Ця досвідчена господиня знає, як за лічені хвилини відмити ручки плити від жиру і бруду, та й усю кухонну піч!

Як будь-яка жінка, я хочу, щоб в мене на кухні все блищало і сяяло чистотою. Але в реаліях сучасного способу життя, коли треба і сім’ю зранку сніданком нагодувати, і дітей в школу відвести, і на роботу встигнути, і чоловікові ввечері час приділити, не завжди вистачає часу на наведення ідеальної чистоти.

Тому, напевне, у кожної господині є проблемні місця у будинку, а також справи, які їй зовсім не приносять задоволення. Для мене це чищення плити.

Звичайно, сучасний ринок побутової хімії вражає різноманітністю засобів для прибирання будинку. Та все ж немає жодної господині, яка не зіткнулася б із забрудненнями, які важко відчистити. Взяти хоча б жирний наліт і нагар, з якими ми постійно боремося на кухні. На усунення таких сильних забруднень, особливо, якщо вони відклалися у важкодоступних місцях, йдуть години.

І сьогодні редакція Тутка підготувала декілька корисних трюків з прибирання плити, які згодяться будь-якій господиньці.

Як помити плиту

Кожній господині знайома проблема постійно брудних ручок на газовій або електричній плиті. Жирний наліт осідає на них після кожного готування, тому доводиться увесь час їх чистити.

А ось мій чоловік знайшов спосіб, завдяки якому він зміг відмити ручки плити всього за 2 хвилини. Дуже корисна хитрість!

Вам знадобляться:

  • вушні ватні палички
  • стара зубна щітка
  • нашатирно-анісові краплі

ХІД РОБОТИ

1. Змочіть ватну паличку в нашатирно-анісовому розчині (можна взяти анісову настоянку).

2. Потім проведіть паличкою по ручках та інших забруднених частинах плити. Почекайте декілька хвилин, і ви побачите, як жир почне “танути”, а бруд – зникати на очах!

3. Якщо жир сильно в’ївся, скористайся зубною щіткою і звичайною губкою!

Ясна річ, що духову шафу не варто відмивати їдкою хімією, тому варто знати про ці лагідні засоби.

ЗАСОБИ ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ ДУХОВКИ

1. Чудово допомагають прибрати бруд із стінок і скла на дверцях духовки звичайна харчова сода, лимонна кислота або розпушувач тіста.

Змочіть внутрішню поверхню духовки водою, потім нанесіть на стінки і скло розмочену соду або лимонну кислоту. Залиште засіб на 15 хвилин, а потім ретельно зітріть суміш соди і забруднень паперовим рушником. Начисто промийте духовку чистою водою, видаляючи залишки бруду.

2. Невеликі забруднення допоможе прибрати вода з оцтом у співвідношенні 1:1. Оцтовою водою змочіть стінки, ввімкніть на 50 градусів духовку і через 15 хвилин змийте забруднення чистою водою.

3. Духовку спочатку треба ретельно протерти зсередини паперовим рушником, потім намочити стінки зсередини мильним розчином і дати жиру відмокнути. Потім налийте на деко суміш води і мийного засобу, постав деко в духовку, ввімкніть її на 120 градусів. Закрийте дверцята і не відкривайте духовку півгодини.

Водяна пара розчинить жир, залишки їжі та інші забруднення. Потім просто ретельно протріть духовку зсередини м’якою ганчіркою і ще раз промийте чистою водою.

4. А можна приготувати пасту для очищення внутрішніх поверхонь духовки. Змішайте в рівних частках сіль, соду і воду. Пасту, яка вийшла, нанесіть на забруднену поверхню і залиште на ніч. До ранку просто змийте порошок, що чистить, водою.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker