Заберіть стільниковий телефон якомога далі від ліжка! Гаджет, який знаходиться поблизу, може викликати проблеми

Вчені поділилися результатами досліджень про ризики, пов’язані з випромінюванням стільникових телефонів для організму людини. Впевнені, що деякі моменти підштовхнуть кожного проаналізувати, як вибудовується його поводження з гаджетами в побуті.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Також корисними будуть рекомендації щодо усунення негативних наслідків, пов’язаних з онкологічними захворюваннями, психічним здоров’ям і проблемами репродуктивного здоров’я.

Дослідження проводилися Каліфорнійським департаментом охорони здоров’я, виходячи з того, що стільникові телефони випромінюють низькочастотні радіосигнали для передачі інформації. У порівнянні з іншими випромінюваннями, ці хвилі не дуже небезпечні для людини, але є ряд моментів, які треба враховувати для мінімізації їх наслідків, особливо для дітей.

Найбільша вірогідність опинитися під негативним впливом випромінювання виникає при постійному носінні мобільного телефона близько до тіла і при передачі файлів великого обсягу.

«Знаходження телефона безпосередньо на тілі ніколи не було гарною ідеєю», – зазначила доктор Девра Девіс.

Це стосується не тільки носіння в кишенях одягу, а й прикладання телефона до голови під час розмови.

Відомі виробники електронних пристроїв, наприклад, компанія Apple, в своїх інструкціях попереджають користувачів про наявність радіовипромінювання в їх айфонах. (Хто би тільки читав ці інструкції уважно!) І хоча рівень радіації відповідає нормам безпеки, даються поради щодо використання вбудованих функцій, які допоможуть уникнути негативних наслідків. Наприклад, гучний зв’язок.

Особливу увагу дослідники звертають на руйнівний вплив випромінювання на незміцнілий організм дитини, що може призводити до пухлин мозку, захворювань вух через частий контакт телефона з головою. У свою чергу, психологи пов’язують зниження рівня уваги, проблеми психічного здоров’я та порушення сну у підлітків з постійним носінням і використанням гаджетів.

Наприклад, у Франції віднедавна заборонили використання мобільних телефонів в початковій і середній школах. Доктор Девіс прокоментувала так:

«Французи тестували телефони в тому режимі, як вони зазвичай використовуються людьми. І зробили висновки, що рівень радіочастот перевищує допустиму норму в чотири рази. Якщо порівняти з американськими стандартами, то результати в сім раз вищі рекомендованого рівня».

Ще один момент стосується репродуктивної функції людини. На основі досліджень зроблені висновки, що чоловіки, які постійно носять мобільні телефони в кишенях штанів, мають більш низьку кількість і якість сперматозоїдів.

Найбільший вплив радіохвиль відбувається при наявності в телефоні двох або більше сім-карт, передавання або приймання файлів великих розмірів, а також використання гаджета в рухомому транспорті, адже для прийому сигналу потрібно більш потужне з’єднання.

Звідси рекомендації фахівців:

  • носіть телефон в сумці, а не в кишенях одягу, особливо влітку, коли ви носите тонкі тканини;
  • не кладіть телефон під подушку під час сну, мінімальна відстань – витягнута рука, а ще краще – кілька метрів;
  • не тримайте телефон біля голови під час передачі медіафайлів;
  • при розмові використовуйте функцію гучного зв’язку або блютус, а ще краще – відправляйте смс-повідомлення.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker