Папа опустився на коліна перед лідерами Судана, щоб вони закінчили війну

Всі були зворушені до глибини душі!

Папа Франциск опустився на коліна і поцілував ноги лідерів Південного Судана, що змагаються, у безпрецедентному акті упокорення, щоб спонукати їх посилити нестійкий мирний процес в африканській країні.

На закритій дводенній нараді лідерів африканських країн у Ватикані Папа попросив президента і лідера опозиції Південного Судана укласти мирну угоду, незважаючи на  труднощі, що зростають.

Свідки, здавалося, були приголомшені, оскільки 82-річному Папі, що страждає хронічним болем в ногах, вимушені були допомогти. Він насилу встав на коліна і поцілував взуття лідерів і декількох інших людей в кімнаті.

Папа зазвичай проводить ритуальне обмивання ніг ув’язненим у Великий четвер, але ніколи не демонстрував такої поваги політичним лідерам.

“Я виражаю щиру надію, що військові дії нарешті припиняться, що перемир’я буде дотримано, що політичні й етнічні розбіжності будуть подолані, і що настане міцний мир на загальне благо всіх тих громадян, які мріють почати будувати націю”, – сказав Папа про Південний Судан у своїй завершальній заяві.

У духовному ретриті взяли участь президент Сальва Кіір і глава опозиції Рієк Мачар. Також були присутніми три віце-президенти Кііра. Папа цілував ноги їм всім.

Віце-президент Південного Судана Ребека Нянденг Гаранг заявила, що дії Франциска глибоко її торкнули.

“Я ніколи не бачила нічого подібного. Сльози текли з моїх очей”, – сказала вона.

Південний Судан отримав незалежність від Судану в 2011 році, а в 2013 році країна поринула в кровопролитну громадянську війну, в результаті якої загинуло щонайменше 400 000 чоловік.

Дводенна зустріч у Ватикані була проведена за місяць до закінчення періоду, передування переходу мирної угоди. Очікується, що 12 травня лідер опозиції Мачар повернеться в Південний Судан і знову стане заступником Кііра.

Проте угода, яку було підписано у вересні в Хартумі, столиці Судана, була зустріта із затримками, з дотриманням термінів і продовженням боротьби з ключовими аспектами, які досі не виконані.

Військовий переворот в Судані в четвер посилив побоювання в Південному Судані про те, що скидання колишнього президента Омара Аль-Башира може зірвати й без того крихку мирну угоду.

А що ви думаєте про всю цю ситуацію?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker