in , ,

11 дуже корисних трюків, і тільки деяких з них нас навчили в школі

А скільки з них знаєте ви?

Навіть у наш час іноді трапляється опинитися без смартфона, інтернету і навіть калькулятора під рукою. У такі моменти допомагають випробувані роками трюки і мнемонічні прийоми, які раніше знав напам’ять кожен школяр.

Але чи пам’ятаєте їх ви?

Ось 11 прийомчиків, які дуже навіть згодяться вам у житті:

1. Як вирахувати, скільки часу до заходу сонця.

Це дуже просто. Розкрийте долоню і подивіться на сонце так, щоб воно знаходилося точно над вказівним пальцем. Тепер підрахуйте, скільки пальців поміститься між сонцем і горизонтом.

Кожен палець – це 15 хвилин. Тому чотири пальці між сонцем і горизонтом означають, що до заходу залишилося 60 хвилин, три пальці – 45 хвилин і так далі.

2. Як вирахувати кількість днів у місяці.

Стисніть кулаки обох рук, і почніть лічити місяці за суглобами і проміжками між ними. Якщо місяць приходиться на суглоб, в ньому 31 день. Якщо він потрапляє у простір між ними, в ньому 30 днів (чи, у разі лютого, навіть менше).

3. Як дізнатися, місяць росте чи старіє.

Щоб визначити основні фази місяця, вам просто треба запам’ятати ці три латинські букви: O, D і C. Коли місяць росте – він Дитя (літера D), а коли старіє – він Старий (літера С). Якщо місяць схожий на O, він повний.

4. Як зрозуміти римські цифри.

Щоб розуміти значення римських цифр, треба запам’ятати дивну, але важливу англійську фразу: My Dear Cat Loves Xtra Vitamins Intensely (“Моя дорога кішка любить додаткові вітаміни інтенсивно”).

У цьому реченні перша буква кожного слова представляє римські цифри, що йдуть в порядку спадання. Отже, M дорівнює 1000, D дорівнює 500, C дорівнює 100, L дорівнює 50, X дорівнює 10, V дорівнює 5, а I дорівнює 1.

5. Як визначити, чи заряджена батарейка.

Щоб дізнатись стан заряду батарейки, підніміть її на декілька сантиметрів над столом і дайте впасти. Якщо вона відскакує і падає – значить, розрядилася.

6. Як помножити 6, 7, 8 і 9 на пальцях.

Поверніть обидві руки долонями до себе. Дайте кожному пальцю номер, починаючи з мізинця. Тепер мізинці – це 6, безіменні – 7, середні – 8, вказівні – 9, а великі пальці – 10. Тепер для прикладу помножимо 7 × 8:

  • Торкнемося нашим лівим безіменним пальцем (7) середнього пальця правої руки (8).
  • Порахуємо пальці, які торкнулися, і що усі, що залишилися під ними. В цьому випадку отримуємо 5 (зімкнуті середній і безіменний палець, безіменний палець правої руки і два мізинці). Нижні пальці символізують десятки, тому 5 × 10 = 50.
  • Усі пальці поверх зімкнутих представляють одиниці, і треба перемножити їх кількість на обох руках. В цьому випадку у нас є 3 верхні пальці лівої руки (середній, вказівний і великий) і 2 пальці правої руки (вказівний і великий). Якщо ми їх помножимо, то 3 × 2 = 6.
  • Тепер додамо дві отримані цифри (50 + 6) і отримаємо відповідь: 56.

7. Як помножити число 9 за допомогою пальців.

Якщо вам треба помножити невелике число на 9, то робити це ще простіше.

Підніміть долоні перед собою. Перший палець (лівий мізинець) представляє цифру 1, лівий безіменний палець – цифру 2, лівий середній – номер 3 і так далі до 10. Тепер, припустимо, ви хочете помножити 9 на 3. Для цього зігніть третій палець (лівий середній палець).

Тепер підрахуйте пальці ліворуч і праворуч від зігнутого пальця. В цьому випадку ми маємо 2 ліворуч і 7 справа. Об’єднайте їх, і відповідь буде 27.

8. Як швидко виміряти градус кута.

Ви можете легко вирахувати градуси кута, використовуючи одну руку. По-перше, розпрямте пальці якнайширше. Потім покладіть долоню вниз на кут, який ви хочете виміряти, щоб мізинець торкався нижньої сторони.

Цей мізинець є 0°. Тепер подивіться, який з пальців найближчий до вимірюваного кута: кут між великим і мізинцем складає 90°, між мізинцем і вказівним – 60°, між мізинцем і середнім – 45°, між мізинцем і безіменним – 30°.

9. Як швидко виміряти невелику відстань.

Між розчепіреним вказівним і великим пальцями – близько 18 сантиметрів, між великим і мізинцем – близько 20 см

10. Як запам’ятати порядок планет.

Запам’ятайте це речення, щоб завжди пам’ятати порядок планет від Сонця: “Маленький Василько з маленьким Юрком співали українські народні пісні”. Розшифровка: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон. (Варто мати на увазі, що Плутон більше не вважається однією з головних планет, це одна з більш ніж сорока «карликових планет» сонячної системи.)

11. Як визначити міру свіжості яйця.

Опустіть сире яйце в склянку води.

  • Якщо воно відразу опустилося на дно – все гаразд.
  • Якщо воно опустилося повільно і залишилося стояти – воно вже залежане, хоча і придатне для вживання.
  • Якщо воно не тоне, а спливає – воно зіпсувалося.

А ви знали ці трюки? Можливо, ми щось забули?

За матеріалами

Сподобалось?

37 points
Upvote Downvote

15 приголомшливо красивих місць, про які не знають більшість туристів

Незнані принципи осмислення життя, які можуть кардинально змінити життя