Ти – мій головний біль! Психосоматичні причини, через які найчастіше болить голова

За статистикою, до 90% всіх випадків головного болю – це результат особливого психологічного стану людини, а не прояв хвороби. Не знали? Я постараюся Вам коротко її розкрити.

Для нас стало вже звично і буденно носити в сумочці разом з губною помадою і ключами від будинку улюблену знеболювальну таблетку. Ми сприймаємо своє тіло, як механізм, що дав збій і це стало нормою. А таблетка –  це порятунок, щоб не помічати того, що хоче повідомити нам тіло. Будь-яке захворювання – це, перш за все ПРИДУШЕННЯ ЕМОЦІЙ І ПОЧУТТІВ.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Ось основні психосоматичні причини, через які найчастіше болить голова:

  • Придушення емоцій. Призводить до накопичення негативу, невдоволення собою або людьми, які вас оточують, образи, почуття провини. Це позначається на гормональному фоні, як і на роботі м’язів і судин.
  • Емоційна залежність. У людей з такою проблемою головний БІЛЬ, зазвичай, виникає на тлі критики, невдоволення інших. Вони потребують похвали і схвалення, які діють в їх випадку краще за будь-які ліки. Схвалення – це як наркотик, а головний біль – ломка від його відсутності.
  • Хронічне перенапруження. Систематичне перебування в стресовому стані, перекручування в голові однакових думок, відмова від відпочинку. Захисні функції організму зношуються, його опірність знижується, будь-який зовнішній подразник провокує головний біль.
  • Свідоме провокування болю. Деякі самі налаштовують себе на неприємні відчуття, коли їх підсвідомість підказує, що вони можуть отримати з цього вторинну вигоду.
  • Підвищена емоційність. Бурхлива реакція на всі події, балакучість, постійна потреба в спілкуванні або гострих відчуттях не менш небезпечні, ніж стримування. Тіло змушене підлаштовуватися під ці моменти, змінюючи тонус судин, гормональний фон – відбувається швидке виснаження життєвого ресурсу.
  • Спроби замаскувати почуття – намагаючись проявляти не ті емоції, які відчувають насправді, люди стрімко витрачають ресурси організму. Той, хто намагається підлаштовуватися під навколишніх, щоб не бути відірваним в суспільстві або від рідних людей.
  • Не пережитий конфлікт. В цьому випадку дискомфорт здатний швидко пройти або зберігатися протягом декількох тижнів або місяців після емоційного сплеску.
  • Реакція на неприємну людину. Характерний симптом не завжди стає результатом емоційного сплеску. Він може бути спровокований підсвідомістю – неможливістю висловити неприйняття іншої людини.

Всі ці пункти говорять не про певні ситуаційні моменти, а про усталені риси характеру. Це сформовані моделі поведінки і таблеткою їх не виправити! ⠀

А буває і так, що головний біль – це конкретна людина, яка “засіла у вашій голові”. Тобто болісні думки про когось. Але це вже інша тема. ⠀

Але що ж можна зробити, щоб усунути БІЛЬ за лічені хвилини, не вдаючись до знеболення?

ГОЛОВНИЙ БІЛЬ може бути викликаний тільки причиною в теперішньому часі, кілька хвилин тому чи через ситуації, сумою ситуацій. Це накопичення дрібних ситуацій, які “прорвалися” все-таки в біль. Трохи складніше впоратися з тим, що вже якийсь час таємно від вас накопичилося і зовсім просто з тим, що зараз принесло головний біль. ⠀

Отже, все просто і складно водночас. Головне – бути чесним перед самим собою. Чесність – це як довга голка, що проколює Ваш міхур з тим, на що ви не захотіли подивитися і відчути відразу. Це те, в чому ви собі мимовільно збрехали

Отже, запитання-голка! ⠀

Що мене так зачепило і принесло біль в цій ситуації ?

Якщо Ви відповісте на нього ЧЕСНО, біль проходить протягом 5 хвилин. Секрет в тому, що коли Ви відповідаєте на таке запитання, спресована руйнівна енергія виходить і трансформується в нове розуміння себе!

Спробуйте зробити так на наступний раз! Може, це стане вашим улюбленим способом лікувати головний біль..

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

реклама

Пов'язані статті

Close

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: