Стосунки – це лупа, що виявляє те, що вже є в людині

Багато людей, чоловіки і жінки, думають, що шукають любов. Але коли чоловіки починають говорити і думати про це, виявляється, що вони хочуть знайти кохану, володіти, триматися за неї і заспокоїтися на її грудях. Присвячувати їй те, що вони роблять, перестати відчувати самотність. Переконатися, нарешті, що з ними все гаразд і вони не будуть більше приходити на вечірки на самоті.

Коли жінки починають говорити про любов, виявляється, що вони хочуть належати комусь. Розслабитися в чиїхось обіймах і стати чиїмись, хто дасть їм спокій, самоповагу і статус. Вони хочуть нарешті перестати знаходити, що відповісти на нетактовні запитання суспільства, такі як: “Чому ти не заміжня?” або “Чому немає дітей?”

Люди хочуть мати, належати, бути прив’язаним і прив’язати когось. Але до справжнього кохання це не має ніякого стосунку, тому що любов – це свобода. Люди приймають прихильність, залежність і бажання володіти за любов.

Люди контролюють коханих, щоб ті не задивлялися на інших. Вони хапаються за подружжя як за соломинку. Сприймають дружин і чоловіків як свою власність. Хваляться, пишаються, залежать. Мають, тримають, володіють і бояться втратити.

Все це приносить багато страждань. Партнери душать одне одного бажанням володіти. Знищують об’єктним ставленням. І тоді нарешті стосунки руйнуються. Або починається нескінченне страждання, тому що разом погано, а розлучатися жахливо важко через сильну прихильність.

І тоді вони починають говорити, що любов приносить біль. Починають обговорювати це з друзями, писати пісні та вірші на цю тему. Якщо ввімкнути майже будь-яке радіо, звідти потоком виливаються тексти типу: “Я люблю тебе, я твоя” або “Я не можу без тебе”. Любов, прихильність і володіння, неможливість жити без іншої людини завжди чомусь виявляються в одному реченні. Але річ в тому, що кохання як раз там і не було. Було бажання володіти і належати, але не любов. Саме це і змушує страждати.

Прихильність до людини як до своєї частини при розлуці заподіює біль. І багато людей чомусь приймають це за любов, тоді як справжня любов – це свобода. Це розуміння того, що людина насправді тобі не належить. Вона може прийти і піти в будь-який момент. А любов – це те, що трапляється або не трапляється. Її неможливо передбачити. Може прийти з нізвідки і піти в будь-який момент.

І тут стає по-справжньому страшно,  якщо все це неможливо контролювати, то виходить, що треба жити абсолютно по-іншому. Пробудженим в кожен момент життя. Нічого не очікувати і бути готовим до будь-чого. Шанувати іншу людину. Бути їй вдячним за те, що вона з тобою і розуміти, що це не її обов’язок, але вибір. Приймати її почуття як подарунок. Брати на себе відповідальність за своє щастя замість того, щоб вішати її на партнера і потім з нього вимагати відповідальності. Переставати вкладати сенс свого життя в іншу людину і шукати її в собі. Починати розуміти, що стосунки – це лупа, яка виявляє те, що вже є в людині.

А справжня любов можлива в тому випадку, якщо люди вільні та відповідають за себе. Відпускають руки по-справжньому кожен раз, коли розлучаються. Не сприймають партнера як когось, ким можна залатати дірки у своїй самооцінці, а як подарунок, який робить тебе ще щасливішим. Не роблять тебе з нещасного щасливим, а роблять тебе з щасливого ще більш щасливим. Справжня любов виникає не від нестачі, а від повноти. Вона дає і не очікує чогось натомість. Вона не потрібна ні для чого.

Справжня любов не може завдати болю, але тільки радість, наповненість і щастя. Але дорости до неї можна тільки ставши самостійно щасливим. Переставши очікувати, що хтось зробить тебе щасливим. Переставши шукати.

Переставши шукати не тому, що зневірився, а тому що знайшов себе. Навчившись отримувати задоволення від самоти. Знайшовши себе і бажаючи із задоволенням поділитися тим, що знайшов, будучи готовим прийняти згоду або відмову партнера в будь-який момент.

Опис любові вимагає окремої статті. Головне розуміти, що вона сильно відрізняється від прихильності та бажання володіти.

автор Аглая Датешидзе

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker