17 причин, чому ми захоплюємося Японією

Японія – одне з найбільш незвичайних місць на Землі, де багатовікові традиції гармонійно уживаються зі всілякими нововведеннями. Жителі Країни Сонця, що сходить вміло користуються всіма благами цивілізації, не порушуючи при цьому сталих правил.

Тутка не перестає дивуватися з того, що відбувається в цій унікальній країні і знайшов 17 причин, чому вона незмінно викликає у нас захоплення.

Токіо – найбезпечніший мегаполіс у світі

Дослідницький центр The Economist Intelligence Unit опублікував рейтинг найбезпечніших міст світу. При його складанні враховувалися такі показники, як інформаційна і особиста безпека, охорона здоров’я і стан міської інфраструктури.В  сукупності усіх показників Токіо зайняло 1-е місце, на 2-му – Сінгапур, а на 3-му – знову японське місто, а саме – Осака.

Детальні інструкції

У Японії всюди висять інструкції і покажчики зрозуміти, які можуть навіть іноземці, оскільки текст часто дублюється на англійській і супроводжується картинками.

У японських дітей є загальний день народження

15 листопада для усіх, кому в поточному році виповнилося 3, 5 або 7 років, влаштовується велике свято Сіті-го-сан, що в перекладі означає “сім-п’ять-три”. Непарні цифри вважаються в Японії магічними, а вік, що їм відповідає, символізує важливі, переломні етапи дорослішання.

Колективна зарядка

Школярі та співробітники більшості компаній розпочинають свій робочий день із зарядки або йоги. Ця традиція існує з 1928 року і всіляко підтримується, оскільки спільна фізкультура не лише покращує самопочуття працівників, але і сприяє їх зближенню. У такій колективній країні, як Японія, це має величезне значення.

“Преміум-п’ятниці”

Не секрет, що в Японії практично усі  люди, які працюють, страждають від перевтоми, оскільки щодня затримуються на роботі, іноді на 2-3 години. Для боротьби з цим явищем уряд прийняв програму під назвою “Premium Friday”. Тепер кожну останню п’ятницю місяця працівники зможуть йти додому на декілька годин раніше. Першим, хто вирішив скористатися цією можливістю (а заразом показати приклад своїм співгромадянам), став міністр економіки Хіросіге Секо – він після роботи відправився грати в керлінг.

Компанії з тисячолітньою історією

У Японії строго дотримується право власності, тому тут існують такі старі компанії, як, наприклад, рекан (традиційний японський готель) “Хосі”. Цей готель безперервно функціонує з 718 року, і упродовж 46 поколінь ним керує одна і та ж сім’я.

Казкові заповідники для тварин

У числі таких місць – лисяче село “Цао” (Zao Fox Village), яке розташоване в префектурі Міягі на острові Хонсю. Там живуть дикі лисиці відвідати і погодувати яких можуть усі, хто бажає, окрім (із зрозумілих причин) зовсім маленьких дітей.

Надшвидкий ремонт доріг

У 2014 році в місті Фукуоке на одній з вулиць утворилася величезна яма глибиною 15 метрів. Ймовірно, провал грунту був викликаний будівництвом метро, але, на щастя, під час обвалення ніхто не постраждав. Складно повірити, що воно взагалі мало місце, адже яма була усунена всього за 48 годин, що надзвичайно здивувало інтернет-користувачів по всьому світу.

Дбайливі співробітники ремонтних служб

Наприклад, ці дорожні робітники накрили плівкою чужу машину, щоб не забруднити її при проведенні робіт.

Максимальна зручність при мінімальній площі

Як правило, японці живуть в маленьких квартирах, зате в усіх нових будинках на балконах є умивальники з підведеною водою. Це робиться для того, щоб було зручніше доглядати за квітами.

Увага до деталей

Навіть до таких, як каналізаційні люки. Деякі з них виглядають не гірше за музейні експонати.

Потяги-кулі

Потяги високошвидкісної лінії “Сінкансен” не даремно називають кулями. Вони можуть розвивати швидкість до 300 км/год і дозволяють жителям віддалених міст вчасно добиратися на роботу або навчання. Як відомо, запізнення в Японії не вітаються, навіть, якщо вони трапляються не з вини того, хто запізнився.

Система сповіщення, вбудована в усі мобільні телефони

Окрім загальнонаціональної системи сповіщення J-Alert, яка дозволяє владі попереджати населення через ЗМІ і гучномовці, в Японії використовується система СМС-сповіщення. Вона вбудована в усі сучасні стільникові телефони, і у разі загрози НС місцевій владі потрібно від 4 до 20 секунд, щоб з її допомогою передати повідомлення жителям регіону.

Неймовірна кулінарна різноманітність

У Японії можна знайти що завгодно: від традиційних перепічок окономіяки до шоколадного батончика зі смаком сакури. А зовсім скоро відкриється кафе для фанатів лего, де можна буде спробувати їжу, яка виглядає зовсім як деталі конструктора, – що, втім, не робить її менш смачною.

Овочі виглядають, як витвори мистецтва

У Японії дуже цінується мистецтво мукімоно, тобто художнє різьблення на овочах і фруктах, або карвінг. Кожному регіону країни властиві свої сюжети мукімоно, а для його створення використовують ніж “Хочо” (він спочатку застосовувався для оброблення морепродуктів) і спеціальні трафарети.

Зубна паста, яка лікує карієс

За допомогою зубної пасти, яку винайшов японський учений Казуе Ямагаші, можна швидко і безболісно закладати дірки і тріщини в зубах. Речовина, що спочатку міститься в пасті, злегка розчиняє поверхню тріснутої емалі. Через 3 хвилини паста кристалізується і штучний матеріал міцно вбудовується в структуру природної емалі.

Бонус: Звичайна дорожня розв’язка в Токіо

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close