in , ,

Не модна любов

Любов не в моді, не в тренді та не цінується. Занадто важко любити… Сучасна людина боїться кохати. Сучасна людина знає все про моду, про те, скільки калорій в шматку білого хліба, про те, як накачати в спортзалі красиву фігуру – а якщо не вийде, можна найняти лікаря-жировідсмоктувача і забрати все зайве.

Сучасна людина боїться любити

Сучасна людина знає, як і де заробляти гроші – не завжди вміє, але точно знає, тому що в її оточенні або на екрані телевізора завжди є люди, які ці гроші гребуть лопатою.

Сучасна людина слухає аудіолекції, переглядає ролики на YouTube і знає всі модні тенденції – як і де жити і відпочивати, в яку школу правильно віддавати дітей, в якому віці створювати шлюб або його взагалі не створювати…

Сучасна людина часто страждає не від дефіциту, а від надлишку, особливо надлишку ідей, що їй для щастя треба ще багато всього всякого різного…

Наприклад, захистити третій магістерський ступінь. Або з’їздити до духовного вчителя. Або заробити ще якусь суму.

Ось тільки з любов’ю проблема. Вона начебто стала нікому не потрібна…

Нещодавно вела семінар про любов і зачитувала на групі уривок з послання апостола Павла до Коринтян: “Любов – довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла, радіє правдою, усе зносить, в усе вірить, усього надіється, усе перетерпить”.

Група заворушилася і сказала, що текст звучить якось так собі… Дивно… Незрозуміло…

Я замислилася: чому? Можливо, тому що має в собі всіх «демонів», які лякають сучасну людину.

Довготерпіння в сучасному світі часто трактується як мазохізм.

Милосердя асоціюється з бабусями, які годують котиків, і з різними архаїчними творами, в яких жертви благають своїх катів: «Пощади, будь милосердним!»

Не заздрити – моветон, зараз прийнято не просто заздрити, а й зізнаватися у своїй заздрості, а також описувати всі аспекти бажаного. Мовляв, хочу, щоб у мене і те було, і це…

Не чванитися – тобто на сучасному слензі «Не випендрюватися» – просто неможливо. А фоточки в FB та Інстаграм? А поділитися? А похвалитися?

Не надиматися – а як інакше привласнити результати досягнень? Як же не сказати: «Хто молодець? Я молодець!»

Не бешкетувати – а як зі свободою вибору та іншою автентичною поведінкою? Ну хоч трошки…

Не пориватися до гніву, не задумувати зла – взагалі важко, зараз кожен стає гуру психології та вчить «бути собою» і «висловлювати свої справжні почуття». І якщо злишся або задумав помститися партнеру, наприклад, через те, що він тебе не почув-образив-не зрозумів, тебе підтримають і скажуть: «Маєш право».

Важко не радіти з неправди: правда не цінується, тому що вона часто викликає занадто сильні переживання, всі хочуть спокою. Спробуйте сказати правду, наприклад, батькам аддикта – мовляв, Ви винні, вклалися в своє дитятко, але не в той бік… засмутяться, образяться, не погодяться… Або скажіть жінці: Ваш шлюб приречений, ви тягнете на собі все, Вас не поважають навіть Ваші учні в школі – сильно образиться… Тому краще делікатна лакована неправда – вона коштує набагато дорожче. Цього навчають на спеціальних тренінгах типу «Мистецтво маніпуляції».

Усе зносити, в усе вірити, усього надіятися, усе перетерпіти – вимальовується портрет співзалежності, а саме співзалежної, тому що в переважній більшості це жінки. Чому – читайте дослідження феміністок.

Ось і виходить, що любов не в моді, не в тренді й не цінується. Занадто багато «не» написав апостол Павло… Занадто важко любити…

Але ж все, що нам потрібно – це любов. Дитині найбільше потрібна любов матері, і якщо цей потік любові, переривається – дитина починає шукати замінники. Симулякри. Те, за що її можна буде полюбити.

І ми стараємося. Добиваємося. Вчимося. Працюємо. Фальшиво посміхаємося. Намагаємося стати кимось, кого є за що полюбити.

А справжня любов – вона проста, як день дзенського гуру. Коли він голодний – їсть. Коли втомився – спить. Коли йому холодно – збирає хмиз і розводить вогонь.

Коли людина любить – вона просто любить. Не за гарне обличчя й ідеальну фігуру. Не за значні заробітки. Не за досягнення. Вона терпить, стримується, цінує, намагається налагоджувати стосунки, не вважає когось гіршим або кращим себе, приймає його, вірить у краще…

Справжня любов – вона саме така, як писав апостол Павло…

За матеріалами

Сподобалось?

Історія польського педагога, який добровільно увійшов до газової камери услід за дітьми

29 коміксів, де відображене правдиве життя з кішками