Справжня жінка + справжній чоловік = справжній… невроз

Інтернет і соцмережі рясніють привабливими заголовками: «Як стати справжньою жінкою», «Яка жінка потрібна справжньому чоловікові» і т. д.

Сади квіточки, готуй борщ, підтримуй чоловіка у всіх починаннях – і буде тобі щастя і нова сукеночка. Принеси мамонта, даруй подарунки, вчасно запропонуй одружитися – і буде тобі тигриця в ліжку, господиня на кухні й велике людське щастя в житті.

Шаблонні образи

Знайомляться чоловік з жінкою і починають приміряти одне на одного шаблонні образи. І якби ж то відразу розбіглися, виявивши корінну розбіжність. Але ні, вони продовжують зустрічатися, перебуваючи в ілюзіях. А потім починають і виявляють, що все абсолютно не так, як вони собі уявляли.

І починається повільне винищення одне одного. Образа за те, що інший не відповідає ідеальній картинці. Щира впевненість в тому, що партнер зобов’язаний старатися, працювати над собою, вчитися готувати або робити ремонт, носити каву в ліжко або утримувати до кінця життя.

Уявіть, що ви намагаєтеся натягнути на себе джинси на два розміри менші. Можна втягувати живіт, хоч кіл на голові теши – вони на вас будуть малі. А якщо ви в них влізете, то поворухнутися в них ви не зможете. Те ж саме відбувається, коли ви намагаєтеся бути «справжнім чоловіком» або «справжньою жінкою». Так, можна бігти займатися спортом, сідати на дієту, лаяти себе за те, що не відповідаєш ідеалам або мерзнути цілу зиму без теплих штанів. А можна просто підібрати розмір, який підійде.

Щоб будувати гармонійні стосунки, не треба бути «справжньою жінкою» або «справжнім чоловіком». Досить просто бути людиною і ставитися до іншої особи по-людськи. По-доброму, з прийняттям і розумінням. Не намагатися зліпити з іншої людини те, що вам хочеться. Поважати її такою, якою вона є – з борщем і без борщу, з мамонтом та без мамонта. Бути готовим слухати і чути. Залишатися в діалозі навіть в найважчі моменти. Тому що ми живі люди, а не ілюстрації для статей з популярної психології.

Автор Є. Зубова

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker