9 способів позбутися м’язових вузлів у всьому тілі

М’язові вузли, також відомі як міофасціальні тригерні точки – це напружені чутливі ділянки м’язів, які напружуються і скорочуються тоді, коли м’язи знаходяться в спокої. Незалежно від того, чи ви ведете сидячий спосіб життя чи багато працюєте в тренажерному залі, ви однаково чутливі до отримання цих ускладнень. Вони трапляються, коли м’язові волокна не в змозі відпочити і не можуть розслабитися. Розм’якшення м’язових вузлів може вимагати багато зусиль, і вам, можливо, доведеться використовувати різні методи.

Тутка пропонує вам перевірені методи розслаблення м’язових вузлів разом з кількома лайфхаками, щоб уникнути їх виникнення.

1. Випробуйте техніку Грестона.

Техніка Грестона – більш інтенсивна версія масажу. Вона використовує 6 різних типів інструментів з нержавіючої сталі для приведення м’язів у рух. Ця техніка повинна виконуватись лише кваліфікованими спеціалістами.

2. Використовуйте тенісні м’ячі.

Ляжте на землю та розмістіть тенісні м’ячі під місцем болю. Натискайте обережно і спробуйте пройтися м‘ячами по вузлах. Ущільнення м‘язів пом‘якшуються під натиском і тертям, і тенісні м’ячі чудово підходять для цього. Спочатку ви можете відчувати біль і дискомфорт, але з часом він повинен зменшитись.

3. Використовуйте волбол (від англ. Wallball – різновид медичного м‘яча для роботи з пацієнтами – прим.перекл.)

Якщо лежати на землі  й використовувати тенісний м’яч для вас не підходить, ви можете виконати схожу процедуру за допомогою виробу під назвою WALBALL. Він може бути прикріплений до стіни за допомогою круглої рухомої поверхні, і потім може використовуватися подібно до застосування тенісного м’яча.

4. Масаж

Знайдіть ущільнення і міцно натисніть на цю ділянку. Потім пальцями здійснюйте на вузол кругові натиски. Масаж сприяє кровообігу, покращує функцію м’язів і допомагає розслабити їх, тим самим усуваючи затиснення мускулів. Ви також можете звернутися за допомогою до друга, якщо вузли знаходяться у важкодоступних місцях. Чи відвідати професійного масажиста.

5. Спробуйте скористатися парасолькою.

Якщо у вас немає друга, а вузол знаходиться на спині, ви можете спробувати скористатися парасолькою з вигнутою ручкою, щоб полегшити біль. Покладіть кінець ручки парасольки над вузлом та обережно натискайте.

6. Зробіть поролоновий валик.

Інший інструмент, який можна використовувати для лікування м’язових вузлів – поролоновий ролик. Помістіть його на землю по горизонталі та лягайте на нього таким чином, щоб викривлення спини падало на верхівку валика. Тепер повільно рухайся над ним. Не забудьте: більше 3 хвилин за один раз його використовувати не можна.

7. Розгляньте варіант лікування акупунктурою.

Акупунктура може бути ефективною для звільнення вас від м’язових вузлів. Вона діє тоді, коли голка входить прямо в центр м’язового вузла і розслаблює його. Деякі результати можна помітити відразу ж після першого сеансу акупунктури. Але щоб повністю вирішити проблему, може знадобитися більше сеансів.

8. Спробуйте банки.

Ще одна традиційна методика, яка відома під назвою медичних банок, також може бути використана для полегшення болю від м’язових вузлів. Банки допомагають розробити тканини, і відновити кровопостачання на постраждалій ділянці.

9. Нанесіть на поверхню гарячий або холодний компрес.

Використання гарячого або холодного компресів може полегшити біль, пов’язаний з м’язовими вузлами. Приймання теплого душу також може мати цілющий ефект. Для додаткових переваг змішайте солі Epsom у воду.

Бонус: як уникнути м’язових вузлів

1. Дотримуйтесь правильної постави тіла.

Згинання під час сидіння на стільці може збільшити ризик розвитку м’язового вузла. Сидіть прямо. Крім того, переконайтесь, що ваше крісло має надійну спинку.

Якщо спина починає боліти, зробіть коротку перерву.

2. Додайте вітаміни до свого харчування

Недостатня кількість вітамінів може зробити вас вразливими до виникнення вузлів, тому їжте фрукти та овочі. Спробуйте споживати продукти харчування, багаті магнієм, кальцієм і цинком.

3. Вправляйтеся регулярно.

Регулярні тренування розтягують м’язи та підтримують гнучкість. Це тим самим зменшує шанси виникнення м’язових вузлів. Аеробні вправи часто ефективніші при усуненні м’язового болю.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close