Деякі країни будують переходи для мешканців дикої природи над автомагістралями. Ці споруди настільки ефективні, що варто їх поставити скрізь

Скажемо простими словами: ймовірність зустріти оленя чи лося на швидкісній трасі, коли ви їдете за кермом, досить висока. Бідолашна тварина, яка перетинає дорогу, буде ще більш наляканою, ніж ви. Гучні звуки та рух транспортних засобів на великій швидкості змушують їх відчувати себе в пастці та призводять до неадекватних реакцій. Проте тварини могли б бути врятовані від такої небезпеки, якщо б ми більше уваги приділили інфраструктурі.

Ми в Тутка хочемо жити в гармонії з природою і захищати її, тому сьогоднішня тема буде про одне з найкращих творінь людства – переходи для мешканців дикої природи. Ці переходи щорічно рятують життя тисяч тварин.

Багато тварин природно мігрують з одного місця на інше у пошуках їжі, краще місце для існування або для кращих умов розмноження. У цьому випадку вони подорожують від однієї частини лісу до іншої, часто доводиться перетинати магістралі, щоб туди дістатися. Деякі тварини бояться таких автотрас і їх звуків. Дороги залишають їх у пастці закритих «островів» середовища існування. Якщо тварина наважиться перетнути дорогу, результат може бути драматичним.

Як вирішити цю проблему?

Щоб допомогти тваринам безпечніше рухатися і уникати зіткнень з автомобілями на дорозі, природоохоронці в багатьох країнах знайшли краще вирішення: переходи диких тварин (шляхопроводи і екодукти). Ці спеціально розроблені переходи дозволяють тваринам безпечно мігрувати по дорогах.

Європа має найбільшу кількість шляхопроводів для жителів дикої природи

Перший перехід для диких тварин був побудований у Франції в 1950 році й мав на меті допомогти мисливцям вполювати оленя. Ідея поширилася по всьому світу, і тепер Європа є лідером у цій ініціативі. Такі країни, як Нідерланди, Швейцарія, Німеччина та Франція створили багато шляхопроводів та підземних переходів для захисту тварин, таких як земноводні, борсуки, копитні, безхребетні та інші дрібні ссавці.

  • Наприклад, в Нідерландах є більше 600 доріжок та екодуктів. Тут ви знайдете найдовший перехід дикої природи, який сягає за 800 метрів!

США та Канада опікуються як маленькими, так і великими тваринами

Інші країни не відстають, коли йдеться про перетин тваринами доріг. У штаті Орегон і Вашингтон американці побудували водопровідні труби, щоб допомогти рибам, як от лососевим, безпечно подорожувати у воді.

У Національному парку Банфа, найстарішому національному парку Канади, наразі існує 44 структури для перетину шляхів мешканцями дикої природи, включаючи 6 шляхопроводів та 38 підземних переходів! Всі вони об’єднують більше 152 тисяч переходів для 11 видів великих тварин, таких як олені, лосі, койоти, вовки, чорні ведмеді, пуми та ведмеді грізлі.

Норвегія прагне врятувати бджіл!

У Осло, Норвегія, місцеві жителі стурбовані популяцією бджіл і роблять все можливе, щоб врятувати її, тому вони створили «бджолину магістраль». Дорослі та діти садять соняшники, чорнобривці та інші нектарні квіти разом з вуликами, які розташовані стратегічно навколо міста. Вони допомагають забезпечити бджіл їжею та прихистком, оскільки ці маленькі комахи мають вирішальне значення для функціонування нашої планети.

Червоні краби в Австралії також потребують допомоги

На острові Різдва в Австралії в період із жовтня по грудень починається те, що ми називаємо “вологий сезон”, і близько п’ятдесяти мільйонів червоних крабів залишають свої притулки і починають рухатися до моря, щоб відкласти яйця. У цей час деякі дороги перекриті, тому що краби перетинають шосе. Люди намагаються допомогти крабам безпечно мігрувати і забезпечувати свої природні життєві цикли. Вони зробили пластиковий міст заввишки 5 метрів, щоб спрямувати крабів до безпечного місця.

Навіть крихітні саламандри не залишаться непоміченими!

У Массачусетсі під час дощових ночей навесні, коли температура піднімається вище 5 °C, а сніг починає танути, сотні крихітних плямистих саламандр вилазять з-під ґрунту і починають переміщуватися на східний бік вулиці Генрі. Щоб допомогти маленьким істотам не стати жертвами автомобілів, природоохоронці створили крихітні підземні переходи для саламандр.

Доведена ефективність

Незалежно від того, чи є вони великими або маленькими, такі шляхопроводи мали великий успіх. Вони стали частиною будівництва автомагістралей і підтверджують, що люди та тварини можуть співіснувати разом. Статистика свідчить, що шляхопроводи для дикої природи справді допомагають. Наприклад, відділення транспорту Колорадо повідомляє, що коли два шляхопроводи і п’ять підземних переходів були побудовані між небезпечними дорогами, Silverthorne і Kremmling, кількість зіткнень зменшилися на 87%!

Добре спланований процес

Будівництво переходів для наших братів з дикої природи – важкий процес, який вимагає співпраці людей і уряду. Тим не менш, все одно приємно знати, що незважаючи на невтішні новини, багато людей не залишаються байдужими. Натомість вони намагаються принести гармонію в цей світ і допомогти тим, хто від них залежить.

Бонус: Крихітні пінгвіни використовують свій тунель, щоб перетнути дорогу

Blue Penguin Underpass, Oamaru

The blue penguins are happily taking to their new underpass – the first of its kind in New Zealand! This underpass helps provide safe passage for the penguins from the harbour to their nests across the busy road. To monitor the use of the passage, we set up a few cameras. With a little light at the end of the tunnel to guide the way, the little blues just waddle on through! #penguins #LittleBluesInOamaru #OBPC #wildlife #WaitakiNZ

Gepostet von Oamaru Blue Penguin Colony am Donnerstag, 3. November 2016

У Окленді, Новій Зеландії, люди допомагають блакитним пінгвінам дістатися до моря. Пінгвіни ловлять рибу в морі, але гніздяться на суші. Раніше їм доводилося переходити велику автомагістраль, щоб увечері дістатися до своїх малят. Тепер проблема вирішена – волонтери побудували тунель під дорогою, що допомагає маленьким птахам безпечно дістатися до місця призначення.

Що ви думаєте про переходи для дикої природи? Чи є вони у вашій країні? Якщо ні, то чи хотіли б ви, щоб уряд побудував їх?

За матеріалами

Facebook Коментарі

Пов'язані статті

Back to top button
Close
Close