10 книг, після яких важко почати читати нові

Бувають книги – прочитаєш і відразу забудеш. А бувають з довгим післясмаком, так званим «книжковим похміллям». Після них важко відійти – адже в їх історії пірнаєш з головою і не хочеш потім повертатися в нудну реальність.

Тутка підібрав для вас 10 книг, від яких не відірватися під час читання, а потім вони ще довго не відпускають ваші думки. І як потім взагалі можна щось читати!

Еліс Сіболд
Милі кістки

Чотирнадцятирічна Сьюзі стає жертвою серійного вбивці. Затиснена між світами, Сьюзі спостерігає за тим, як її трагічне зникнення змінює долю друзів і рідних. Вона відчайдушно намагається хоч на мить повернутися у світ живих, щоб допомогти викрити вбивцю і виконати своє найзаповітніше бажання.

Марія Матіос
Солодка Даруся

Найвідоміший роман Марії Матіос, справедливо названий «трагедією, адекватною історії ХХ століття», а сама Даруся – «майже біблійним образом».
Дія відбувається на Буковині, в гірському селі, де живуть Даруся і її батьки, і куди приходять НКВД-шники після окупації радянськими військами Західної України. Тепер Даруся, яку односельці вважають божевільною і кличуть чомусь «солодкою», живе сама. Надворі – 70-і роки. Даруся пам’ятає про своїх молодих і закоханих батьків, яких «перемололи» жорна режиму, й іноді нагадує про скоєні гріхи людям, які живуть навколо неї. Але настає момент, і життя Дарусі змінюється.

Тринадцята казка
Діана Сеттерфілд

Маргарет Лі отримує від знаменитої письменниці Віди Вінтер пропозицію стати її біографом. Міс Вінтер знаменита тим, що ще не сказала жодному інтерв’юеру ні слова правди. Перед Маргарет розгортається історія сестер-близнюків, яка дивним чином перегукується з її особистою історією.

Харукі Муракамі
Норвезький ліс

…Кожного вечора я продавав платівки. Варто було поставити на програвач рок, як біля магазину збиралися хіпі та нероби – деякі пританцьовували, хтось нюхав розчинник, хтось просто сидів на асфальті. Я взагалі перестав розуміти, що до чого. “Що ж це таке? – думав я. – Що всі вони хочуть цим сказати?

Ельчин Сафарлі
Якби ти знав…

«Якби ти знав…» – це історія жіночого відчаю. Про який можна розповісти тільки білосніжним аркушам щоденника. Це історія про почуття, сумніви, очікування і такі страхи, які найчастіше допомагають почати життя спочатку.

Ніл Гейман
Небудь-де

Під вулицями Лондона існує світ, про який більшість людей і не здогадується. У ньому слово стає справжньою силою. Туди можна потрапити, тільки відчинивши Двері. Цей світ сповнений небезпек, населений святими і монстрами, вбивцями і ангелами.

Патрік Зюскінд
Парфумер. Історія одного вбивці

«Парфумер» Зюскінда був виданий в Швейцарії в 1985 році, перекладений на десятки мов і зайняв міцне місце серед світових бестселерів. Ця загадкова історія, романтичний детектив ще довго буде розбурхувати, притягувати й інтригувати читачів і критику.

Вільям Сомерсет Моем
Тягар пристрастей людських

На долю Філіпа Кері випадає чимало випробувань: рання смерть батьків, відчайдушні пошуки свого покликання в світі, приречені стосунки з легковажною жінкою. Зазнавши чимало розчарувань, змінюючи свої погляди від підпорядкування власним пристрастям до самозречення, Філіп намагається нитка за ниткою сплести візерунок власного життя.

Деніел Кіз
Таємнича історія Біллі Міллігана

Біллі прокидається в тюремній камері. Йому повідомляють, що він звинувачується у згвалтуванні та пограбуванні. Але останнє, що він пам’ятає – це як хотів кинутися з даху будівлі школи. Відтоді пройшло сім років. Біллі жахнувся: у нього знову вкрали шматок життя! Що це означає? І чому «знову»? Біллі не може відповісти, тому що Біллі пішов.

Роберт Гелбрейт
Поклик зозулі

Коли скандально відома топ-модель, впавши з засніженого балкону свого пентхауса, розбивається на смерть, всі вирішують, що це самогубство. Але брат дівчини не може змиритися з таким висновком і звертається до послуг приватного детектива на ім’я Корморан Страйк.

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker