in , ,

13 ефектів, які впливають на підсвідомість і допомагають досягти успіху тим, хто про них знає

Наш мозок залишається найбільшою загадкою для вчених. Багато людей вважають, що ми використовуємо його лише на 10%, але насправді це не так. Просто більшу частину роботи мозку ми не помічаємо, вона проходить несвідомо.

Проте ми можемо використовувати особливості своєї свідомості, навіть якщо не помічаємо їх. Наприклад, якщо ви всю відпустку лягали спати на світанку, а через кілька днів вам вранці на роботу, є чудовий спосіб швидко відкоригувати свій біологічний годинник – просте голодування.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Тутка поділиться з вами найцікавішими «фокусами», на які здатний наш мозок.

Поведінка людини під час розмови по телефону виказує її соціальний статус

Лише одного погляду на людину, що розмовляє по телефону, досить, щоб сказати, багата вона чи бідна. Принаймні так стверджують психологи Каліфорнійського університету. Відповідно до проведеного експерименту, більш багата людина частіше відволікається під час телефонної розмови: вона може робити ще одну справу або просто гратися предметами на столі. Це пов’язане з тим, що багата людина менш залежна від навколишнього світу, отож її не дуже цікавлять розмови з іншими людьми.

Музика може відновлювати пам’ять

Вчені виявили, що музика здатна стимулювати спогади. Вона потенційно може допомогти навіть людям з хворобою Альцгеймера відновити деякі ділянки пам’яті. Отож, якщо ви насилу згадуєте своє перше побачення, то, можливо, вам в цьому допоможе музика.

Це пов’язано з тим, що музика впливає на ділянки мозку, які недоступні іншому впливу. Крім того, саме з музикою ми тісно пов’язуємо емоції, в результаті повертаються і відповідні спогади.

В електронному листуванні люди брешуть частіше, ніж під час особистої бесіди

Причина цього проста: щоб брехати комусь особисто, ми докладаємо купу зусиль. У тому числі потрібно зберегти нормальний вираз обличчя, відкриту позу – все, щоб співрозмовник вам повірив.

В електронних листах такої необхідності немає. Недавнє дослідження виявило, що співрозмовнику в мережі ви будете брехати майже 100%. Вчені запропонували людям розділити на двох якусь суму грошей, при тому, що друга людина залишалася по той бік екрану. В результаті майже всі люди (92%) збрехали про суму, яку повинен отримати невидимий співрозмовник. Більш того, вони не відчували докорів сумління за свою брехню, тому що для них співрозмовник був умовним, а не реальною людиною.

За взуттям можна дізнатися тип особистості

За тим, яке взуття вибирає людина, можна багато чого сказати про її характер, вважають психологи. Наприклад, допитливі люди носять нове, охайне взуття, ймовірно щоб не дратуватися, дивлячись на власні черевики.

Практичне взуття говорить про те, що перед вами майже, напевно, приємний співрозмовник. А ось спокійні та зібрані люди чомусь полюбляють незручне взуття.

Спортивні напої працюють, навіть якщо їх не пити

Спортивні напої – величезний бізнес, який приносить відповідний дохід. Саме тому їх рекламують на кожному кроці, переконуючи нас в їх незамінності. Однак вся ця реклама і надумана користь – просто ніщо в порівнянні із задоволенням від того, що ви п’єте величезну кількість цукру.

Так, спортивні напої працюють. Але не через секретний склад, а просто тому, що мозок сприймає цукор як нагороду за хорошу роботу і ваша працездатність підвищується ще більше. Фактично вам не потрібно навіть пити цю розрекламовану рідину, можна просто прополоскати рот і отримати задоволення.

Якщо шукаєте здорову альтернативу спортивним напоям, робіть смузі або просто візьміть в спортзал банан.

Люди, які не думають про майбутнє, щасливіші за тих, які будують плани

Різниця між тим, щоб думати про машину і тим, щоб їхати в ній – колосальна, чи не так? Насправді думки про майбутнє часто тільки погіршують наше теперішнє життя.

Це здасться вам дивним, але в деяких мовах немає майбутнього часу. І згідно з дослідженням люди, що ними говорять, приймають більш раціональні рішення в теперішньому часі, та й в цілому відчувають себе більш щасливими.

Музика робить сильнішими

Майже всі ми слухаємо музику, коли займаємося спортом. Але, як стверджують вчені, це не просто приємно, а ще й корисно. Згідно з проведеним дослідженням, музика підвищує вашу працездатність, допомагає довше носити тягарі і набагато швидше бігати.

Особливо це ефективно, якщо ваші рухи збігаються з тактом музики: тоді ви витратите на кожну вправу куди менше зусиль, а ефект залишиться тим самим. Крім того, музика допомагає впасти в своєрідний транс, коли тіло працює правильно, вас не відволікають жодні думки і підвищується загальна витривалість.

Думка про те, що ви гарно пахнете, робить вас привабливішими

У недавньому дослідженні, яке проводили вчені з Ліверпуля, з’ясувалося, що люди, які приємно пахнуть, більш привабливі. Добровольців просили розділитися на дві групи: одна з них використовувала парфуми, а друга – ні. А потім їх зняли на відео і показали третій групі добровольців, попросивши оцінити привабливість кожної людини.

Результати виявилися дивовижними: ті люди, які використовували парфуми, здавалися набагато більш привабливими, хоча ті, хто ставив оцінку, не могли відчувати цього запаху. Як вважають вчені, це пов’язане з відчуттям впевненості в собі завдяки приємному аромату. Так що не забувайте використовувати парфуми (в помірних кількостях) і відчувайте себе впевнено.

Голодування може змінити цикл сну

Кожен з нас зустрічався з моментом, коли ми звикли прокидатися ближче до полудня, але вже через кілька днів знову потрібно йти на роботу або навчання. Звичайно, можна за кілька днів наводити будильник і прокидатися раніше, але хто з нас це робить?

Є спосіб змусити організм перезавантажитися і швидко скоригувати цикл сну і неспання. Для цього потрібно просто нічого не їсти приблизно 16 годин. Вся річ в тому, що наш біологічний годинник залежить від їжі так само, як від світлового дня. Організм приблизно через 16 годин голодування починає втрачати контроль і все, що він хоче – щоб ви поїли. При цьому час, коли ви все-таки поїли, він сприймає як «ранок» і перезапускає ваш біологічний годинник.

Сон допомагає запам’ятовувати інформацію

Якщо вам треба вивчити купу всього, найкраще починати вчитися за добу до того, як ці знання знадобляться. При цьому, на думку вчених, дуже важливо виспатися. Був проведений експеримент, який довів, якщо засвоювати інформацію за добу до майбутнього іспиту, то це буде більш ефективно, ніж якщо ви приступаєте до вивчення матеріалу лише за 20 хвилин.

Коли ви спите, ваш мозок переробляє інформацію, отриману протягом дня. Це працює як комп’ютер: якщо ви закриєте всі зайві програми, основна працюватиме швидше за все. Так і з мозком: коли немає необхідності контролювати тіло і стежити за навколишнім світом, мозок «перетравлює» інформацію набагато швидше.

Червона форма допомагає перемогти

Британські дослідники прийшли до висновку, що команда в червоній формі має набагато більше шансів перемогти, ніж команда, одягнена у форму будь-якого іншого кольору. Цей висновок стосується всіх видів спорту, включаючи командні та індивідуальні.

Звичайно ж, якщо ваш суперник – визнаний чемпіон, а ви вперше берете участь у змаганнях, червона форма не допоможе. Однак якщо сили приблизно рівні, червона форма допомагає взяти верх. Вчені вважають, що це пов’язане з психологічним фактором, адже червоний колір символізує панування.

Коли ви торкаєтеся до речі, ви хочете її купити

Досвідчені маркетологи знають: якщо ви доторкнетеся до речі, то захочете її купити. Саме тому в автосалонах вам пропонують тест-драйв обраної машини. Крім того, ми готові платити більше за те, що тримали в руках. Це пов’язане з тим, що річ, до якої ми торкалися, ми вже сприймаємо як свою власність.

Це працює і у зворотний бік: якщо товар не можна чіпати, його будуть купувати набагато рідше. У тому числі й тому, що він сприймається як щось кволе і ненадійне.

Кожне вухо чує по-своєму

Вчені стверджують: наше ліве та праве вухо чують по-різному. Вони розвивалися неоднаково через різні функції півкуль мозку. В результаті праве вухо краще розпізнає мову, а ліве краще сприймає музику.

Переклад Тутка за матеріалами

Сподобалось?

7 міфів про вживання алкоголю, через які ви прокидаєтеся зі страшним похміллям

41+ таємний психологічний трюк, щоб навчитися керувати людьми