9 занять, які не тільки принесуть вам багато задоволення, але і прокачають мозок

Щоб мозок постійно розвивався, йому потрібно підкидати нові відчуття. Кожен день ми задіюємо 5 почуттів (зір, нюх, дотик, смак і слух) в звичному, рутинному режимі. Але варто додати емоцій, несподіваних дій, як ваша сіра речовина починає створювати більше нейронних зв’язків між своїми ділянками.

Хочете покращити пам’ять, налагодити сон, підвищити здатність до навчання, накопичувати більше енергії, розвинути креативність і абстрактне мислення, стати щасливішими і більш усвідомленими? Ми в Тутка зацікавилися незвичайними вправами, які дозволяють отримати задоволення і прокачати мозок.

1. Приймайте душ із заплющеними очима

Орієнтування наосліп в знайомому місці – прекрасна розминка тієї частини мозку, яка відповідає за пам’ять. Приймаючи душ, не поспішайте, розслабтеся, звертайте увагу на текстури предметів і свої тактильні відчуття.

Обмежуючи один з органів почуттів, ви дозволяєте мозку вирішувати завдання через залучення інших органів чуття. Це допомагає йому формувати нові нейронні зв’язки і тренує уважність.

2. Використовуйте аромати

Безсоння, тривожні сновидіння чинять розлад у роботі мозку і нервової системи, а причина може бути банальною: неприємний запах в кімнаті, нестача кисню. Особливо страждають люди, у яких нюх розвинений дуже гостро. Один з несприятливих для сну запахів, який змусить вас прокидатися – цигарковий дим. Будьте обережні з букетами, що стоять в спальні: вдень запахи можуть не бути відчутними, а вночі перетворюються на отруту.

Класичним ароматом, який допоможе заснути, вважається запах чайної троянди, але звичайно, він не повинен бути занадто нав’язливим. Допомагають бачити приємні сни також аромати ванілі, м’яти, а ось жасмин може спровокувати безсоння. Лимон – найкращий будильник: він допомагає швидко прокинутися і відчувати себе бадьорим, а з грейпфрутом варто бути обережним: він викликає занепокоєння.

3. Вгадуйте інгредієнти страви

Пограйте з мозком в гру: спробуйте вгадати інгредієнти складеної страви, десерту. Буде ще цікавіше, якщо ви виберете страву незнайомої вам кухні, а вгадувати будете із заплющеними очима.

Відчуйте, що в страві головне, які використовувалися доповнення, спеції, з чого зроблений соус. Обговоріть відчуття з тим, з ким ви разом обідаєте, і побачите, що враження будуть абсолютно різними.

4. Пройдіть веселий квест з друзями

Різні квести – ідеальне поєднання емоцій і логіки. З одного боку, мозок розуміє, що екстремальна ситуація створена штучно. З іншого – він включається в командну роботу так, ніби все відбувається насправді, максимально використовуючи швидкість реакцій і прийняття рішень. А під впливом адреналіну починає блискавично працювати логіка, активізуються пам’ять і увага.

Якщо ви проходите квест з близькими людьми, то позитивні емоції вам забезпечені. А сміх і гумор також мають важливе значення для роботи мозку, бо разом зі сміхом він отримує своєрідне тренування, схоже до медитації, яка дозволяє мислити більш чітко і ясно. Крім того, сміх знижує в організмі рівень кортизолу, який негативно впливає на пам’ять. Чим менше стресів ви відчуваєте, тим краща ваша здатність запам’ятовувати.

5. Відчуйте себе в невагомості

Такі розваги, які набирають популярність, як політ у аеротрубі та флоатинг (ванни з дуже солоною водою), дозволяють людині відчути стан невагомості, який позитивно впливає на мозок. Поліпшуються працездатність, можливість приймати і засвоювати інформацію, абстрактне мислення.

Аеротруба – більш екстремальна розвага, а ось солоні ванни – справжня медитація, що дозволяє зосередитися на своїх думках і відчуттях, досягти розслабленого стану, який в звичайному житті є тільки перед сном. Але у випадку флоатингу думки залишаються ясними, свідомість не плутається.

6. Знайдіть приємне для себе тренування

Будь-яка фізична активність сприяє росту нових клітин гіпокампа – ділянки мозку, що відповідає за формування емоцій і зміцнення пам’яті. Почніть бігати або попрактикуйтесь у скандинавській ходьбі: вони впливають на ті ділянки мозку, які відповідають за концентрацію уваги і запам’ятовування інформації. А якщо ви бігаєте на свіжому повітрі, клітини максимально насичуються киснем.

Танці активують мозочок, а отже, і розвивають передбачливість і вміння зробити висновки, покращують координацію і прискорюють роботу нейронів.

7. Слухайте Моцарта

Французький оториноларинголог Альфред Томатіс, а потім американський вчений Френсіс Раушер вивчали «ефект Моцарта», а конкретно вплив музики саме цього композитора на підвищення мозкової активності та поліпшення просторового мислення і пам’яті.

Проводилися дослідження і експерименти, теорія піддавалася критиці, її противники говорили про те, що найкращі показники роботи мозку в студентів, які слухали музику Моцарта, пояснювалися лише особистими уподобаннями. Тобто людям просто подобалася музика, а тому результати поліпшувалися від позитивних емоцій, які вони відчували. Однак пізніше проводилися дослідження на щурах. Вони також показали відмінності між групою, якій вмикали цього композитора, і групою, яка слухала іншу музику або обходилася без неї.

8. Не відмовляйте собі в каві

Вважається, що кофеїн впливає на короткочасну пам’ять, запобігає зниженню пізнавальної спроможності і, звичайно, підвищує працездатність. Тому не варто відмовлятися від ранкової чашки кави, якщо вона приносить вам задоволення.

Цікаво, що регулярне вживання кофеїну впливає на мозок не тільки в найближчій перспективі (концентрація уваги, пильність), але і сприяє зниженню ризику виникнення хвороби Альцгеймера, тобто в довготривалій перспективі впливає на пам’ять.

9. Використовуйте кольоротерапію

Кольори, зачіпаючи несвідому емоційну сферу, впливають на мозок. Зелені відтінки допомагають сконцентруватися і підвищують ефективність роботи, помаранчевий колір підтримує нервову систему, жовтий дозволяє зробити більше запланованого, блакитний допомагає підвищити увагу і впоратися з нестандартними і складними завданнями.

Відчуйте на собі вплив кольору, оточуючи себе невеликими речами. Це може бути улюблена чашка або хусточка на шию, яскрава рамка для фото або нова ручка.

Нам сподобалися такі приємні способи тренування мозку. А вам?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker