Нове дослідження переконує: чим більше ви обіймаєте своїх дітей, тим розумнішими вони стають

Якщо ви належите до того виду батьків, котрі постійно обіймають своїх малих, – то не припиняйте цього робити. За це діти вам ще подякують.

Згідно з даними нових досліджень, обійми як форма фізичної прив’язаності надзвичайно важливі для розвитку дитини. Прихильність, що виражається в доторках, зміцнює мозок малечі й вони зростають розумнішими.

Національна клінічна дитяча лікарня у штаті Огайо ініціювала це дослідження – участь взяли 125 малюків, як доношені, так і недоношені. Експеримент мав на меті проаналізувати, як незначні фізичні доторки впливають на розвиток мозку, а також сприйняття, чутливість та соціальну взаємодію.

Науковці дійшли до висновку, що тактильні моменти в дитинстві – годування грудьми, часті доторки, обійми посилюють зв’язки між клітинами мозку і дитина зростає швидше і набагато здоровішою.

Тобто, миле і любляче ставлення до дитини – це не лише природня річ, але й запорука майбутнього здорового дитинства.

Куратор дослідження, доктор Наталі Метр пояснює, що звичайні притуляння чи загойдування малюків на руках дуже позитивно впливають на зміни в мозку.

“Особливо тактильний контакт важливий для недоношених дітей – він допоможе малим швидше адаптуватися до соціуму та відповідати на його виклики, навідміну від тих дітей, які повних 9 місяців провели у материнській утробі”, – пояснила вона виданню Science Daily.

Що таке окситоцин?

Це – вид гормону, який у 1906 році відкрив сер Генрі Дейл. Він надзвичайно важливий при народженні дітей, допомагає матці скорочуватися, сприяє виробленню молока при грудному годуванню. А ще цей гормон забезпечує соціальну інтеракцію з близькими людьми, за турботу і піклування.

Викид гормону окситоцину допомагає матусям ладнати з дітьми на еволюційному рівні, він дає змогу людям виживати. Його ще кличуть “молекула любові” за його репродуктивну роль.

Біологія любові

Соціальні зв’язки необхідні для нашого виживання з двох причин: по-перше, бо допомагають накопичити досвід, і по-друге – полегшують розмноження, забирають тривожність і дратівливість. Впродовж еволюції відокремлення певних соціальних груп призводило до порушень у фізичному плані, розвитку і навіть вело до тваринної смерті.

Скажімо по-іншому: людина має бути соціальною істотою, ізоляція від суспільства не прийнятна для нас. Рівень окситоцину пов’язаний також із правдою – почуттям, необхідним для соціальної близькості та тісних емоційних стосунків.

Зв’язок “мама-дитина”

Впродовж вагітності

Коли говоримо про такий тип зв’язку, здорові стосунки провокують сильніший викид окситоцину, а він у свою чергу цей зв’язок поглиблює. Обійми, годування грудьми, навіть материнське молоко обох – маму і дитину – зв’язують ще більше завдяки окситоцину.

Відсутність обіймів може негативно позначитися на дитині: вона буде почуватися невпевненою, не зможе спілкуватися з дітьми, адже такі навички напряму залежать від рівня окситоцину. Наприклад, стреси під час вагітності відіб’ються на поведінці вже дорослої людини.

Після народження малюка

Після народження дитини зв’язок із матір’ю – це основа емоційного та соціального розвитку, вона допомагає вистояти у стресах. Рівень окситоцину у батьків 4-місячної дитини відповідав рівню прив’язаності малюка до батьків і чим вищим був окситоцин у мами, тим її зв’язок з дитиною був сильнішим.

Прості обійми з дитиною підвищують рівень окситоцину в крові, так між батьками і дітьми вибудовуються тісніші стосунки, знижується рівень стресу та можливих соціальних конфліктів у майбутньому.

Як висновок, кожного разу, коли ви обіймаєте чоловіка чи дружину, дитину чи іншу близьку людину, ви так не лише демонструєте прив’язаність до них, а й підвищуєте рівень їх окситоцину і загальне душевне здоров’я.

Любов і турбота – запорука гарного розвитку на кожному етапі життя. Отож негайно впроваджуйте їх у своє життя і ніколи не зупиняйтеся! Діти вам за них так багато подякують.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker