Акушер-гінеколог Мішель Оден: чим більше аналізів здає вагітна, тим більше приводів для тривог

Мішель Оден, акушер-гінеколог: Що стосується аналізу на можливі інфекції, такі як перенесені у минулому токсоплазмоз, цитомегаловірус та багато інших. Тут є цікаве спостереження: в деяких країнах ці аналізи обов’язкові й робляться усім жінкам, в інших країнах цих аналізів не роблять.

І ось красномовний приклад: оскільки я зараз в основному живу в Лондоні, Англії, я бачу що там не проводять тести на токсоплазмоз і тому подібні інфекції. Через що такі відмінності?

У разі токсоплазмозу, ми спостерігаємо ось що: оскільки ми можемо порівняти дві сусідні країни. У Франції аналізи на токсоплазмоз – рутинна процедура, а в Англії цього не роблять. Але кінець кінцем, кількість дітей з аномаліями, викликаними токсоплазмозом, в цих країнах однакова. По обидві сторони Ла-Маншу.

Єдина різниця в тому, що у Франції багато жінок всю вагітність приймають антибіотики, а по іншу сторону протоки число вагітних, що використовують антибіотики менше.

Ну і в результаті, що ж краще? Хіба не краще було б уникати антибіотиків? Адже, врешті-решт, навіть якщо виявлені антитіла, навіть якщо у нас є докази, що жінка заразилася токсоплазмозом вже під час вагітності, і то – оперуючи статистикою, не можна сказати, що це лікування антибіотиками приносить багато користі.

При цьому, чим більше аналізів здає вагітна, тим більше у неї приводів для тривог. Сьогодні ми спостерігаємо тенденцію призначати усім без винятку вагітним немислиму кількість аналізів. Тому сьогодні нормальну вагітну просто не зустрінеш: у неї майже завжди буде щось не так.

Через це жінка в положенні не може жити спокійно. А їй що треба, щоб бути щасливою і задоволеною? – Спокій! А так… у неї завжди щось не так: та занадто стара, та занадто молода, та занадто товста, та занадто худорлява, у тієї підвищений, а у цієї знижений гемоглобін, у вас підвищений тиск, а у вас понижений… Якщо ви живете в країні, де роблять тест на толерантність до глюкози (не знаю, чи роблять його в Україні), в результаті ставиться діагноз “гестаційний діабет”. А то направлять на УЗД. Поставлять то маловоддя, то багатоводдя. То занадто великий плід, то занадто маленький. Або у вас негативний резус-фактор – теж проблема?!

За результатами УЗД виявляється: занадто низько розташована плацента – і ось вже є привід для тривог (а раптом буде передлежання плаценти?), хоча до терміну пологів ще далеко.

Найчастіше це не представляє жодної проблеми. І врешті-решт, коли все зовні в порядку, виявиться що дитина лежить спинкою вправо, а вам  хотілося б, щоб вліво. Отже, якщо звести усі ці аналізи воєдино, то жодну вагітну не можна вважати нормальною. А це означає, що більшість жінок мають привід для занепокоєння.

І часто джерело цього занепокоєння – це саме ведення вагітності, тому що більшість аналізів проводяться рутинно, а не вибірково. І на сьогодні це серйозна проблема. Ще одна проблема – кількість дітей, яких піддають антибактеріальному лікуванню. Я вважаю, що в майбутньому нам необхідно навчитися бути більш вибірковими, постаратися скоротити кількість аналізів.

Надзавданням для працівників охорони здоров’я: лікарів, акушерок, всіх тих, хто зустрічає вагітних, повинна стати турбота про їх емоційний стан.

Емоційний стан вагітної – дуже важлива річ, це чинник, що впливає на ріст і розвиток дитини в утробі матері. Це дуже важливо – особливо сьогодні, коли ми з різноманітних галузей науки дізнаємося, що наше здоров’я в значній мірі закладається в утробі. Значить, нам потрібно бути обережними і не захоплюватися незліченними аналізами. Можливо, країни, де прийнятий довгий-довгий список аналізів, можуть чомусь навчитися у тих країн, де аналізів менше, а статистика пологів не гірша?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker