6 помилок в спілкуванні з літніми батьками, які завдають їм багато болю

Батьки завжди залишаються для нас батьками. Але що робити, якщо з віком ролі починають змінюватися? Як поводитися, щоб не заподіяти дискомфорт своїм стареньким? З розвитком медицини старші покоління отримують можливість продовжити своє життя (нам на радість). Однак для того, щоб рідні почувалися спокійними і щасливими, нам варто правильно враховувати їх вікові особливості. Сподіваємося, ви не припускаєтеся таких помилок, ну а хто попереджений – той озброєний.

Ми в Тутка щиро бажаємо, щоб непорозуміння в сім’ях було викорінене, оскільки і у вас є свої напрацювання і спостереження, діліться з нами в коментарях.

Не можна нескінченно розповідати їм про свої проблеми

Якщо раніше всесильні мами і татусі могли розігнати хмари над нашими головами і вирішити всі наші проблеми, то зараз ситуація зовсім інша. З віком їм стає все важче нам допомагати, але бажання, звісно, нікуди не зникає. І стається так, що, вислуховуючи чергові скигління, батьки відчувають тільки почуття безпорадності й гіркоту.

Тож постарайтеся видавати інформацію помірковано. Не треба обманювати, звичайно, але хоча б зменште оберти і якщо є можливість, не діліться негативними новинами.

Різко реагувати на спроби маніпулювати вами

Що ж робити, коли ми стикаємося зі справді маніпулятивною поведінкою літніх близьких? В першу чергу, піддаватися на шантаж (а по-іншому це і не назвеш) не можна. Як тільки ви збираєтеся зробити щось, що не подобається старим батькам, у них починається інфаркт, інсульт, нервовий зрив і так далі (насправді цього немає) – це серйозний дзвіночок для вас. Якщо є серйозні захворювання, їх треба лікувати.

А якщо ви відчуваєте, що вами маніпулюють – виділіть час і відверто поспілкуйтеся з близькими. Може, їм просто не вистачає вашої уваги? Поясніть, що ви не будете потурати їхнім примхам і у вас є своє життя, і що треба шукати компроміс. За будь-яким бажанням маніпулювати стоїть якесь серйозне почуття або незреалізована потреба. Ваше завдання – зрозуміти, чого ваші батьки дійсно хочуть від вас.

Відмовлятися від їх турботи про вас

Вони все життя робили одне – дбали про вас. Їм важко прийняти те, що ви виросли. Коли ви відштовхуєте батьківську допомогу (мова йде про прийнятну допомогу), то вони почуваються відкинутими і непотрібними.

Якщо у вас саме той випадок, то постарайтеся змінити свою поведінку. Згадайте, адже коли ви дійсно були маленькими, їх допомога була для вас неоціненною. Не так вже й складно знайти якусь справу, за яку відповідатимуть тільки батьки (забрати онуків з уроків, приготувати обід і т. д.). Головне, щоб вони самі цього хотіли.

Намагатися змінити батьків. Сперечатися і нав’язувати їм свою точку зору

Запам’ятайте одне – переконати ви їх не зможете. Розлютити і засмутити – так, але ось зробити так, щоб вони жили по-вашому – ні. Ваша впертість може тільки зіпсувати стосунки, тому постарайтеся бути більш гнучкими і м’якими.

Не хоче ваша мама купувати кавоварку, а хоче і надалі пити огидну розчинну каву? Будь ласка! Якщо дискусійне запитання стосується тільки їх і ніяк не шкодить здоров’ю – поступіться.

Виключати старших членів сім’ї з обговорення важливих питань

На боці віку мудрість, і ми робимо велику помилку, не прислухаючись до старших. Тож на черговій сімейній нараді надайте слово батькам, так ви проявите свою увагу і повагу, ну і заодно скористаєтеся слушною порадою. Ще один плюс – урок для ваших дітей.

Прислухаючись до своїх старих членів сім’ї, ми даємо хороший приклад для  покоління, яке підростає. Відчуття важливості приналежності до групи підтримає ваших стареньких і дасть їм відчуття захищеності.

Сердитися на них

З віком погіршується якість життя. І хоч медицина зробила крок далеко вперед, побічні ефекти від прийнятих нашими батьками ліків ніхто не може попередити. Тут можуть бути і проблеми зі сном, а як наслідок – дратівливість. І проблеми з пам’яттю, і втрата можливості вести активний спосіб життя.

Зрозумійте, у людей похилого віку з’являється багато страхів: безпорадність, покинутість, смерть врешті решт. І без нашої підтримки їм не впоратися. Розмовляйте з батьками, за можливості намагайтеся забезпечити їм комфортні умови. Не сваріть маму, якщо вона забула вчасно прийняти ліки, краще подаруйте їй зошит, куди вона буде записувати свої медичні назначення.

Бонус: збережіть батьківські історії для майбутніх поколінь

У нашу цифрову епоху що може бути легше, ніж посадити батьків перед камерою, і попросити їх розповісти про найцікавіші моменти свого життя. Якщо розповідати на камеру важко, дайте ручку і папір – нехай пишуть мемуари. Головне, зберегти їх історію для прийдешніх поколінь.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker