9 хитрощів, не пов’язаних з економією, які дозволять жити добре, але витрачати менше

Якщо ви вважаєте, що, витрачаючи гроші з розумом, ви заберете зі свого життя значну частку радості та задоволень, поспішаємо переконати: це зовсім не так. В цьому випадку ви не побачите порад типу «їжте менше, одягайтеся скромніше», проте лише прості фінансові пастки і психологічні хитрощі, завдяки яким ви перестанете здійснювати імпульсивні покупки, а також почнете потихеньку повертати частину витрачених грошей і накопичувати свій капітал.

Ми в Тутка озброїлися цими порадами і вже бачимо позитивну динаміку. А ви готові поекспериментувати?

Не позичайте в інших – позичте в себе

Простіше кажучи, мова йде про фінансову подушку безпеки. Замість того, щоб спочатку витрачати понад норму, а потім урізати витрати і виплачувати борги та кредити, потрібно проявити силу волі та діяти абсолютно протилежним чином. Спочатку врізаємо свої витрати, накопичуємо певну суму грошей і в разі непередбачуваних обставин беремо з накопиченого, а потім легко знову заповнюємо дірку.

Звичайно, у можливості взяти кредит є і свої переваги. Але при наявності фінансової подушки вам не доведеться ні платити відсотки, ні страждати від докорів сумління.

Спробуйте розплачуватися лише готівкою

Проведіть експеримент і розплачуйтеся готівкою тиждень або навіть місяць, категорично заборонивши собі користуватися карткою. Гарантуємо, що це змінить ваше життя: ви раптом помітите, що починаєте розуміти ціну грошей і несподівано станете більш перебірливими і стриманими у своїх витратах.

Вся суть в банальному психологічному ефекті. Ми не можемо доторкнутися до віртуальних грошей, тому і ставимося до них з недостатньою часткою відповідальності. Більш того, розплатитися карткою набагато швидше, ніж готівкою, тому ми просто не помічаємо, як випаровуються гроші. А тримаючи в гаманці цілком реальну суму, яка тане на очах, вже не хочеться так бездумно купувати зайву упаковку шоколадок, колготок або парфуми по акції, адже такі самі майже цілі стоять вдома.

Навчіться методу «зводити до нуля»

Метод «зведення до нуля» якраз стане чудовим стартом. Ви можете вибрати варіант на свій смак і збирати будь-які суми. Наприклад, приходячи додому, ви заглядаєте в гаманець або перевіряєте баланс картки і забираєте/переносите в скарбничку все, що менше певної суми. Припустимо, залишилося 1 145 гривень – в скарбничку може потрапити як 45 гривень, так і 100, і навіть 145.

«Зводити до нуля» можна і в останній день перед зарплатою, переводячи решту грошей в скарбничку, а можна переводити копійки після кожної зробленої покупки. Як вже було сказано, все на ваш розсуд. Будьте впевнені, що ви навіть не помітите, як за місяць у вас накопичиться пристойна сума.

Не ходіть у магазин голодними, злими і без списку

Продовжуємо тему про психологічні ефекти. Важливо запам’ятати, що, йдучи до продуктової крамниці голодними, ви можете кидатися на все без винятку. Так само, вирушаючи на шопінг в похмурому настрої, ви ризикуєте купити більше одягу, ніж планували, причому не завжди хорошого і відповідного
через те, що були під впливом емоцій і не мислили в цей момент раціонально.

Однак бувають ситуації, коли ми змушені вирушати до крамниці  сумними і голодними. І якщо цього ніяк не уникнути, найкращим помічником для вас стане список. Потрібно максимально докладно записати все необхідне, щоб не дати собі шанс на відступ від пунктів. І ви не опинитеся в ситуації, коли купили купу зайвого і при цьому дуже перевищили ліміт.

Придивіться уважніше до закупівель їжі

Мова ні в якому разі не про те, щоб їсти менше, якщо у вас все і так в нормі. Але буває, люди навіть не помічають, що купують занадто багато, і рано чи пізно викидають їжу. Припустимо, купують відразу кілька упаковок сметани, хоча прекрасно знають, що зазвичай 2 з 3 встигають зіпсуватися, бо їх немає кому з`їсти. Або згрібають з полиць безліч соусів, і вони стоять роками, поки не приходить час викинути їх через закінчення терміну придатності.

Тому спробуйте все ж простежити за собою і зрозуміти, що ви звикли купувати і викидати. А якщо у зв’язку з цим у вас виникне складність при складанні списку продуктів, як експеримент можна скласти також і меню на тиждень, щоб все було підраховано і були виключені витрати. Хтозна, може, такий підхід вам навіть сподобається більше, ніж раніше.

Дайте собі час на обдумування покупок

Повірте, це правило – справжній порятунок. Часто буває так, що ми бачимо якусь річ, яку не планували купувати, або просто помічаємо цікаву новинку в улюбленому інтернет-магазині та підпадаємо під вплив імпульсу. Хочеться купити це негайно, поки не подорожчало, не закінчилися запаси, поки не розкупили (потрібне підкреслити). І в результаті ми позапланово витрачаємо гроші на річ, яка може і не підійти, не знадобитися і т. д.

Вирішіть прямо сьогодні, в цю хвилину: перш ніж купити щось, що не планували або щось, що коштує дорожче певної суми, ви скажете собі: «Мені треба переночувати з цією думкою». Це може бути одна ніч, тиждень, місяць і т. д. Оптимальним терміном для прийняття рішення вважаються 3 дні. Просто трохи розширте кордони між вашим бажанням і рішенням – це чудово дозволить зважити всі за і проти, а в більшості випадків дасть зрозуміти, що подібні пориви є лише тимчасовим затьмаренням розуму.

Припиніть бездумне витрачання грошей

Якщо ви відноситеся до категорії людей, яким часто ліньки відключати якісь послуги, якими ви не користуєтеся, вникати в особливості різних тарифів і вибирати їх відповідно до своїх потреб, щоб не переплачувати, і при цьому ви відчуваєте гострий дефіцит фінансів, то варто почати приділяти цим питанням більше уваги. Вам напевно здається, що переплати у всіх цих випадках зовсім невеликі, але повірте, підрахувавши їх, ви сильно здивуєтеся і розчаруєтеся, що стільки часу втрачали свої чесно зароблені кошти.

Також радимо звернути увагу на своєчасну оплату деяких послуг на зразок штрафів і комунальних платежів. Адже в першому випадку, сплативши якомога раніше, ви економите 50%, а в другому випадку, оплачуючи вчасно, не платите пеню. А може, вам незабаром доведеться робити закордонний паспорт? І ви навіть не в курсі, що, оплачуючи держмито онлайн, ви можете значно заощадити. Загалом висновок такий: не лінуйтесь шукати більш вигідні варіанти.

Заведіть дебетову картку з кешбеком

Це може бути як картка з невеликим кешбеком просто за використання певної суми на місяць, так і картка з підвищеним кешбеком за покупки певного характеру. Зараз їх існує велика різноманітність. Можливо, ви витрачаєте багато грошей на бензин або часто обідаєте в конкретній мережі ресторанів, а може, ви купуєте продукти тільки в одній улюбленій мережі магазинів? І в кожному з цих випадків ви, напевно, зможете знайти картку, яка повертає кешбек від 5 до 30% і навіть більше.

Більш того, враховуючи, що для отримання цих грошей вам не потрібно докладати сили, ви і тут можете використовувати метод «зведення до нуля» і під час повернення кешбеку відразу ж відправляти його до скарбнички.

Пустіть гроші в роботу, вони не повинні лежати без діла

Частково це продовження теми з кешбеком. Тільки в цьому випадку ви навіть можете не морочитися, а просто замінити свою звичайну картку на ту, що нараховує відсотки на залишок. Таким чином, ви зможете жити як зазвичай, але при цьому періодично отримувати невеликі виплати.

Або ж ви можете грати по-великому – розібратися в розумному інвестуванні. Або ще простіше. Припустимо, ви збираєте гроші на велику покупку або на початковий внесок. Так, чому б вам не зберігати їх у банку, щоб нараховувалися додаткові відсотки, замість того, щоб просто тримати на звичайній картці або під подушкою? Може здатися, що якісь умовні 2 500 з 45 000 гривень – це несерйозно. Але, з іншого боку, якщо для цього вам не потрібно нічого робити, чому б і ні?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker