19 простих психологічних прийомів, які дійсно працюють

Існує безліч психологічних трюків і прийомів, про які написано не одну книгу і прочитано не одну лекцію. Багато з них дійсно допомагають професіоналам непомітно маніпулювати людьми або самим уникати чужого впливу. Але якими трюками найчастіше користуються прості смертні?

Ми в Тутка зацікавилися цим запитанням і знайшли відповідь на форумах, де люди різних професій діляться простими психологічними прийомами, які дійсно працюють.

 • Ніколи не кажіть людині «А ти не міг би…» – так вона сприйме запитання як теоретичне. Наприклад, не варто запитувати «А ти не міг би зателефонувати сусідам?», оскільки відповідь «так» означатиме: «Так, теоретично я міг би це зробити». Тому краще перефразувати подібне завуальоване прохання в «Зателефонуй, будь ласка, сусідам».
 • Якщо ви хочете, щоб хтось відчув себе ніяково або незатишно, під час розмови періодично поглядайте в центр його чола.
 • Якщо ваш співрозмовник ухиляється від запитання або чогось не договорює, просто зробіть паузу в розмові, продовжуючи при цьому дивитися людині в очі. Йому стане ніяково за зупинку в розмові, і він продовжить говорити. Можливо, при цьому він більш детально розкриє те, що потрібно або скаже правду (якщо бреше), вважаючи, що ваше мовчання і пильний погляд – ознака того, що ви про все здогадалися.

 • Якщо ви хочете налагодити з кимось стосунки (наприклад, в офісі), просто зверніться до цієї людини з проханням щось розповісти/пояснити, навіть якщо ви знаєте відповідь. Це змінить її ставлення до вас в кращу сторону.
 • Даючи запитання, потрібно непомітно кивнути. Найімовірніше, так ви отримаєте ствердну відповідь. Будьте обережні: таким прийомом найчастіше користуються працівники громадського харчування, щоб клієнти замовили більше або вибрали більш дорогі страви.
 • Якщо людина дуже зосереджена на будь-якій роботі (наприклад, на серйозній розмові по телефону), ви можете протягнути руку, і вона віддасть вам те, що в цей момент тримає в руках. Можливо, потім вона навіть не згадає про це. Прийом працює і у зворотний бік: можна щось їй вручити, і вона цього не помітить.
 • Досить просто невимушено сказати співрозмовнику, що щось йому явно не під силу, і він докладе всіх зусиль, щоб довести протилежне.

 • Якщо під час розмови з людиною періодично непомітно кивати головою, співрозмовник стане більш сприйнятливим до ваших слів, навіть не усвідомлюючи, чому це сталося.
 • Якщо в цілому вас влаштовує пропозиція іншої людини, але ви бажаєте отримати щось більше, просто прийміть трохи розчарований вигляд. Наприклад, це може спрацювати з високою ціною або низькою зарплатою.
 • У момент, коли дзвонить будильник, потрібно на секунду різко піднятися, стиснути кулаки і крикнути «Так!» мовби ви футболіст, який щойно забив гол. Це дивно, але ви одразу наповнитесь бадьорістю і легко встанете з ліжка.
 • Якщо ви постійно переживаєте, чи зачинили ви двері і чи вимкнена праска, просто при виконанні цих дій промовляйте вголос якусь абсурдну фразу (кожен день різну). Наприклад, ви вимовляєте «зелений кролик» – і вимикаєте праску, «деспотичний краб» – і зачиняєте двері. В черговий раз, задумавшись про зачинені/не зачинені двері, ви згадаєте, що вимовляли цю дивну фразу, і заспокоїтеся.
 • Якщо людина всіма силами намагається втягнути вас у грандіозну суперечку або скандал, просто скажіть їй щось приємне. Це її дико розлютить.

 • Якщо ви працюєте в команді і у вас є дуже лінивий учасник, не давайте йому завдання з формулюванням «зроби це». Замініть на «почни з цього»: так чисто психологічно здається, що роботи менше, оскільки потрібно починати з чогось маленького. А потім, коли він це зробить, використовуйте фразу «добре, продовжуй»: ймовірно, в цьому випадку він успішно виконає завдання, бо йому буде здаватися, що роботи залишилося небагато.
 • При публічних виступах завжди беріть з собою пляшку води. Якщо ви відчуєте, що забули текст, просто зробіть пару ковтків, і ніхто не помітить, що насправді пауза виникла через забутий текст.
 • Якщо в метро на вас дивиться чоловік, почніть дивитися на його взуття. Не здавайтесь. Повірте, це зведе його з розуму.
 • Якщо ви дуже хвилюєтеся кожного разу, коли бачите когось зі своїх знайомих, врешті решт ця людина теж почне несвідомо хвилюватися при зустрічі з вами.

 • Якщо у вас є претензії до людини, але ви не хочете її безпосередньо в чомусь звинувачувати, перейдіть на непряму мову. Наприклад, фразу «ти не зачинив вікно» можна замінити формулюванням «вікно залишилося відчиненим».
 • Якщо ви погано спали, твердо скажіть своєму мозку: «Я добре спав». Звучить дивно, але якщо ви насправді впевнені в своїх словах, це спрацює на всі 100%.
 • Люди найкраще пам’ятають те, що сталося на початку і вкінці дня. Все те, що відбувається між цими точками, сприймається розмито. Тому призначайте співбесіди або дуже рано, або дуже пізно, щоб точно запам’ятатися роботодавцю і не загубитися в низці інших кандидатів.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker