монотонної роботи за комп’ютером. Але, якщо такі симптоми з’являються часто, потрібно прислухатися до організму: наші руки сигналізують нам про проблеми зі здоров’ям.

Тутка дізнався, які зміни в руках говорять про необхідність походу до лікаря.

Біль у великому і вказівному пальцях

Біль, оніміння та поколювання у великому, вказівному і середньому пальцях можуть свідчити про синдром зап’ястного каналу. Набряк всередині зап’ястя перетискає нерв, що і призводить до неприємних відчуттів.

З такими проблемами часто стикаються люди, що виконують монотонні рухи руками — працюючи на клавіатурі, граючи на фортепіано тощо.

Тривале загоєння ран

Тривале загоєння синців і порізів на руках може свідчити про діабет. Якщо крім цього, ви постійно відчуваєте голод і спрагу, оніміння і поколювання в руках і ногах — слід звернутися до лікаря і перевірити рівень цукру в крові.

Зміна кольору пальців

Причин, через які ваші пальці поміняли колір, може бути дуже багато. Довге перебування на морозі, стрес, фізичні навантаження на кисті — все це досить нешкідливі моменти.

Але, якщо зміна кольору супроводжується сверблячкою, болем, поколюванням в пальцях і онімінням, варто пройти обстеження та проконсультуватися з фахівцем: тут можуть бути замішані хвороби хребта, судин або шкірні захворювання.

Підвищене потовиділення

Найчастіше долоні пітніють через цілком звичайні причини: через хвилювання або жарку погоду. Але, якщо потовиділення ваших рук надмірно сильне і не залежить від якихось зовнішніх чинників, це може говорити про наявність долонного гіпергідрозу.

Ламкість нігтів

Постійний контакт з водою, миючі засоби та інша побутова хімія, неправильний догляд — все це може призвести до ламкості нігтів. А ще розшарування нігтьової пластини та її крихкість можуть свідчити про збої в роботі щититоподібної залози. У такому разі ви також можете відчувати слабкість, втому і біль у суглобах

Холодні долоні

Нічого незвичайного в періодичній зміні температури рук немає. Але, якщо ваші долоні стають крижаними постійно або це супроводжується зміною кольору шкіри — варто звернутися до лікаря. Такі ознаки можуть говорити про проблеми з кровообігом і нервовою системою.

Тремтіння в пальцях

Перенапруження або довгі фізичні навантаження можуть викликати тремтіння в пальцях, яке проходить після невеликого відпочинку. Однак безпричинний тремор рук може свідчити про брак вітамінів B1, B6, B12 і E в організмі.

Набряк

Набряклість кистей може бути викликана низкою причин: від спекотної погоди аж до надлишку солі в організмі. Такі набряки проходять дуже швидко. Але якщо це явище повторюється постійно, то потрібно проконсультуватися з лікарем: тривалі набряки можуть попереджати про хвороби суглобів.

Зміна кольору нігтьової пластини

Низький рівень гемоглобіну, або анемія, характеризується синюватісю нігтів, деякою незграбністю рук, а також хворобливими відчуттями і поколюваням в кінцівках.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker