15 фактів про світ, які здивують вас, якщо зможете в них повірити

Наш світ набагато більш багатогранний, ніж ми собі уявляємо. Часом випадково дізнаєшся якийсь рідкісний факт і цілий день про нього думаєш. Здавалося б, яка різниця, що там у видр в шкірці, але ж ні. В результаті навіть друзям розкажеш.

Ось і Тутка, вкотре переконавшись, що наш світ – невичерпне джерело дуже цікавих фактів, вирішив і вам про них розповісти.

1. Слони важать менше, ніж язик блакитного кита

Блакитні кити – найбільші істоти за всю історію людства. Синій кит може набрати до 200 т ваги, а його язик – до 4 т. Слони ж, наприклад, лісові важать до 2,7 т.

2. У 1992 році з вантажного судна змило близько 29 тисяч гумових качечок для ванн

Під час шторму в січні 1992 року ціла партія гумових качечок вирушила у свою багаторічну подорож. Траєкторія їх переміщення стала об’єктом зацікавлення вчених, і через 11 років деякі країни навіть почали давати нагороди за знайдених качечок. Сьогодні вони стали предметом пошуку колекціонерів.

3. Бджоли – майстерні танцюристи

Перед вуликом медоносних бджіл можна побачити, як одна починає виписувати химерні фігури, іноді завмираючи і рухаючи черевцем. Решта при цьому схвильовано дивляться, а після вистави летять кудись всі разом. Насправді вона показала їм місцезнаходження квітів, багатих на пилок. Ось така мова спілкування.

4. У Швейцарії незаконно мати тільки одну морську свинку. Їм же самотньо

Те ж стосується і папуг. Ці тварини важко переносять самотність, частіше гинуть в таких умовах. У Швейцарії особливе ставлення до братів наших менших, і цю проблему вони вивели на законодавчий рівень.

5. Веселка насправді кругла, а не дугоподібна

Веселка – явище, викликане заломленням і дисперсією світла в краплях води. Ми бачимо тільки верхню частину цієї ілюзії. Побачити її повністю вкрай важко: має збігтися кілька метеорологічних факторів, а спостерігач має знаходитися на узвишші.

6. У видр в шкірці є кишеньки для улюблених каменів та їжі

У цих тварин під передпліччями в’яла шкіра, яку можна використовувати як кишеньку. Видри харчуються молюсками, крабами та іншими панцирними, а їх треба вміти розкривати. В цьому і допомагають камінчики, а найкращий з них можна носити з собою в шкірці. Для їжі в ній місця теж вистачає, видри багато їдять, так що запаси зайвими не бувають.

7. Якщо їсти занадто багато моркви, можна пожовтіти

Споживання моркви або інших продуктів з високим вмістом бета-каротину дійсно може змінити колір вашої шкіри. Надлишок цієї речовини змушує її жовтіти. Інших серйозних проблем не виникне, але щоб повернути колишній відтінок, потрібна дієта, що виключає подібні продукти.

8. Бджоли вибирають собі королеву і змушують її еволюціонувати

Напевно, ви часто запитували себе, як саме виходять королеви-матки, чому саме вони. Справа в тому, що бджоли поять личинок маточним молочком, яке змушує їх рости. Коли вулику потрібна нова королева, вони вибирають личинку і дають їй більше молочка, ніж іншим. Таке харчування змушує її розвиватися інакше.

9. Метелики п’ють кров, піт і сльози

Через відсутність необхідних поживних речовин метелики можуть починати шукати їх в незвичайних джерелах. Це може бути, наприклад, кров убитої хижаком тварини, слізні виділення рептилій (яким, до речі, це навіть подобається) або піт людини. Може, і ви помічали незвичайний інтерес цих комах до себе. Не поспішайте думати, що вони вважають вас привабливими: можливо, їх цікавить ваш піт (або кров).

10. Ананаси раніше були настільки дорогими, що їх брали в оренду

У XVI-XVIII ст. ананаси в Європі були вкрай рідкісними через труднощі транспортування, а тому й коштували чимало. Дозволити собі покуштувати екзотичний фрукт могли тільки аристократи, зате представники середнього класу могли орендувати його на якесь свято.

11. Корови можуть піднятися по сходах, а спуститися – ні

Справа в тому, що будова цих тварин не дозволяє їм рухатися так само, як нам. Сходи, навіть не дуже круті, – серйозне випробування для корови. Довгі ноги, велика вага передньої частини тулуба і низька рухливість, найімовірніше, призведуть до падіння.

12. Якщо Сонце раптово згасне, ми дізнаємося про це тільки через 8 хвилин

Ми знаходимося на відстані в 150 млн км від Сонця, а швидкість світла становить 300 000 км/сек. Поділивши ці значення, ми можемо з’ясувати, що сонячне світло досягає нас 8 хвилин і 20 секунд. Тобто, якщо воно раптом перестане світити, ми не відразу це зрозуміємо.

13. Кажани – вампіри, які відчувають кровоносну систему тварин на відстані

Цим істотам для виживання потрібна кров, і вони цікавим способом пристосувалися до її пошуку. Їх ніс має такий собі інфрачервоний датчик, здатний відчувати температуру на відстані. Таким чином вони буквально бачать кровоносну систему тварин і навіть можуть визначити найбільш «смачну» вену, а потім з першого разу увіткнути в неї свої зубки.

14. У гавайському алфавіті лише 13 букв

Це 5 голосних (A a, E e, I i, O o, U u) і 8 приголосних (H h, K k, L l, M m, N n, P p, W w, `). Остання – окіна – буква, яка позначає глухий гортанний звук.

15. Сови не можуть крутити очима

Їх очні яблука зрощені з черепом і завжди нерухомі. Поганими мисливцями вони через це не стали, навіть навпаки, така будова допомагає краще прицілитися в потенційну жертву. До того ж це повністю компенсується надгнучкою шиєю, здатною повертатися на 270 ° в будь-який бік.

Який факт сподобався вам найбільше? Можете розповісти про щось, чого ми ще не згадували?

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker