Як дізнатися свій рівень метаболізму

Швидкість метаболізму можна виміряти. Дізнавшись свій рівень обміну речовин, у людини з’являється можливість контролювати кількість енергії, яка необхідна її організму.

Розрахунковий період

© sportmashina.com

В якості вимірювальних інструментів знадобляться електронні ваги і звичайний калькулятор.

Швидкість основного обміну речовин — це інтенсивність метаболічних процесів при відсутності фізичного навантаження, коли витрата енергії спрямована тільки на базові потреби: підтримку температури тіла, дихання і серцебиття.

Щоб отримати інформацію про роботу власної травної системи у стані спокою, потрібно зважитися безпосередньо перед засинанням. У цей час не варто їсти або пити, робити фізичні вправи. Отримане значення позначимо як «А».

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Вранці встаньте на ваги відразу ж після пробудження. Другий результат зважування назвемо «В». Величина основного обміну буде дорівнює різниці показань «А»-«В». У нормі вона становить 500 г. Якщо ж немає різниці між вечірньою і ранковою вагою або вона значно менше, це говорить про повільний основний обмін. Необхідно перевірити стан щитовидної залози.

Після визначаємо базову потребу в енергії — мінімальне значення (в калоріях), необхідне організму для нормальної роботи протягом доби. Зробити це можна за допомогою формули: вага (у кг) помножити на 24 години. Варто врахувати коефіцієнт рухової активності. Якщо у вас велике щоденне фізичне навантаження, то базову потребу необхідно помножити на 1,4. При сидячому способі життя — на 1,3. По мірі скидання кілограмів розрахована калорійність раціону також повинна зменшуватися.

Як створити дефіцит калорій?

© beforeandafter50.com

Отримане значення і буде добовий показник енергії в калоріях, яка необхідна саме вашому організму. Якщо ви хочете схуднути, калорійність дієти не повинна бути нижче, ніж розрахований показник основного обміну. Наприклад, для базового метаболізму необхідно 1700 ккал на добу. Це означає, що раціон повинен обов’язково забезпечити цю потребу.

У перегонах за швидким результатом багато сідають на шкідливі наднизькі калорійні дієти з цінністю раціону в 600-800 ккал. Такі цифри не забезпечують навіть третьої частини добової потреби в калоріях. Тому включаються природні механізми захисту — «аварійний голодний режим». Організм починає адаптуватися до дуже малої калорійності їжі. Це призводить до ще більшого уповільнення швидкості базового метаболізму.

Що тоді створить необхідний для схуднення дефіцит калорій?

Його викличе кількість виконаної за день праці (фізичне навантаження): біг підтюпцем, їзда на велосипеді, аеробіка та інше. Зокрема танці корисні для схуднення і для краси фігури — під час занять добре «підтягуються» м’язи.

Тим, у кого уповільнений обмін речовин, варто дотримуватися наступних рекомендацій з приводу харчування і способу життя:

Корисно відвідувати баню і сауну, адже пара сприяє відкриттю пор і стимулює обмін речовин.

Харчуватися краще всього маленькими порціями 5-6 разів на день, уникаючи швидких вуглеводів і продуктів з високим рівнем холестерина.

Останній прийом їжі повинен відбутися не за 2, а за 4 години до сну, оскільки все з’їдене пізніше буде перетворюватися в жирові відкладення.

Таким чином, знаючи свій рівень метаболізму і слідуючи цим простим правилам, можна отримати максимум користі і мінімум шкоди від спожитих калорій.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close