Ти ж будеш, мамо?..» Проникливий текст про матерів, чию турботу ми починаємо по-справжньому цінувати, лише ставши дорослими

Мама – найближча і найрідніша людина. Це перше і головне слово в житті. Мама віддає всю себе дитині, вкладає в неї свою любов і душу. У мами немає вихідних і свят, вона готова прийти на допомогу 24 години на добу. Вона підтримає, дасть правильну пораду, обійме, вислухає або промовчить, коли це потрібно. І ми ставимося до цього як до належного. Але це не належне, це найцінніше. Наші мами – це головне, що є у нашому житті.

Мамо, а ти будеш на мене чекати – на мій прихід? Коли тобі буде погано вранці, ти будеш цілими днями спати і без причини лаятися з татом. Коли у тебе жахливо болітиме куприк або лобок, а ноги стануть як два пеньки. Можливо, нічого цього і не буде, але якщо раптом буде? Чи ти будеш мене чекати з тією ж любов’ю, мамо?

Мама, а ти будеш про мене пам’ятати – коли стане зовсім боляче? Коли ти раптом затамуєш дихання і закричиш від нестерпного болю. Коли вогнем обпече твій живіт і промежину, а я почну народжуватися. Мамо, ти будеш пам’ятати, що мені зараз ще важче?

Мамо, а ти зможеш мене щиро полюбити, коли я не дам тобі спати ночами, коли твої соски розтріскаються до крові й я не буду лежати ні хвилини без тебе поруч? Коли ти втратиш себе в пелюшках, забудеш, як зачісуватися, а кола під твоїми очима стануть глибокими і нещасними. Мамо, ти зможеш навчитися мене любити – коли тобі буде важко, як ніколи раніше?

Мамо, а ти будеш мене приймати, коли я почну влаштовувати істерики в магазині, качатися по підлозі та відмовлятися від усього-усього, а особливо – від того, щоб продовжувати бути частиною тебе. Коли я буду нестерпною, буду дратувати тебе, перевіряти твоє терпіння – ти будеш мене як і раніше приймати і обіймати з тією ж ніжністю, мамо?

Мамо, а ти зможеш залишитися спокійною, коли я піду до школи, стану такою самостійною і почну страшенно цікавитися зовнішнім світом набагато більше, ніж тобою. Коли я розвернуся спиною до тебе і почну закохуватися і мріяти, дружити і сваритися, шукати іта пізнавати і ти перестанеш бути першою в моїх думках. Мамо, ти зможеш бути мені як і раніше опорою?

Мамо, а ти продовжиш мене любити, коли я стану підлітком, проколю ніздрю, спробую цигарку? Коли я буду йти без дозволу і повертатися пізніше, ніж обіцяла? Або не повертатися взагалі. Коли буду говорити, що ти нічого не наздоганяєш, напишу кілька віршів про смерть і втрачу цноту. Чи зможеш ти зрозуміти мене і щиро цікавитися моїм новим світом, мамо?

Мамо, а ти зможеш попросити вибачення, коли я зайду в глухий кут дорослішання і раптом мені згадаються всі-всі дитячі образи, яких ти мені завдала? Коли я прийду до тебе і вихлюпну всю мою біль тобі в обличчя. Коли я буду ридати і говорити – ніколи не хочу бути такою, як ти! Коли перестану бачити всю ту любов і турботу, що ти мені дала. Мамо, ти зможеш тоді, смиренно і не втративши своєї гідності, попросити вибачення за твої помилки, ну, будь ласка, мамо?

Мамо, а потім ти зможеш забути всі розбіжності й просто допомогти – коли мої власні діти народяться і мені буде важко-важко як ніколи в житті? Так важко, як колись було тобі зі мною. Ти зможеш, не повчаючи і визнаючи моє право виховувати моїх дітей так, як я вважаю за потрібне, просто допомагати мені та любити від всього серця їх, твоїх онуків, і стати їм просто бабусею, мамо?

Мамо, і потім… ти ж будеш, мамо?

Коли мої діти підростуть, а я дійсно навчуся тебе любити і дякувати за життя. Коли я почну приймати твої недоліки і щиро захоплюватися твоїми чеснотами. Коли я оціню всю ту любов, що ти мені дала і продовжуєш давати.

Коли я зрозумію, що ти у мене найчудовіша мама на світі. Єдина.

Будь ласка, мамо, ти тоді ще будь. Просто будь поруч.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker