Що станеться з вашими соцмережами після смерті і як ваша цифрова душа продовжить своє життя

Уявіть, якби ви могли дізнатися про життя своєї прабабусі за її сторінкою в соцмережі: побачити її світлини з вечірок, смішні репости, веселі меми, переглянути заходи, які вона відвідувала, почитати її думки на стіні. Погодьтеся, напевно, ви ставилися б до неї зовсім по-іншому. Ви б її пізнали. А тепер подумайте: у наших правнуків буде така можливість. Тому що після смерті ви продовжите існувати.

Ми в Тутка хоч і з мурашками по шкірі, але все ж вирішили з’ясувати, що ж станеться з особистими сторінками в соцмережах після нашого зникнення і до якого незвичайного явища це призведе в майбутньому. Тільки перед прочитанням давайте домовимося, що ця інформація не знадобиться нам на практиці найближчих 50 років, добре?

Facebook буде позначати вас у спогадах

Facebook пропонує своїм користувачам заздалегідь написати цифровий заповіт, просто вказавши в налаштуваннях свого аккаунту людину, якій перейде керування сторінкою («спадкоємець» не побачить ваші повідомлення, не зможе видаляти записи, щоправда, зможе розміщувати нові). Якщо ж непередбачене стало раптовим, то є два інших варіанти:

  • сторінку може видалити родич (якщо документально доведена, по-перше, спорідненість, по-друге, смерть);
  • той же родич з доказами того, що сталося, може встановити «пам’ятний статус» – тоді ваша сторінка залишиться такою, як є. Щоправда, знову хранитель сторінки зможе змінити фото профілю, викладати нові публікації, відповідати на нові запити друзів, плюс вас зможуть відзначати в пам’ятних фотографіях, які, відповідно, з’являться на вашій стіні. А в профілі напроти імені з’явиться спеціальна позначка Remembering (що якраз і означає пам’ятний статус).

У Instagram ви станете меморіальною галереєю

Сторінка Instagram просто перетвориться в посмертну галерею. Звучить трохи моторошно, але, погодьтеся, вона дійсно багато зможе розповісти про людину. Також рідні померлого можуть вимагати видалення облікового запису (за умови, що вони документально доведуть факт спорідненості з господарем сторінки, факт його смерті й взагалі факт його народження). Така ось маленька Інста-бюрократія.

У Twitter вас зможуть зламати люди, що поширюють спам

У минулому році трапився twitter-скандал, після якого наша тема стала ще більш актуальною: аккаунт померлого 2 роки тому журналіста Девіда Карра зламав спам-бот і почав писати від його імені невідому нісенітницю, шокувавши його підписників.

Незважаючи на такий інцидент, в Twitter можна поки тільки дезактивувати аккаунт найближчим родичам або залишити все як є з надією, що колишні гріхи людини не накличуть на неї спам-ботів.

Google виконає вашу останню волю

«Життя повне несподіванок…» – так починається опис сервісу для облікових записів Google під назвою «Про всяк випадок». У ньому можна налаштувати «період бездіяльності», тобто якщо ви зненацька припинили користуватися сторінками і виходити онлайн протягом якогось тривалого часу (термін ви встановлюєте самі), Google відправляє вам повідомлення, що ваш період бездіяльності закінчується, а через кілька днів виконує вашу «останню волю», яку ви можете написати заздалегідь, вирішивши, кому ви передасте ваші акаунти після свого зникнення (це можуть бути аж 10 осіб).

До чого все це призведе в майбутньому

Число померлих користувачів найпопулярнішої соцмережі Facebook вже в 2012 році становило близько 30 млн. З цього можна зробити висновок, що недалекий той день, коли померлих користувачів соцмережі стане більше, ніж живих. Ймовірно, саме в цей день виникнуть цілі «онлайн-некрополі» і видадуть офіційні кодекси регулювання віртуальної спадщини.

Але що це означає? Це означає, що навіть якщо ви завтра помрете, ваша цифрова душа продовжить існувати…

Більш того, не просто існувати у вигляді покинутої сторінки, а бути повноцінною раціональною свідомістю, яка просто завжди перебуватиме лише онлайн. Ні, це не чергова серія «Чорного дзеркала», це вже повністю реальні технології. Зараз у світі створили сайт під назвою Eterni.me, який завантажує всю цифрову інформацію з соцмереж померлого (кожне його повідомлення, відеопослання, кожний знімок, коментарі, всі документи аж до аналізів сечі) і створює бота-копію людини, яка може оригінально «мислити». Тобто з нею можна листуватися в режимі реального часу, вона буде оцінювати і реагувати на ваші повідомлення і розповіді як жива людина.

Лиш вдумайтеся, якщо такі сервіси будуть розвиватися, то в майбутньому ми зможемо спілкуватися зі своїми прадідами так, ніби вони й не вмирали. А у знаменитих людей, наприклад політиків, можна буде питати консультацію або думки щодо світових подій. Ймовірно, це перевернуло б історію.

Правда, до чого можуть довести такі технології, поки незрозуміло. Якщо ще кілька років тому багато психологів переконували, що не можна увійти в майбутнє, не відпустивши минуле, то сьогодні життя в постійному онлайн-зв’язку зі своїми померлими близькими багатьом вченим здається не такою вже й поганою ідеєю.

А ви як вважаєте?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker