Що відбудеться з Вашим тілом, якщо Ви на місяць відмовитесь від вуглеводів


Наслідки можуть бути недуже приємними: від головних болей до гормонального збою.

Постійний головний біль

Дратуючий головний біль може з’явитись уже через день без вуглеводів. Це передбачуваний побічний ефект, особливо, якщо раніше Ви себе не обмежували у цукрах.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Системи організму звикли отримувати енергію з вуглеводів, які швидко розщеплюються до глюкози. При відсутності знайомих джерел організм для отримання енергії починає використовувати жир, однак, йому потрібен час, щоб перелаштуватись. Тому декілька перших днів чи тижнів Вашими постійними супутниками стануть запаморочення та головний біль.

Втома

Відсутність простого та зрозумілого джерела енергії неминуче призведе до того, що Ви постійно відчуватимете втому та сонливість, а зранку відірвати від подушки Вас зможе хіба що підйомний кран чи сталева воля. При нестачі глюкози тіло переходить у режим енергозбереження і витрачає сили перш за все на процеси життєзабезпечення: дихання, скорочення серцевого м’яза і так далі. Ваші робота і навчання не входять у пріоритети організму.

Перепади настрою

Без вуглеводів Ви будете не дуже цікавим співрозмовником для оточуючих. Втім, постійна роздратованість, перепади настрою не полегшать і Вам життя. Причина таких змін у тісній взаємодії вуглеводів і рівнем гормону радості серотоніну. Роздратованість не найстрашніше,що може статись. Низьковуглеводна дієта часто призводить до депресії.

Порушення травлення

Ймовірно, відсутність вуглеводів у раціоні буде супроводжуватись здуттям живота. Закреп – один із можливих наслідків дуже жорстких харчових обмежень. Такий ефект можливий через обезводнення, викликане нестачею вуглеводів і малої кількості клітковини в їжі, якщо Ви їсте недостатню кількість круп, фруктів і овочів. Проблему можна вирішити, якщо пити достатню кількість води та вживати достатньо клітковини.

Втім, можливий і зовсім протилежний результат дієти – діарея. Не варто сприймати її як спосіб швидкого схуднення: вона також загрожує обезводненням і вимиванням корисних речовин з організму ще до їхнього засвоєння. Якщо причиною стала неправильно підібрана дієта, діарея усувається поверненням до збалансованого раціону. У інших випадках варто звернутись до лікаря.

Неможливо сфокусуватись

Одноманітні справи будуть забирати у Вас більше часу, тому що першим етапом будь – якої справи буде спроба зосередитись. Щоб сфокусуватись, мозку необхідне постійне надходження енергії. Відсутність її джерел призводить до неуважності.

Дослідження доводять, що низьковуглеводні дієти набагато негативніше впливають на когнітивні здібності, ніж збалансовані, навіть при однаковій загальній калорійності.

Обезводнення

Вуглеводи затримують воду в організмі, тому їх різке скорочення в раціоні приведе до швидкої втрати декількох кілограмів. Але до втрати жиру це не має відношення, мова лише про рідину.

Та все ж при низьковуглеводній дієті Ви виглядатимете краще, тіло стане більше рельєфним. Проте медаль має й інший бік: Ви ризикуєте втратити занадто багато води, що негативно позначиться на вашому здоров’ї. Нестача вологи також приведе до головних болів.

Голод

Організм на різке обмеження вуглеводів в раціоні зробить заходи у відповідь, а потім перейде на ультимативну вимогу повернути йому звичне джерело енергії. Живіт, що бурчить, постійно проситиме нових порцій, і будь-який запах їжі викличе бурхливе слиновиділення. Їжа займе значну частину ваших думок.

Зміна харчових звичок

Відсутність швидких вуглеводів змусить Вас по-новому глянути на продукти із вмістом цукру. Через деякий час Ви зауважите, якими солодкими можуть бути фрукти і молоко. При цьому чим довше ви обходитесь без цукерок і булок, тим простіше Вам відмовитись від них.

Втрата ваги

Якщо Ви видалите вуглеводи, ваги рано чи пізно покажуть зниження ваги. Причини у цього може бути дві.

  • Кетоз. Коли кількість вуглеводів в раціоні дуже мала, організм починає використовувати в якості енергії жирні кислоти та метаболізм кетонових тіл. Щоб увійти до кетозу потрібно споживати достатню кількість жирів.
  • Зниження загальної калорійності. Принцип, за яким працюють усі дієти: споживати менше, ніж витрачаєш. Якщо Ви не просто стали їсти менше вуглеводів, а взагалі почали менше їсти, втрата ваги – логічний наслідок.

Зміна гормонального фону

Недостатня кількість калорій і вуглеводів може змінити рівень вироблення наступних гормонів.

  • Т3 – гормон щитовидної залози. Дослідження показують, що жорстка дієта може знизити вироблення гормону, причому відсутність вуглеводів впливає на роботу щитовидної залози сильніше, ніж збалансований на макронутрієнтах режим харчування.
  • Кортизол – гормон стресу. Відсутність вуглеводів підвищує його вироблення, що негативно впливає на роботу основних систем організму.
  • Тестостерон. Згідно з дослідженнями, низьковуглеводна дієта знижує вироблення цього статевого гормону.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close