Нейробіолог омолодив свій мозок і тепер розповідає всім, як зробити так само

Мозок – найбільш складний об’єкт у Всесвіті. Він складається з 100 млрд нервових клітин, а кількість з’єднань між ними більша, ніж кількість зірок. Цей орган бере участь у всьому, що ми робимо. Його збалансована робота є основою життя, повного щастя, здоров’я, благополуччя і мудрості. Але, на жаль, щодня ми втрачаємо близько 85 тис. клітин мозку. І тільки наша поведінка може це змінити.

Ми в Тутка вирішили прислухатися до одного з головних нейробіологів сучасності, Деніела Дж. Амена (Daniel G. Amen), і розповісти вам про те, що радить вчений.

Таємниці мозку зацікавили Деніела Дж. Амена після того, як одного разу він вирішив вивчити власну томограму. В 37 років він подивився на свій знімок, і той видався йому нерівним і негарним. Чоловік не пив, не палив, не вживав наркотики, але у нього були й деякі погані звички: вчений спав по 4-5 годин, щоб більше встигнути, пив дієтичну газовану воду, скаржився на зайву вагу і хронічний стрес.

“Я відчував “заздрість” до мозку і захотів його поліпшити”, – розповідає нейробіолог. Саме тоді Амен почав працювати над собою, відмовився від поганих звичок і виробив корисні.

Він заснував десятки клінік у всьому світі, які зайнялися вивченням мозку. За більш ніж 20 років вчений зробив 70 тис. томограм людей з 90 країн світу і довів, що кожен з нас може уповільнити або навіть повернути назад старіння організму. А кращим доказом його правоти стали поліпшення томограми самого Деніела.

Знімок мозку Деніела Дж. Амена.

Наші повсякденні звички можуть або шкодити, або допомагати. Найнебезпечнішими для мозку є травми (наприклад, немає нічого гіршого, ніж бити м’яч головою), наркотики і алкоголь, ожиріння (при збільшенні ваги розмір і активність мозку знижується), паління, високий кров’яний тиск, діабет, токсини, нестача вправ, залежність від комп’ютерних ігор, надлишок кофеїну, брак сну, стрес, дія токсинів навколишнього середовища, довге сидіння перед телевізором і негативні думки.

Найкрутіша риса мозку – його гнучкість. Тому кожен може поліпшити стан здоров’я. Для цього Деніел Дж. Амен радить робити наступне:

 • Створювати позитивні соціальні зв’язки (ми переймаємо звички людей, які знаходяться поруч).
 • Постійно вчитися чомусь новому.
 • Дотримуватися здорового харчування.
 • Приймати полівітаміни і добавки з риб’ячим жиром.
 • Вчитися музиці.
 • Займатися фізкультурою.
 • Танцювати.
 • Спати мінімум 7 годин.
 • Виробляти позитивне мислення.
 • Виражати вдячність долі (нейробіолог називає вдячність найкращим антидепресантом і обіцяє,  якщо щодня записувати 3 речі, за які ви вдячні, то вже через 3 тижні рівень щастя істотно підвищиться).
 • Медитувати.

Мозок пацієнта, який прислухався до порад Амена.

Ясний розум розпочинається зі здорового мозку. Щоб втілити свої мрії, необхідно, щоб мозок працював правильно і максимально ефективно. Добитися цього можна тільки уважним відношенням до свого здоров’я. Треба назавжди відмовитися від шкідливих для мозку звичок і практикувати корисні. “Як тільки ви навчитеся любити свій мозок і позбавитеся від поганих навичок, ви зможете використати цей орган на повну потужність”, – стверджує всесвітньо відомий нейробіолог.

Нейробіолог з дружиною, яка у всьому підтримує чоловіка.

Звичайно, кожен із нас знає про ці корисні звички. Адже вся магія в тому, що саме такі базові речі, як здорове харчування, хороший сон і позитивний погляд на світ й мають найбільше значення. На цьому фундаменті можна побудувати все. Але, скажіть чесно, чи вдається вам дотримуватись їх?

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker