У чому суть шведської системи прибирання, яка вже стала найбільшим трендом 2019 року

Слово döstädning або «передсмертне прибирання», придумала художниця Маргарета Магнуссен (Margareta Magnusson). Прибирання по-шведськи – «як востаннє» – швидко стало трендом, популярним у всьому світі тому, що насправді воно — джерело порядку і краси, причому не тільки в будинку, але і в душі.

Шведський підхід, на думку Тутка, заслуговує на увагу, і ми не змогли приховати його хитрощі від своїх читачів.

1. Прибирати без порохотяга й поліролі

Під час генерального прибирання ми постійно думаємо, чи не знадобиться нам та чи інша річ. Підсумок: одяг, предмети інтер’єру та інше лежать мертвим тягарем. Шведи називають всі ці предмети «реліквіями» і засуджують їх до страти без права на помилування. Тому погляньте на кімнату, знайдіть речі, які викликають запитання, і складіть їх список.

2. Складаємо графік для викидання мотлоху

Знайшли в будинку речі, якими не користуєтеся, але боїтеся викинути? Тепер розділіть їх на категорії: одяг, посуд, будматеріали, книги, іграшки та т. ін. Для кожної групи речей знайдіть коробку або пакет.

Позбавляйтеся від них поступово, тому що головне в цьому прибиранні — очищення не тільки простору, але і самого життя, що вимагає часу й усвідомлення. Виносьте по одній коробці в один і той самий день впродовж 6-8 тижнів в залежності від площі житла. Зате можна не витрачати на прибирання цілий день.

3. Ми залишаємо «складні речі» (фото, альбоми та листи) на кінець прибирання

А що відправити на смітник насамперед? Маргарета Магнуссен впевнена: сукні, куплені по акції й одягнені лише один раз (в примірювальній), штани, відкладені на чорний день (а може знадобляться), й інший одяг, перебування якого у вашій шафі важко чітко пояснити. Щотижня перебирайте більш «складні» для розлуки предмети: посуд, сувеніри, іграшки та т. ін.

Найболючіше буде попрощатися з фотографіями, щоденниками та паперовими листами. Але якщо вони викликають у вас ті ж запитання, безжально відправляйте їх в коробку. До того моменту у вас вже накопичиться непоганий досвід звільнення від зайвих речей.

4. Обговорюємо процес з рідними та близькими, щоб підвищити мотивацію

Шведське прибирання не зовсім звичайне, і цей пункт — один з найважливіших, тому що ми наводимо лад не тільки в будинку, але і в думках. Обговорювати такі речі не дуже легко. Але якщо ви розповісте комусь з оточення, як іде процес і взагалі, чому за це взялися, ви будете ставитися до нашого довготривалого прибирання більш відповідально і доведете його до кінця.

5. Відносимо непотрібні речі не тільки на смітник

Одяг і взуття можна віддати в секонд-хенд або благодійну організацію, книги — в бібліотеку, іграшки — в дитбудинок. Щось можна подарувати друзям — може, це саме те, що їм зараз потрібно. Це морально полегшить розлуку з річчю. Все інше — викидаємо.

6. Дякуємо собі за те, що зробили прибирання

Після того, як ви винесли з будинку чергову коробку, зробіть собі приємне: з’їжте те, що давно хотіли, але не дозволяли собі, влаштуйте пікнік на природі, перегляньте улюблений фільм. Так ви підтримаєте свій настрій і знайдете гармонію на тільки у квартирі, але і в душі.

Хотіли б ви прибирати за такою системою? Чому так або чому ні?

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker