6 ментальних звичок, які навчать вас керувати своїм гнівом

Гнів - це та емоція, яка повинна бути вираженою

Гнів – це потужна і руйнівна людська емоція

Але водночас це нормальне почуття, яке потрібно навчитися висловлювати і яким потрібно вміти керувати.

Це вміння вимагає підключення емоційного інтелекту, щоб розглянути ситуацію з різних точок зору і з позиції самоконтролю. Важливо пропустити свої почуття через інші фільтри, перш ніж витягнути тригер – гнів. І тоді коли вас знову охопить гнів, ви будете знати, як з ним співпрацювати.

Ось шість звичок людей, які чудесно справляються з гнівом.

1. Вони встановлюють межі для людей, які їх дратують.

Наявність кордонів означає, що ви досить усвідомлені, щоб встановлювати обмеження для певних людей, які порушують ваші фізичні або емоційні кордони. Скажіть собі: «Я не дозволю цій людині натискати на мої кнопки, використовувати ситуацію або не поважати мене і мої почуття», і дотримуйтеся цієї позиції в будь-якому випадку.

2. Вони розуміють, чому розсердилися.

Емоційно розумні люди усвідомлюють, чому їх гнів може бути глибшим, ніж те, що його викликало. Вони запитують себе: «Що дійсно ховається за моїм гнівом?» Відступивши назад і розібравшись у причинах, ви скоро зрозумієте, що ваш гнів – це реакція на те, що вас турбує, зазвичай щось недозволене і пригнічене – почуття тривоги, неспокою, страху, невдачі і т. д.

Це основні емоції, з якими вам потрібно розібратися, коли ви починаєте гніватися. Гнів завжди є спусковим механізмом і вторинною емоцією. Так чого ж ви чекаєте? Будьте чесні з самим собою. Скажіть собі з жорстокою чесністю: «Справжня причина, через яку я злюся, це…»

3. Вони не реагують, а відповідають.

Чак Свіндол сказав: «Чим довше я живу, тим більше переконаний, що життя на 10 відсотків це те, що відбувається з нами, і 90%, як ми реагуємо на нього». У емоційних розумних людей є перевага, тому що вони оцінюють ситуацію, розглядають перспективи, слухають без осудження і стримують реакцію.

Це може означати прийняття рішення про прийняття рішення. Переглядаючи свою ситуацію раціонально, без драми, ви можете прийти до інших, більш розумних висновків. Ось три способи реагування людей з емоційним інтелектом при досягненні точки кипіння:

  • в момент, коли вони втрачають контроль, вони йдуть, і повертаються, коли впораються з собою;
  • вони визнають свій гнів і приступають до розмови з кимось, щоб краще зрозуміти свою реакцію і ситуацію;
  • вони досить критично налаштовані, щоб побачити потенційні наслідки втрати контролю над своїми емоціями.

4. Вони беруть шестисекундну паузу.

Чому шість секунд? Хімічні речовини емоцій всередині нашого мозку і органів, зазвичай, тривають близько шести секунд. Якщо ми змогли зупинитися на коротку мить, потік вироблених хімічних речовин сповільнюється.

Коли ви розсердилися або засмутилися, перш ніж щось сказати, візьміть паузу. Вона допоможе вам швидко оцінити збиток від цієї та інших дій. Застосування послідовного мислення в момент гніву допоможе вам зробити більш виважений вибір.

5. Вони першими переходять до аргументів.

Багато людей заморожують гнів і обурення після суперечки чи непорозуміння, а потім відрізають людину, поки вона не вибачиться. Звичайно, це зручно. Але також це нерозумно. Людина з емоційним інтелектом не зміцнює своє его внаслідок втрати друга.

Вона буде першою, хто спробує виправити ситуацію, навіть якщо їй доведеться вибачитися. Цей смиренний і мужній вчинок творить у стосунках чудеса.

6. Вони перемикаються на позитив.

Подивімося правді в очі: після гарячої суперечки гнів легко розпалюється. Якщо минула година, а ви досі кипите, зробіть свідоме і навмисне зусилля перейти на позитив. Ось дві речі, які ви можете зробити:

1. Практикуйте  медитацію подяки. Візьміть аркуш паперу і витратьте дві хвилини на складання списку всіх речей, за які ви вдячні протягом останніх 24 годин.

Психолог Шон Ахор каже,  якщо ви зробите цю просту вправу протягом 21 дня поспіль, ваш мозок звикне сканувати позитивні результати замість негативу. Ця діяльність є найшвидшим способом навчити оптимізму, і це значно поліпшить ваше сприйняття вже через шість місяців.

2. Практикуйте емпатію. Подивіться на кривдника в іншому світлі; уявіть, які обставини могли викликати його сердиту реакцію. Практикуючи емпатію, ви зрозумієте чуже розчарування, розуміючи, що його емоції такі ж реальні, як ваші власні. Здатність розуміти і ставити себе на місце іншої особи допомагає бути більш чуйним у стосунках.

Ці 6 способів зберігати контроль над гнівом знадобляться будь-кому з нас. Але це ні в якому разі не повинно виглядати, як придушення гніву, адже так воно є дуже шкідливим для здоров’я.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close