7 неочікуваних речей, які собаки можуть відчути нюхом

Відчуття запахів називається нюхом. Люди не мають сильно розвиненого нюху, а носики собак більш ніж у 10000 разів “професійніші”, ніж наші. Сьогодні треновані собаки-нюхачі працюють у різних галузях, але навіть звичайний собака може врятувати ваше життя своїм сильним нюхом.

Ми в Тутка обожнюємо собак та науку! Сьогодні ми зібрали 7 незвичайних фактів про те, що ваш собака може з’ясувати за запахом. Ми також додали до статті бонус з дуже несподіваною інформацією про унікальні стосунки між людьми та собаками. Не можемо дочекатися, щоб поділитися цим усім з вами!

1. Зміни рівня глюкози в крові

Дослідження підтверджують, що собаки можуть відчути нюхом падіння рівня глюкози в крові. Вони можуть це визначити за змінами запаху нашого поту. Ця здатність може мати вирішальне значення для власника собак із діабетом. Досліди підтверджують, що собаки також можуть аналізувати наші поведінкові зміни.

Тому якщо ваш “домашній лікар” помічає, що ви пахнете трохи неправильно або що ви перебуваєте в дещо сонному стані, він почне діяти. Собаки можуть почати проявляти ознаки стресу і намагатимуться привернути увагу господаря.

2. Рак

Вчені пояснюють, що рак змушує наші клітини працювати по-іншому, ніж зазвичай, сприяючи росту пухлини. Хворі клітини створюють специфічний тип протеїну, запах якого собака може відчути на нюх. Досліди підтвердили, що ці тварини здатні виявляти рак легень через подих та рак простати або сечового міхура через запах сечі. В цій сфері тривають дослідження, і собаки також допомагають у вивченні такого виду раку як меланоми.

Сьогодні ви можете зустріти собак-нюхачів в клініках, що лікують різні види раку, включаючи рак молочної залози. Це – цінний інструмент діагностики на ранній стадії.

3. Розпізнання

Хоча більшість з нас розпізнають інших людей і собак за їх зовнішнім виглядом, собаки використовують запах як диференціатор. Для собачого носа запах кожної людини настільки ж унікальний, як відбиток пальців. Ба більше, експерти запевняють нас, що песики можуть розпізнати знайому людину чи місця, навіть якщо запах перемішується з духами або «ознаками» після вступу в контакт з іншими людьми. Крім того, добре навчені чотирилапі навіть здатні розрізняти “запахові портрети” однакових близнюків! Ця спроможність широко використовується в поліцейській роботі при пошуку потерпілих людей після різних надзвичайних ситуацій.

4. Епілептичні напади

Вчені підтверджують, що собаки здатні виявляти близький епілептичний напад за 45 хвилин до його початку. Вважається, що ці домашні тварини схильні відчувати особливий запах, який передує цьому медичному випадку. Щойно ваш собака усвідомлює небезпеку, він намагатиметься, наприклад, привернути вашу увагу. І якщо у вас настають судоми, ваш пухнастий друг залишиться поруч, щоб захистити вас.

5. Вашу взаємодію з іншими собаками

Собаки надсилають одне одному “повідомлення” через феромони, які можна знайти в їхній сечі, шкірі, хутрі та фекальній речовині. Отже, якщо ви зайшли в гості до друга, який має домашнього улюбленця, ваш собака все це знає! Будьте готові до того, щоб пес обнюхає вас з ніг до голови – так він намагатиметься з’ясувати, з ким ви спілкувалися. Тварина буде «зчитувати» інформацію про породу, розмір, стан здоров’я та інші особливості пса, з яким ви його «зрадили».

6. Вагітність

Ніс собаки може виявити найменші зміни запаху тіла. Якщо ви завагітніли, ваше тіло переживає серйозні гормональні перетворення, які просто не може пропустити ваш улюбленець. Експерти наголошують, що домашні вихованці можуть виявити дуже ранні етапи вагітності за запахом і незначними змінами в рухах тіла. Так їхня поведінка змінюватиметься, тому що ви фактично стаєте новою людиною для них зараз.

7. Буря або ураган

З давніх часів тварини були ближчими до природи, ніж люди. І сьогодні спостереження доводять, що собаки можуть почути нюхом навіть найменші зміни в повітрі, прогнозувати шторм або іншу катастрофу. Це, в поєднанні з найбільшою чутливістю собаки до геомагнітних полів і вібрацій, робить прогноз цілком достовірним.

Бонус: собаки науково підтвердили можливість бути нашими друзями

Приймаючи собаку в сім’ю, ми можемо сприймати цю домашню тварину своїм супутником для ранкових прогулянок або охоронцем для забезпечення безпеки будинку. Ба більше, вчені довели, що песики стають найкращими друзями для дітей. Наявність пухнастика у сім’ї стимулює дитину бути більш соціально активною, добрішою до інших людей та тварин, і навіть схильною до читання книг. Тому собаки є вчителями для нас, коли ми молоді.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker