in , ,

9 дієвих способів швидко заснути, коли це дійсно потрібно

Є один беззаперечний засіб для вирішення майже будь-якої проблеми. Це сон. Окрім жартів: що говорять лікарі або бьюті-гуру, коли ви боретеся із зайвою вагою, намагаєтеся впоратися з осінньою апатією або просто хочете жити вільним і здоровим життям? Вони говорять: висипайтесь. Але виявляється, що це не так просто. Якщо ви лягаєте ввечері в ліжко і не можете закрити очей, не знаєте, на якому боці краще лежати, а в голові знову і знову снують неспокійні думки, то наступні 9 пунктів повинні потрапити у ваш блокнот корисних порад.

Ми в Тутка вирішили зібрати незвичайні та дієві лайфхаки для тих, у кого безсоння вважається чи не найвірнішим другом.

1. Облишити спати і збиратись на роботу

Образно, звичайно. Незважаючи на простоту, це ефективно: якщо сон не йде, то треба уявити, що у вас вже дзвонить будильник, а за вікном видніється світанок. Програйте в голові всі свої дії: як треба встати, накинути на плечі халат, вмитися, поснідати, почистити зуби і виходити з дому на вогку ранкову вулицю.

Через декілька хвилин при хорошій уяві вам стане так лінь все це робити, що сон прийде сам по собі.

2. Закрити праву ніздрю

Ця порада не призначена гіпотонікам, і цьому є цілком логічне пояснення: якщо закрити праву ніздрю, лежачи при цьому на лівому боці, то артеріальний тиск впаде. Як ми знаємо, коли тиск знижується, хочеться спати. Не перестарайтесь, дихайте повільно, спокійно та глибоко.

3. “Метелик”

Поза метелика – асана з йоги, при виконанні якої вам не треба напружуватися і думати про те, наскільки старанно і правильно ви склали ноги. Навпаки, розслабтеся тілом і розумом – і ви відчуєте, як з усього тіла, починаючи з області тазу, йде напруга.

Крім того, “метелик” вирівнює артеріальний тиск, допомагає при менструальних болях і дуже корисний для жінок. Таку вправу можна виконувати навіть лежачи в ліжку.

А ось від завзятих фізичних навантажень перед сном варто відмовитися.

4. Слухати бінауральну музику

Древні люди, вибиваючи ритм на барабанах, знали про те, що він по-особливому впливає на людський мозок: створює бойовий настрій або, навпаки, заспокоює.

Сучасні бінауральні ритми створюються складніше, але як і раніше містять третій ритм, який сприймають не вуха, а безпосередньо наш мозок. Бінауральні треки для сну по-справжньому заспокоюють.

Тому перед сном замість звичного плей-листа спробуйте щось новеньке – і ви помітите, як розслаблення не змусить себе довго чекати.

5. Вечеряти триптофаном і магнієм

Звучить загрозливо, але насправді це простіше. Триптофан – це амінокислота, яка перетворюється на серотонін, – гормон, що відповідає не лише за гарний настрій, але за самопочуття в цілому і розслаблення.

Продукти з триптофаном:

 • червона і чорна ікра;
 • сир;
 • горіхи і боби;
 • біле м’ясо;
 • риба;
 • молоко і молочні продукти.

Магній, у свою чергу, окрім безлічі інших корисних властивостей, сприяє розслабленню нервової системи, коригує тиск, запобігає мігрені та допомагає швидше заснути.

Продукти з магнієм:

 • шпинат;
 • зелень, особливо петрушка;
 • буряк;
 • мигдаль, фундук, арахіс;
 • морепродукти.

Варто відзначити: незважаючи на вагому користь вечері, не варто наїдатися на ніч, оскільки це спрацює абсолютно в іншому напрямі, а ситна їжа перед сном може привести до безсоння. Так само як і категорична відмова від їжі ввечері.

6. Дихати діафрагмою

Техніка діафрагмального дихання досить проста, але вимагає декількох тренувань. Розслабтеся і зробіть глибокий і повільний вдих, але не грудною кліткою, як завжди. Ви неначе пропускаєте повітря нижче: покладіть руку зверху і відчуйте як надувається ваш живіт, а повітря займає його простір.

Такий прийом не даремно використовується для медитацій: він допомагає розслабитися і зняти напругу.

А ось чому концентруватися на підрахунку овець не варто, розповіли вчені з Оксфордського університету. За результатами дослідження, люди, які вели рахунок живності, що перестрибує через огорожу, засинали довше за усіх. Виявляється, горезвісні парнокопитні більше дратують, ніж заспокоюють.

7. Прожити день навпаки

Якщо думки все-таки заважають вам спати і ви не можете сконцентруватися ні на диханні, ні на чомусь іще, то не потрібно від них відмахуватися. Просто прокрутіть в голові ваш день, тільки у зворотному порядку. Ця вправа допоможе вам не лише заспокоїтися, але і проаналізувати найбільш важливі події минулої доби.

8. Все на своїх місцях

Психологи давно підтвердили, що удома має бути строго відведене місце для комфортного сну, де ви не займаєтеся сторонніми справами. Крім того, в цій кімнаті або в цьому куточку має бути порядок, щоб ви не думали про брудні фіранки або пилюку під приліжковою тумбочкою, а швидше заснули.

9. Обіймати і бути поруч

Теплий тілесний контакт з тим, кого ви любите, також сприяє настанню сну. Особливо, якщо обійми затягнуться і переростуть у щось більше: у вашому організмі станеться викид ендорфінів, що врешті-решт призведе до розслаблення. А крім того, знизиться рівень кортизолу, який наш організм накопичував впродовж дня через стрес.

Чи є у вас свій особистий спосіб розслабитися і заснути швидше?

За матеріалами

Сподобалось?

Ця карта змінить ваше сприйняття світу. Ви тільки уявіть…

Дизайнери з допомогою комп’ютерної графіки показали, який вигляд мали 7 архітектурних шедеврів старовини