Мама двох дітей написала чесний лист чоловікові та отримала підтримку тисяч жінок

За статистикою, 90% матерів постійно відчувають почуття провини. Здебільшого через те, що вважають, ніби виконують свої обов’язки недостатньо добре. І найгірше те, що вони бояться говорити про це вголос. А мама двох дітей, блогер Селеста Івонн (Celeste Yvonne) – ні. Вона написала відвертого листа своєму чоловікові з проханням про допомогу, в якому детально і привселюдно заявила про те, що багато людей не наважується сказати навіть своїм близьким.

Тутка публікує текст цього листа і пропонує читачам дізнатися, чому він не залишає байдужими сучасних жінок і сучасні сім’ї. Наскільки такі речі актуальні для вас?

“Дорогий чоловіче!

Я. Потребую. Більше допомоги.

Минула ніч була важкою для тебе. Я попросила доглянути за дитиною, щоб змогти раніше лягти спати. Дитина плакала. Точніше, ревіла. Я чула все зверху і, стискаючись від цього звуку, запитувала себе, чи мушу я спуститися і допомогти тобі чи просто зачинити двері й поспати. Я вибрала останнє.

20 хвилин потому ти зайшов до нашої кімнати з дитиною, яка досі розпачливо плакала. Поклав її в колиску і обережно посунув на кілька дюймів ближче до моєї сторони ліжка, ясно даючи зрозуміти, що вже закінчив доглядати за нею.

В той момент я хотіла накричати на тебе і навіть почати епічну сварку. Я сиділа з дітьми весь день. І була готова прокидатися посеред ночі, щоб погодувати малюка, стільки раз, скільки буде потрібно. Найлегше, що ти міг би зробити, – це просто посидіти з ним кілька годин ввечері, щоб я могла спробувати заснути. Лиш кілька годин дорогоцінного сну. Чи я занадто багато прошу?

Ми обидвоє спостерігали, як наші батьки виконували типові ролі матері та батька. Весь вантаж турботи про дітей був на плечах наших мам, в той час як татусі були відносно вільними. Вони були чудовими батьками, але від них не вимагалося витрачати багато часу на зміну пелюшок, годування і догляд за дітьми. Наші матері були супержінками, які підтримували сімейне вогнище. Готування, прибирання і виховання дітей. Будь-яка допомога від батьків віталася, але на неї не очікували.

Я бачу, як ми кожного дня більше і більше занурюємося в сімейну рутину. Мій обов’язок – годувати сім’ю, підтримувати будинок в чистоті й піклуватися про дітей, навіть коли я знову вийду на роботу. Здебільшого я звинувачую в цьому себе. Адже я сама створила ілюзію того, що можу з усім цим впоратися. І, чесно кажучи, хочу.

Ще я бачу, що і мої подруги, й інші мами справляються з усім, причому на відмінно. Я знаю, що і ти помічаєш. І якщо вони здатні, якщо і наші мами робили все це так добре заради нас, чому я не можу? Я не знаю.

Можливо, наші друзі грають на публіку і при цьому потай воюють. Можливо, наші мами роками страждали мовчки, а тепер, 30 років потому, просто не пам’ятають, наскільки було важко. Або, можливо, – і це те, за що я картаю себе щодня, – я просто не підходжу для такої ролі. І як би я не здригалася від однієї лише думки про це, я хочу сказати: я потребую більше твоєї допомоги.

В якомусь сенсі я відчуваю себе невдахою вже через те, що прошу. Адже ти допомагаєш. Ти чудовий батько і прекрасно даєш раду з дітьми. І, більш того, мені має бути легше від цього, чи не так? Але я людина, у мене є лиш 5 годин сну, і я страшенно втомилася. Ти потрібен мені.

Вранці мені треба, щоб ти доглянув за старшою дитиною, щоб я могла подбати про молодшу, приготувати всім обіди і випити чашку кави. І ні, доглянути не означає залишити її перед телевізором. Це означає переконатися, що вона сходила на горщик, нагодувати її сніданком, дізнатися, чи не хоче вона води, та зібрати сумку для школи.

Вночі мені потрібен час, щоб розслабитися в ліжку, знаючи, що наша дитина спить у своїй кімнаті, а за карапузом наглядаєш ти. Я знаю, що важко слухати плач малюка. Просто повір мені, я знаю. Але якщо я можу доглядати за дитиною і заспокоювати її весь день, то ти впораєшся з цим протягом 1-2 годин вночі. Будь ласка. Ти потрібен мені.

На вихідних мені треба більше перерв, часу, коли я можу вийти з дому сама і відчути себе людиною. Навіть просто пройтися по вулиці або зайти до магазину. Й іноді, коли здається, що все під контролем, мені все одно потрібна твоя підтримка. Щоб ти запропонував мені піти прилягти, поки діти сплять. Або почав мити посуд без моїх прохань. Ти потрібен мені.

Нарешті, я хочу чути, що ти вдячний за все, що я роблю. Я хочу знати, що ти помітив, що все випрано, що на столі смачна вечеря. Я хочу знати, що ти цінуєш те, що я постійно годую грудьми і зціджую молоко, коли на роботі, в той час як мені було б легше обійтися готовими сумішами. Я сподіваюся, що ти помічаєш, що я ніколи не прошу тебе залишитися вдома і пожертвувати твоїм корпоративними і спортивними заходами. Як годиться мамі, я завжди буду вдома в повній готовності піклуватися про дітей, поки тебе немає поруч, що, власне, я і роблю.

Я знаю, що все відбувається не так, як це було у наших батьків. Я б дуже хотіла впоратися з усім, причому таким чином, щоб збоку це виглядало легко. І мені не потрібна похвала за те, що я роблю ті речі, яких і так від мене чекають як від мами. Але я піднімаю білий прапор і визнаю, що я – лише людина. Я кажу тобі про те, як сильно ти мені потрібен і, якщо я буду продовжувати в тому ж дусі, я просто зламаюсь. А це зашкодить тобі, дітям і нашій родині.

Тому що давай дивитися правді в очі: я тобі теж потрібна”.

Тисячі користувачів соцмереж поділилися цим листом на своїх сторінках. Він викликав безліч коментарів. Деякі жінки дякували своїм чоловікам за те, що їм не доводиться просити про допомогу і вони завжди отримують підтримку. Однак багато дякували саме автору за те, що вона озвучила ті думки, в яких мами боялися зізнатися.

А як ви ставитеся до її слів? Чи є у вашому житті або в житті ваших знайомих такі ситуації? Можливо, ви вважаєте, що впоратися з ними легко і вони не варті того, щоб писати відверті листи про наболіле? А може, це дійсно справжня проблема сучасних сімей, яка заслуговує на більшу увагу?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker