17 психологічних прийомів, які стануть в нагоді в будь-якій життєвій ситуації

Ви знаєте, що потрібно зробити, щоб без примусу привчити дитину їсти овочі або, наприклад, збільшити шанси на отримання роботи? Або як домогтися прихильності людини, з якою ви не зійшлися в думці з якогось запитання? Для всього цього не потрібно вдаватися до жодних складних технік – просто запам’ятайте кілька простих порад.

Ми в Тутка впевнені: розумне використання психологічних трюків допомагає стати привабливішими в очах навколишніх і легко добиватися цілей.

 • Якщо ваша дитина відмовляється їсти овочі, спробуйте піти на хитрість – запропонуйте їй вибір. Припустимо, ви хочете привчити її їсти цвітну капусту. Запропонуйте дитині альтернативу – з’їсти 2 суцвіття або 5. Само собою, дитина вибере «менше зло» – і, можливо, полюбить їсти капусту.
 • Якщо ви хочете дати людині якусь пораду, яку вона дійсно сприйме серйозно, заручіться авторитетом – скажіть, що колись таку пораду вам дала ваша мати або бабуся. Людина підсвідомо довіряє батьківським порадам, а, отже, і ваша матиме набагато більшу вагу.
 • Якщо ви хочете попросити про щось, зловіть момент, коли людина втомилася: наприклад, просити керівника про відгул краще в кінці важкого робочого дня. Співрозмовник, бажаючи позбутися вас якомога швидше, швидше за все піде на поступки.
 • Тіло і розум людини міцно пов’язані між собою. Шведський фахівець з мови тіла Хенрік Фексеус вважає, що ви можете змусити себе відчувати ті чи інші емоції. Наприклад, якщо вам потрібно розсердитися, спробуйте нахмурити брови, міцно стиснути зуби і подивитися в одну точку протягом 10 секунд – скоро ви відчуєте, що злитеся по-справжньому.

 • Можливо, ця порада здасться вам банальною, але перед співбесідою при прийомі на роботу або важливим знайомством, приділіть велику увагу зовнішньому вигляду. Науково доведено: зовні привабливих людей ми підсвідомо нагороджуємо великими розумовими здібностями.
 • Пісня застрягла у вас в голові і ніяк не хоче йти? Спробуйте згадати її останні рядки: згідно з ефектом Зейгарника, людина швидше забуває завершену дію, ніж незавершену.
 • Щоб співрозмовник перейнявся до вас симпатією, особливо під час суперечки, подумки повторюйте під час розмови фрази «Мені важлива твоя думка, навіть якщо я з тобою не згідний», «Ти мені подобаєшся».
 • Фрази «Я думаю», «Мені здається», «На мою думку» і такі подібні видають непевність, тому в розмові, а особливо в суперечці, їх краще не використовувати.

 • Екстремальне побачення – найкращий початок для романтичної історії. Йдете на побачення з людиною, яка вам сподобалася, і хочете пробудити у партнера взаємні почуття? Вибирайте місце, де вам гарантований сплеск адреналіну – наприклад, американські гірки, кімнату страху або сеанс фільму жахів.
 • Якщо вам потрібно зрозуміти щось складне, спробуйте пояснити це комусь іншому: в процесі «навчання» ви самі почнете розуміти те, що до цього викликало труднощі.
 • Навіть якщо ви знаєте те, про що вам розповідає співрозмовник, не переривайте його фразою «Я це знаю», а дослухайте до кінця. Так ви справите гарне враження, а в майбутньому ця людина більш охоче піде на контакт з вами.
 • Всім відомо: щоб отримати щось більше, потрібно починати з малого. Так, наприклад, якщо ви хочете попросити друга про серйозну послугу, спочатку попросіть про невелику послугу. Але цей прийом працює і у зворотний бік: якщо ви хочете позичити, наприклад 2 000 гривень, попросіть 10 000. Швидше за все, людина відмовить вам у проханні, але напевно, зможе позичити меншу суму.
 • Пам’ятайте Тома Сойєра, який фарбував паркан? Якщо ви не хочете робити нудну роботу, вдайте, що займаєтеся чимось цікавим, і, можливо, знайдеться хтось, хто захоче зробити її за вас.

 • Віддзеркалення – це, звичайно, добре, однак не зловживайте ним. Намагайтеся робити це максимально завуальовано, інакше ви ризикуєте викликати роздратування у співбесідника.
 • Якщо ви зробили комусь послугу і вам дякують за це, не кажіть: «Без проблем», а краще дайте відповідь: «Звичайно, друзі/партнери іноді роблять одне одному послуги». У майбутньому, якщо ви звернетеся до цієї людини з проханням, швидше за все, вам не відмовлять.
 • Використовуйте у розмові іменники, а не дієслова. В одному дослідженні було доведено, що це збільшує шанси переконати людину в чомусь. Наприклад, замість фрази «Ви хочете врятувати декількох тварин?» краще вжити «Чи не хочете ви стати рятівником декількох тварин?»
 • Якщо у вас є труднощі із запам’ятовуванням імен, під час знайомства з людиною додайте до привітання її ім’я: замість «Приємно познайомитися» скажіть «Приємно познайомитися, Олександре». Так ви швидше згадаєте ім’я нового знайомого при необхідності.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker