10 науково доведених фактів, дізнавшись які ви захочете завести собаку

Думаємо, всім відомий той факт, що домашні тварини сприятливо впливають на здоров’я своїх господарів. Особливо досягли успіху в цьому собаки, адже на думку вчених, спілкування з ними продовжує людині життя на 2 роки. А доказів того, що інші домашні тварини, наприклад, кішки краще впливають на здоров’я людей, не існує. Так, принаймні, заявив кардіолог і професор медицини Гарвардської медичної школи Томас Лі.

Тутка розповість про 10 науково доведених фактів впливу собаки на здоров’я свого господаря. А щоб продовжити читачам життя хай не на 2 роки, а хоч на кілька хвилин, ми додали до статті веселі гіфки з песиками.

Факт №1: У господарів собак рідше буває гіпертонія

Вчені з Державного університету Нью-Йорка в Буффало провели дослідження і з’ясували, що турбота про собак знижує артеріальний тиск, а також рівень стресу. Варто відзначити, що пацієнти на спостереженні не приймали своїх ліків. І виявилося, що тиск нормалізується навіть при простому погладжуванні собаки.

Факт №2: Господарі собак щасливіші

Собаки роблять своїх господарів щасливими, адже вони викликають викид гормонів щастя – ендорфінів, дофаміну, серотоніну, окситоцину. Всі вони є природними антидепресантами. У 2002 році британські вчені провели детальне опитування власників домашніх тварин і з’ясували, що більшість з них відчуває себе щасливими (75%). Також опитані сказали, що спілкування з вихованцями зменшує відчуття самотності.

Факт №3: У господарів собак знижується ризик виникнення інсульту

Дослідження виявило, що власники собак, які перенесли серцевий напад, в 4 рази частіше виживають протягом наступного року в порівнянні з тими, у кого немає вихованців. В іншому дослідженні вчені з Бруклінського коледжу з’ясували, що у господарів наших вірних друзів були кращі показники варіабельності серцевого ритму (критерій виміру ризику виникнення серцевого нападу) в порівнянні з тими, у кого немає собак.

Факт №4: У господарів собак нижчий рівень холестерину

Дослідження підтверджують, що господарі собак мають більш низький рівень холестерину. Пояснення цьому феномену ще не знайдено, але можливо, це пов’язане з більшою фізичною активністю власників тварин.

Факт №5: Господарям собак легше схуднути

Тільки 20% населення планети витрачають на фізичні тренування рекомендовані 30 хвилин на день. Отже, цей малорухливий спосіб життя сприяє ожирінню, серцевим захворюванням і діабету. Було проведено ціле дослідження, яке підтвердило очевидне: власники собак збільшують свою фізичну активність, адже їм доводиться гуляти з ними і гратися.

Факт №6: Господарям собак легше переносити біль

За словами доктора Джеффа Берджесса з «Центру болю» при Університеті в Вашингтоні, собаки допомагають людям розслабитися і перемкнути увагу на себе, піднімаючи настрій і притуплюючи больові відчуття (наприклад, при артриті). Також вони допомагають знизити біль через тактильні відчуття.

Факт №7: У господарів собак кращий сон

Результати дослідження виявили, що 41% власників собак, які дозволяють своєму улюбленцю відпочивати разом з ними в одному ліжку, сплять довше і спокійніше. Опитані заявили, що сплять краще через почуття умиротворення і спокою, яке дають їм їхні вихованці.

Факт №8: У господарів собак знижений ризик розвитку алергії

Близько 50 млн американців страждають алергією, а шерсть домашніх тварин є одним з найпоширеніших алергенів. Здається трохи дивним, але домашні тварини насправді можуть знизити ризик розвитку алергії. Результати одного з досліджень, опублікованого Medical News Today в 2015 році, говорять, що взаємодія тварин і дітей в ранньому віці зміцнює імунну систему, що в подальшому підвищує стійкість до алергенів.

Факт №9: У господарів собак поліпшується психічне здоров’я

За деякими даними, психічні захворювання заторкають приблизно 20% дорослих в США, причому депресія, біполярні розлади і шизофренія є найбільш поширеними. Незважаючи на те, що домашні тварини не можуть вилікувати психічне захворювання, дослідження підтверджують, що вони можуть допомогти полегшити стан. Так, 60% пацієнтів, у яких було діагностовано важкий психічний розлад, заявили, що їх вихованець допомагає їм керувати емоціями, зменшує депресію і почуття занепокоєння.

Факт №10: Господарі собак більш товариські

Дослідження довели, що власники собак більш схильні зав’язувати розмову з іншими. Також ці люди швидше знайомляться зі своїми сусідами. А 40% опитаних повідомили про отримання будь-якої допомоги чи підтримки від тих, з ким вони познайомилися завдяки своєму вихованцеві.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker