8 корисних трав, які можна виростити вдома

Одвічна мрія усіх господинь – завжди мати під рукою усі необхідні інгредієнти для чергового кулінарного шедевра. Адже іноді буває так прикро, коли в засіках не знаходиться якоїсь елементарної дрібниці, на зразок певної приправи або, наприклад, свіжої петрушки.

Тому Тутка пропонує вам розглянути варіанти їстівних рослин, які без проблем можна почати вирощувати самим, щоб завжди мати під рукою свіжу хрустку зелень.

Кінза

Краще всього для кінзи підходить легкий грунт з нейтральною кислотністю. Насіння в квітковому горщику необхідно сіяти рядами, важливо забезпечити її регулярним поливом. Сходи кінзи з’являться вже через декілька тижнів після засівання.

Кріп

Вирощуючи кріп вдома, передусім треба пам’ятати про те, що ця рослина дуже любить світло. Його так само необхідно регулярно поливати і раз в два тижні рекомендується підгодовувати комплексним мінеральним добривом.

Петрушка

Насіння петрушки за добу перед посівом рекомендується помістити в ємність з водою. При посіві насіння треба поглиблювати в грунт не більше ніж на 0,5 см і потім присипати невеликим шаром землі. Після цього приберіть горщики з розсадою в темне місце і поливайте через день. А ось коли розсада зазеленіє, перемістіть горщики на підвіконня, ближче до світла.

Розмарин

Насіння розмарину краще саджати у вологий грунт в невеликі горщики глибиною близько 15 сантиметрів. Насіння проростатиме близько місяця. Важливо стежити за тим, щоб грунт був вологим, і не забувайте періодично провітрювати посіви.

Шавлія

Для засіву тут вистачить і пластикової скляночки, але для дорослої рослини не забудьте підготувати горщик об’ємом не менше півтора літра. Як і у випадку з розмарином, насіння саджати у вологий грунт.

Чебрець

Вам знадобиться невеликий горщик до 15 см заввишки. Зволожте грунт з пульверизатора і закладіть декілька насінин. Згори розподіліть ще 1 см грунту. До перших сходів не давайте пересихати верхній кірочці. Поливати чебрець, на відміну,  від кінзи, необхідно помірно. Кожен новий полив повинен здійснюватися тоді, коли грунт вже підсохнув.

Меліса

Мелісу висаджують в один ряд на відстані 12-15 см, а поливають 3 рази в тиждень. Якщо вам треба, щоб у неї було більше зелені, не варто давати мелісі цвісти. Для цього рекомендується прищипнути бутони, коли вони з’являться, що в результаті збільшить бічне розгалуження.

Орегано

До грунту ця рослина не вимоглива, хіба що украй любить світло, тому краще поставити горщики з орегано в найбільш сонячне місце. Засівати насіння необхідно на глибину 0,5 см Поливати посіви – раз в 3-4 дні, а дорослу рослину вже один раз на 2 дні.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker