Яка межа людського життя і як вона може змінитися в майбутньому

Згідно зі спостереженнями біологів, завдяки досягненням науки і загальному зростанню рівня життя вже зараз серед нас живе безліч майбутніх довгожителів. Цілком ймовірно, що в найближчим часом ми станемо свідками нових рекордів тривалості життя людини. Але що відбувається з цим явищем в наші дні?

Тутка вирішив дізнатися про межі довголіття і ділиться своїми знахідками з вами.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Китайський довгожитель, який прожив 256 років

Тема граничної тривалості людського життя здавна цікавила людей в усьому світі. У 1933 році в журналі Time вийшла стаття «Черепаха-голуб-собака», в якій розповідалося про китайського довгожителя Лі Чин-Юна. За його словами і згідно зі свідченнями його оточення, він народився в 1677 році і прожив 256 років.

У тій же статті була надрукована мудрість, в якій довгожитель висловив свій рецепт довголіття:

  • Зберігайте серце в спокої.
  • Сидіть, як черепаха.
  • Прогулюйтеся енергійно, як голуб.
  • Спіть, як собака.

Незважаючи на відсутність доказів довгожительства Лі Чин-Юна, в США тема вивчення меж людського життя стала дуже популярна.

Французький секрет: шоколад і сигарети


Офіційно зафіксована максимальна тривалість життя людини – 122 роки. Француженка Жанна Кальман – єдина людина, яка досягла 120-річного віку, що було підтверджено документально. Цілком можливо, що на планеті були або живуть люди, які прожили більше, але у випадку з Кальман вік був офіційно підтверджений.

Цікаво, що Кальман зовсім не відрізнялася здоровим способом життя, їла шоколад, курила і пила вино. Притому вона завжди повторювала, що головне – це ніколи не сумувати.

А що чоловіки?


Серед чоловіків головним довгожителем довгий час вважався японець Сігетьйо Ідзумі, який нібито прожив понад 120 років. Проте багато хто скептично висловлювався щодо його свідоцтва про народження: це міг бути документ його старшого брата, який помер в дитинстві, а Сігетьйо просто назвали так само. Своє довголіття Ідзумі пояснював сприятливим впливом Бога, Будди, сонця і води.

Зараз серед чоловіків головним довгожителем офіційно вважається Кімура Джіроемон, теж японець. Він прожив 116 років і 56 днів. З нині живих чоловіків найстарший – Масадзо Нонака. Не дивуйтеся, але він теж японець. Йому 112 років.

Що кажуть вчені?

 • Американські вчені, які десятиліттями збирали дані за Базою даних про смертність людини і дані про смертність довгожителів з Японії, США, Франції і Великобританії, заявили, що їм вдалося виявити граничну тривалість життя людини. За спостереженнями вчених, незважаючи на якісне зростання середньої тривалості життя, верхні показники майже не збільшуються. На підставі цих даних науковці говорять про те, що 115 років – це межа людського життя. Доведені випадки довголіття, які виходять за рамки цієї межі, є на думку вчених винятком.
 • Дослідники з Нідерландів солідарні з колегами зі США. Представники Тілбурзського університету проаналізували статистику смертей 75 000 голландців, які померли за останні 30 років у віці не менше 94 років. Їх висновки ідентичні з дослідженнями американців: існує чітка межа для максимального віку, якого досягають люди. Для жінок це 115,7 років, а для чоловіків – 114,1 роки. Цей максимальний вік не збільшився за аналізований період з 1986 по 2015 рік, хоча число людей, які досягли віку 95 років, потроїлась.

Що зміниться найближчим часом?

 • Серед вчених вистачає і скептиків. Вони вказують на те, що всі зафіксовані довгожителі народилися в XIX столітті, коли медицина і умови життя були на низькому рівні. Відповідно є припущення, що вже зараз серед нас живе людина, яка народилася в XX столітті і котра зустріне початок нового XXII століття. Завдяки сучасній медицині і тому, що ми ніколи ще не жили настільки добре, люди зможуть перевищити граничний вік.
 • Крім того, сучасні досягнення медицини, генетики та біоінженерії грають на користь змін граничного віку життя. Зараз популярний біохакінг і сучасні стартапери із Кремнієвої долини намагаються продовжити життя комбінацією технологій і медицини. Футурологи пророкують, що вже через кілька сотень років людство зможе повністю перемогти старіння і природну смерть.

 

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close