8 жестів і поз, через які нас не беруть на роботу навіть при чудесному резюме

Американська хореограф Марта Грем якось сказала: «Тіло ніколи не бреше». І менеджери з підбору персоналу знають про це краще за представників інших професій. Коли вони стикаються з претендентом, чиї слова суперечать мові тіла, то не розглядають його як гідного кандидата.

Тутка розповість, яких жестів і поз необхідно уникати, щоб не проґавити роботу, про яку ви мріяли.

1. Торкатися до шиї

За спостереженнями колишнього агента контррозвідки ФБР Джо Наварро (Joe Navarro), в стані стресу люди часто прагнуть прикрити свою шию. Так ми несвідомо намагаємося захистити найбільш вразливу частину тіла. При цьому чоловіки міцно притискають долоню збоку, а жінки легко торкаються яремної ямки в передній частині шиї або доторкаються до ланцюжка на шиї.

Такий жест означає, що людина вкрай не впевнена в собі або чимось сильно стурбована. Тому менеджер з персоналу може запідозрити, що від нього приховують щось важливе, і не буде довіряти співрозмовнику.

2. Сидіти в позі «нога на ногу»

Більшості з нас комфортно сидіти, схрестивши ноги. Однак незнайома людина може побачити в цьому те, що ми зайняли оборонну позицію. Крім того, в такому положенні буде складно змінити своє положення тіла, не привертаючи уваги.

Експерт з мови тіла Патті Вуд (Patti Wood) радить обидві ноги класти на підлогу. Відчуття опори під час розмови дозволяє легко перемикатися з творчого мислення на раціональне і ефективно впоратися зі складними питаннями.

3. Піднімати одне плече вище за інше

Асиметрична постава – ознака слабкої, нерішучої людини. Небезпека цієї пози полягає в тому, що вона негативно впливає на гормональний фон і наше самопочуття, вважає соціальний психолог Емі Кадді (Amy Cuddy). Коли ми сутулимося, горбимося, рівень кортизолу в нашому організмі починає зростати, а тестостерону – знижуватися.

За результатами її спостережень, HR-фахівці в першу чергу відсіюють претендентів, які зайняли якраз такі «слабкі» пози. При цьому їм навіть не обов’язково бачити людей в повен зріст – вони легко зчитують невпевненість за обличчями.

4. Ховати руки

Руки часто виказують наше занепокоєння, тому несвідомо нам хочеться приховати їх від чужих очей.

Ви справите приємне враження на HR-фахівця, якщо будете тримати руки відкритими. А відкриті долоні переконають його в щирості та правдивості ваших слів, адже брехати в такому положенні практично неможливо.

5. Переводити погляд вправо, коли витримуєте паузу

Людям властиво переводити погляд вліво, коли вони намагаються щось пригадати, перенестися в минуле. І спрямовувати погляд вправо, щоб щось вигадати. Тому якщо людина дивиться вправо вгору або вправо вниз і тягне з відповіддю, то, можливо, вона не хоче говорити правду і придумує нову відповідь.

Інша крайність – просвердлювати інтерв’юера поглядом. Така поведінка, зазвичай, сприймається як агресія. Тому буде краще обмежити прямий контакт очима 60% всього часу, а при розмові плавно переводити погляд з однієї частини обличчя співрозмовника (ніс, лоб, губи) на іншу.

6. Схрещувати руки

Коли розмова стає неприємною, ми, захищаючись, схрещуємо руки на грудях і ризикуємо втратити прихильність співрозмовника.

Найкращий спосіб залишатися відкритим – використовувати жестикуляцію. Жести також допомагають нам швидше підбирати слова і краще формулювати свої думки.

7. Підіймати плечі

«Поза черепахи», при якій плечі підняті вгору, а шиї майже не видно, демонструє страх і ненадійність. Така людина або бреше, або чогось боїться, вважає Джо Наварро.

Пряма постава, навпаки, надає нам вигляд впевненої в собі людини. А невеликий нахил вперед показує співрозмовникові, що ми зацікавлені розмовою.

8. Поправляти волосся занадто часто

Звичка регулярно поправляти зачіску викликає роздратування у співбесідника. Вона показує, що ми не вміємо володіти собою і не справляємося з ситуацією.

Щоб перестати нервувати, зосередьтеся на диханні. Зробіть глибокий вдих і говоріть на видиху.

Є відмінне правило 2 секунд. Робіть коротку паузу, перш ніж відповідати співрозмовнику. Так ви дасте йому зрозуміти, що уважно стежите за розмовою і володієте ситуацією.

Бонус: як обійти конкурентів вже до початку співбесіди – порада психолога Емі Кадді

Зазвичай ми починаємо робити помилки ще до початку співбесіди. Схиляючись над смартфоном, ми погіршуємо своє самопочуття, тому що якраз в такій позі активно виробляється кортизол.

Емі Кадді знайшла прекрасне рішення. Вона пропонує усамітнитися в туалеті і постояти там 2 хвилини в «позі переможця» (на кшталт тієї, що на цьому знімку). Цього часу достатньо, щоб рівень тестостерону виріс і ми могли відчути свою силу і продемонструвати її навколишнім.

А ви можете розповісти, які прийоми допомагають успішно пройти співбесіду?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker