Чому нас хилить на сон після їжі та які продукти цьому причина

Багато хто з нас зустрічався з бажанням подрімати після їжі. Виявляється, причиною цього може бути не тільки втома або щира любов до сну, але і деякі страви.

Тутка зібрав 9 продуктів харчування, які можуть викликати сонливість, особливо в поєднанні один з одним.

Молочні продукти

Вдалий союз триптофану і кальцію, який допомагає мозку засвоювати цю амінокислоту. Найбільшу розслаблювальну дію мають тверді сири, бо кальцію в них найбільше. Якщо додати до сиру крекер, спати захочеться сильніше, тому що за наявності вуглеводів дія триптофану стає більш вираженою.

Мигдаль

У мигдалі міститься багато триптофану. Це амінокислота, яка забезпечує вироблення мелатоніну – гормону сну. Крім того, в цих горіхах є значна кількість магнію, який розслабляє м’язи, після чого так і тягне полежати.

Банани

Цукор, який міститься в банані, робить триптофан більш доступним для нашого мозку. Свій вклад вносять також калій і магній, яких достатньо в цьому фрукті. Ці мінерали розслаблюють м’язи, через що по тілу розливається ця солодка млість.

Волоські горіхи

У волоських горіхах міститься менше триптофану, ніж в мигдалі, зате в них є вже готовий мелатонін. Дослідження визначили, що вживання горіхів підвищує рівень цього гормону в крові, в результаті чого нас може схилити на сон.

Вишня

Вишня підвищує рівень мелатоніну, особливо терпкі сорти. Кілька ягід або навіть пригорща суттєво не змінять ваш стан, а ось після склянки вишневого соку найімовірніше почне хилити на сон.

Ромашковий чай

У ромашці міститься гліцин – амінокислота, яка має м’яку седативну дію і розслабляє мускулатуру та нервову систему. Тому після ромашкового чаю, вірогідно, захочеться полежати, а не зосередитися на важливих справах.

Гарбузове насіння

Крім триптофану, в гарбузовому насінні зосереджується багато цинку і магнію. Ці елементи розслаблюють м’язи і нервову систему, внаслідок чого може з’явитися бажання подрімати.

Білий рис

Білий рис відзначається високим глікемічним індексом, через що провокує сонливість, щоправда, не відразу, а через 3-4 години. Найбільш вираженим снодійним ефектом володіє рис сорту жасмин.

Жирні сорти риби

Кислоти, що містяться в лососі, тунці або інший жирній рибі, підсилюють вироблення мелатоніну. Ці ж кислоти знижують рівень стресового гормону в крові, через що ми розслабляємося і починаємо шукати, де б полежати.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close