Ти – мій головний біль! Психосоматичні причини, через які найчастіше болить голова

За статистикою, до 90% всіх випадків головного болю – це результат особливого психологічного стану людини, а не прояв хвороби. Не знали? Я постараюся Вам коротко її розкрити.

Для нас стало вже звично і буденно носити в сумочці разом з губною помадою і ключами від будинку улюблену знеболювальну таблетку. Ми сприймаємо своє тіло, як механізм, що дав збій і це стало нормою. А таблетка –  це порятунок, щоб не помічати того, що хоче повідомити нам тіло. Будь-яке захворювання – це, перш за все ПРИДУШЕННЯ ЕМОЦІЙ І ПОЧУТТІВ.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Ось основні психосоматичні причини, через які найчастіше болить голова:

  • Придушення емоцій. Призводить до накопичення негативу, невдоволення собою або людьми, які вас оточують, образи, почуття провини. Це позначається на гормональному фоні, як і на роботі м’язів і судин.
  • Емоційна залежність. У людей з такою проблемою головний БІЛЬ, зазвичай, виникає на тлі критики, невдоволення інших. Вони потребують похвали і схвалення, які діють в їх випадку краще за будь-які ліки. Схвалення – це як наркотик, а головний біль – ломка від його відсутності.
  • Хронічне перенапруження. Систематичне перебування в стресовому стані, перекручування в голові однакових думок, відмова від відпочинку. Захисні функції організму зношуються, його опірність знижується, будь-який зовнішній подразник провокує головний біль.
  • Свідоме провокування болю. Деякі самі налаштовують себе на неприємні відчуття, коли їх підсвідомість підказує, що вони можуть отримати з цього вторинну вигоду.
  • Підвищена емоційність. Бурхлива реакція на всі події, балакучість, постійна потреба в спілкуванні або гострих відчуттях не менш небезпечні, ніж стримування. Тіло змушене підлаштовуватися під ці моменти, змінюючи тонус судин, гормональний фон – відбувається швидке виснаження життєвого ресурсу.
  • Спроби замаскувати почуття – намагаючись проявляти не ті емоції, які відчувають насправді, люди стрімко витрачають ресурси організму. Той, хто намагається підлаштовуватися під навколишніх, щоб не бути відірваним в суспільстві або від рідних людей.
  • Не пережитий конфлікт. В цьому випадку дискомфорт здатний швидко пройти або зберігатися протягом декількох тижнів або місяців після емоційного сплеску.
  • Реакція на неприємну людину. Характерний симптом не завжди стає результатом емоційного сплеску. Він може бути спровокований підсвідомістю – неможливістю висловити неприйняття іншої людини.

Всі ці пункти говорять не про певні ситуаційні моменти, а про усталені риси характеру. Це сформовані моделі поведінки і таблеткою їх не виправити! ⠀

А буває і так, що головний біль – це конкретна людина, яка “засіла у вашій голові”. Тобто болісні думки про когось. Але це вже інша тема. ⠀

Але що ж можна зробити, щоб усунути БІЛЬ за лічені хвилини, не вдаючись до знеболення?

ГОЛОВНИЙ БІЛЬ може бути викликаний тільки причиною в теперішньому часі, кілька хвилин тому чи через ситуації, сумою ситуацій. Це накопичення дрібних ситуацій, які “прорвалися” все-таки в біль. Трохи складніше впоратися з тим, що вже якийсь час таємно від вас накопичилося і зовсім просто з тим, що зараз принесло головний біль. ⠀

Отже, все просто і складно водночас. Головне – бути чесним перед самим собою. Чесність – це як довга голка, що проколює Ваш міхур з тим, на що ви не захотіли подивитися і відчути відразу. Це те, в чому ви собі мимовільно збрехали

Отже, запитання-голка! ⠀

Що мене так зачепило і принесло біль в цій ситуації ?

Якщо Ви відповісте на нього ЧЕСНО, біль проходить протягом 5 хвилин. Секрет в тому, що коли Ви відповідаєте на таке запитання, спресована руйнівна енергія виходить і трансформується в нове розуміння себе!

Спробуйте зробити так на наступний раз! Може, це стане вашим улюбленим способом лікувати головний біль..

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close