8 жестів і поз, через які нас не беруть на роботу навіть при чудесному резюме

Американська хореограф Марта Грем якось сказала: «Тіло ніколи не бреше». І менеджери з підбору персоналу знають про це краще за представників інших професій. Коли вони стикаються з претендентом, чиї слова суперечать мові тіла, то не розглядають його як гідного кандидата.

Тутка розповість, яких жестів і поз необхідно уникати, щоб не проґавити роботу, про яку ви мріяли.

1. Торкатися до шиї

За спостереженнями колишнього агента контррозвідки ФБР Джо Наварро (Joe Navarro), в стані стресу люди часто прагнуть прикрити свою шию. Так ми несвідомо намагаємося захистити найбільш вразливу частину тіла. При цьому чоловіки міцно притискають долоню збоку, а жінки легко торкаються яремної ямки в передній частині шиї або доторкаються до ланцюжка на шиї.

Такий жест означає, що людина вкрай не впевнена в собі або чимось сильно стурбована. Тому менеджер з персоналу може запідозрити, що від нього приховують щось важливе, і не буде довіряти співрозмовнику.

2. Сидіти в позі «нога на ногу»

Більшості з нас комфортно сидіти, схрестивши ноги. Однак незнайома людина може побачити в цьому те, що ми зайняли оборонну позицію. Крім того, в такому положенні буде складно змінити своє положення тіла, не привертаючи уваги.

Експерт з мови тіла Патті Вуд (Patti Wood) радить обидві ноги класти на підлогу. Відчуття опори під час розмови дозволяє легко перемикатися з творчого мислення на раціональне і ефективно впоратися зі складними питаннями.

3. Піднімати одне плече вище за інше

Асиметрична постава – ознака слабкої, нерішучої людини. Небезпека цієї пози полягає в тому, що вона негативно впливає на гормональний фон і наше самопочуття, вважає соціальний психолог Емі Кадді (Amy Cuddy). Коли ми сутулимося, горбимося, рівень кортизолу в нашому організмі починає зростати, а тестостерону – знижуватися.

За результатами її спостережень, HR-фахівці в першу чергу відсіюють претендентів, які зайняли якраз такі «слабкі» пози. При цьому їм навіть не обов’язково бачити людей в повен зріст – вони легко зчитують невпевненість за обличчями.

4. Ховати руки

Руки часто виказують наше занепокоєння, тому несвідомо нам хочеться приховати їх від чужих очей.

Ви справите приємне враження на HR-фахівця, якщо будете тримати руки відкритими. А відкриті долоні переконають його в щирості та правдивості ваших слів, адже брехати в такому положенні практично неможливо.

5. Переводити погляд вправо, коли витримуєте паузу

Людям властиво переводити погляд вліво, коли вони намагаються щось пригадати, перенестися в минуле. І спрямовувати погляд вправо, щоб щось вигадати. Тому якщо людина дивиться вправо вгору або вправо вниз і тягне з відповіддю, то, можливо, вона не хоче говорити правду і придумує нову відповідь.

Інша крайність – просвердлювати інтерв’юера поглядом. Така поведінка, зазвичай, сприймається як агресія. Тому буде краще обмежити прямий контакт очима 60% всього часу, а при розмові плавно переводити погляд з однієї частини обличчя співрозмовника (ніс, лоб, губи) на іншу.

6. Схрещувати руки

Коли розмова стає неприємною, ми, захищаючись, схрещуємо руки на грудях і ризикуємо втратити прихильність співрозмовника.

Найкращий спосіб залишатися відкритим – використовувати жестикуляцію. Жести також допомагають нам швидше підбирати слова і краще формулювати свої думки.

7. Підіймати плечі

«Поза черепахи», при якій плечі підняті вгору, а шиї майже не видно, демонструє страх і ненадійність. Така людина або бреше, або чогось боїться, вважає Джо Наварро.

Пряма постава, навпаки, надає нам вигляд впевненої в собі людини. А невеликий нахил вперед показує співрозмовникові, що ми зацікавлені розмовою.

8. Поправляти волосся занадто часто

Звичка регулярно поправляти зачіску викликає роздратування у співбесідника. Вона показує, що ми не вміємо володіти собою і не справляємося з ситуацією.

Щоб перестати нервувати, зосередьтеся на диханні. Зробіть глибокий вдих і говоріть на видиху.

Є відмінне правило 2 секунд. Робіть коротку паузу, перш ніж відповідати співрозмовнику. Так ви дасте йому зрозуміти, що уважно стежите за розмовою і володієте ситуацією.

Бонус: як обійти конкурентів вже до початку співбесіди – порада психолога Емі Кадді

Зазвичай ми починаємо робити помилки ще до початку співбесіди. Схиляючись над смартфоном, ми погіршуємо своє самопочуття, тому що якраз в такій позі активно виробляється кортизол.

Емі Кадді знайшла прекрасне рішення. Вона пропонує усамітнитися в туалеті і постояти там 2 хвилини в «позі переможця» (на кшталт тієї, що на цьому знімку). Цього часу достатньо, щоб рівень тестостерону виріс і ми могли відчути свою силу і продемонструвати її навколишнім.

А ви можете розповісти, які прийоми допомагають успішно пройти співбесіду?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close